Сусідня Румунія надасть Україні обладнання з захисту від хакерських атак на 1 млн євро

ОТ ВАМ І ПЄТЯ... /


Протягом найближчих тижнів Україна отримає обладнання та техніку від Румунії на більш ніж мільйон євро, щоб ефективніше відбивати хакерські атаки. Про це в кулуарах міжнародної конференції "Україна – ЄС: інтеграція в мінливому світі" заявила віце-прем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

За її словами, на початку липня в Києві вперше за довгий час відбудеться засідання Північноатлантичної ради в рамках святкування 20-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.

 

"І це проміжне підбиття підсумків для нас усіх, аналіз того, наскільки ті інструменти, які між нами наразі забезпечують співпрацю, наскільки вони працюють, ефективні, наскільки ми можемо далі наповнювати комплексний пакет допомоги, який був прийнятий НАТО для України під час варшавського саміту НАТО минулого року", – зазначила віце-прем'єр.

  

Стосовно трастового фонду з кібербезпеки, це, за словами віце-прем'єра, один з тих фондів, який активно використовується.
 

"І на сьогодні за цим фондом ми чекаємо на надання техніки і обладнання від Румунії, яке нам зможе забезпечити більш здатну систему кіберзахисту, яка є лідерською країною саме в цьому трастовому фонді. Очевидно, зараз ми не можемо не продовжувати дискусію про додаткове наповнення цього трастового фонду", – вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

На уточнююче запитання про те, коли саме Україна отримає техніку та обладнання від Румунії, віце-прем'єр відповіла, що це питання координує СБУ. "Але вже були проведені тендери, закуплено це обладнання, тому це питання місяців максимум, думаю, власне, тижнів", – заявила Климпуш-Цинцадзе.

 

За вартістю обладнання, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, це питання точно більше мільйона євро. Стосовно ж суми додаткового фінансування цього трастового фонду, віце-прем'єр пояснила, що кожна країна-член НАТО має право сама вирішувати, скільки вона готова дати Україні. Може йтися від декількох десятків тисяч євро до півмільйона євро.

 

Як відомо, 27 червня найбільшої хакерської атаки, яка поширює вірус Petya.A, зазнали українські банки, енергетичні компанії, державні інтернет-ресурси і локальні мережі, українські медіа і низка інших великих підприємств. В Україні атака почалася практично одночасно близько 11:30. Вірус, який блокує роботу комп'ютерних систем, поширився дуже швидко. Він проявляється у відмові роботи комп'ютерів на платформі Windows – заражений комп'ютер перевантажується і вірус зашифровує всі дані на ньому.

  

Про кібератаку пізніше повідомили і в інших країнах. Найсильніше постраждали країни Центральної Європи, Італія, Ізраїль. 28 червня комп'ютерний вірус Petya.А поширився на країни Азії.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації