Більшість українців готові на поступки заради припинення війни – опитування

ГОЛОС НАРОДУ /


Третина українців вважає, що влада має піти на будь-які поступки, щоб зупинити війну, а 21% вважають, що Донбас треба повернути силою. Про це свідчать результати дослідження, яке провела GfK Ukraine 2-15 лютого, повідомляє ukrinform.ua.

"Третина українців у віці старше 16 років (32%) переконана, що заради припинення кровопролиття на Донбасі українська влада має піти на будь-які поступки. Ще майже третина (29%) вважає, що переговори можливі, на окремі поступки можна піти, якщо це доцільно. При цьому найбільш популярною поступкою (її схвалюють 21% респондентів) є надання територіям, контрольованим "ДНР" i "ЛНР", особливого статусу на певний період з частковим контролем з боку Києва (як зафіксовано в Мінських угодах)", - зазначається в повідомленні.
 
Одночасно 21% респондентів вважають, що влада не має йти на жодні поступки, а їй потрібно мобiлiзувати населення, домагатися допомоги Заходу i звільняти Донбас військовим шляхом. Одночасно не змогли дати відповідь на це питання. Не змогли відповісти на питання 18% опитаних.
 
"Щодо регіонального розподілу, то серед мешканців Києва та центрального регіону домінує думка, що переговори можливі, на окремi поступки можна пiти, якщо це доцільно (цей варіант обрали 44% киян та 36% представників центрального регіону). Варіант відповіді
 
"Владi не потрiбно йти нi на якi поступки, а мобiлiзувати населення, домагатися допомоги Заходу i звiльняти Донбас вiйськовим шляхом" є найпоширенішим у північному та західному регіонах (42% та 34% відповідно). Одночасно мешканці Півдня та Сходу наполягають на тому, що владi потрiбно йти на всi необхiднi поступки, щоб припинити кровопролиття (44% та 54%)", - зазначили в GfK.
 
Щодо поступок, на які слід піти українській владі, 21% респондентів підтримують надання територіям, контрольованим "ДНР" i "ЛНР", особливого статусу на певний період з частковим контролем з боку Києва (як зафіксовано в Мінських угодах). Другою та третю за популярністю відповідями є визнання російської мови другою державною на всій території України iз закріпленням цього в Конституції (12%) та відмова вiд наміру вступити в НАТО i закрiплення нейтральностi України в Конституцiї (11%).
 
 
БукІнфо (с)
Фото - thekievtimes.ua

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації