ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ   >>> 30 Листопада 2009

Василь Федорюк: «У нас завдання одне – вивести "Буковину" в першу лігу»

Чернівецька «Буковина» у першості України – 2009/2010 перебуває на другій сходинці. Наших земляків випереджає команда «Бастіон» (Іллічівськ). Нещодавно «Буковину» залишив її головний тренер Микола Трубачов і ще декілька гравців. Учора з представниками буковинських ЗМІ зустрівся президент ФСК «Буковина» Василь Федорюк. Василь Олександрович розповів про причини припинення співпраці з паном Трубачовим, а також поділився найближчими планами чернівецького клубу.

«Нам треба добрати кваліфікованих футболістів і запросити сильного тренера»

- Василю Олександровичу, як Ви оцінюєте виступи чернівецької команди у осінньому циклі першості України – 2009/2010 ?

- Тиждень тому керівництво клубу підбило підсумки роботи нашого колективу в осінній період. Ми дійшли висновку, що команда спрацювала на 4 з плюсом. Хочу подякувати представникам ЗМІ за те, що завдяки їм нам вдалося повернути уболівальників на стадіон. У середньому на матчі «Буковини» було по 6 тисяч шанувальників футболу. 

Футбольний клуб провів велику роботу у тому, щоби покращити гру команди. Колектив поповнили досвідчені футболісти, які були спроможні підсилити склад «Буковини». Нам вдавалося демонструвати більш – менш пристойну гру. На жаль, в останніх зустрічах команда трохи здала. Тому ми опинилися на другій сходинці. На перше місце вийшов «Бастіон», який випереджає нас на одне очко. Згідно із завданням клубу, ми повинні були лідирувати з відривом від найближчого переслідувача на 3 очка. З цим завданням ми не впоралися.

Команда і надалі боротиметься за вихід у першу лігу. Для цього нам всім разом треба добре попрацювати. Якщо преса й надалі буде так активно рекламувати футбол, підтримувати клуб, то вболівальник ходитиме далі на стадіон і буде нашим дванадцятим гравцем. Тим більше, що до домашніх матчів ми ставилися дуже серйозно. Підготовка, квитки. Над цим працювала велика група людей. І далі так думаємо працювати. Дещо будемо оновлювати. Головне - не втратити нашого вболівальника, який є нашою найбільшою спільною заслугою.

- З яких причин залишив «Буковину» її головний тренер Микола Трубачов ?

- На нараді керівництва футбольного клубу було вирішено те, кого ми залишаємо у команді. ФСК «Буковина» припинила співпрацю з головним тренером Миколою Трубачовим і з декількома виконавцями (Євген Чуприна, Ілля Гагуха, Вадим Джура, Андрій Гаргаун). Причина – невиконання умов контракту. Тому з 1 листопада Трубачов у «Буковині» не працює. Зараз ми шукаємо нового тренера. З такими грішми команда могла і мала бути на першому місці з відривом у 3-5 очок і спокійно готуватися до весняної частини першості. Ви знаєте, що навесні ми граємо зі всіма провідними командами на виїзді, тому буде нелегко Нам треба добрати кваліфікованих футболістів і запросити сильного тренера.

« У нас не було конфліктів із Трубачовим»

 Чи усвідомлюєте, що всі «шишки» у випадку невдач у другому колі посипляться на Вашу голову, оскільки саме Ви, як президент, не дали допрацювати повний цикл головному тренеру? Зрозуміло, що команда посіла другу сходинку, але лише за підсумками першої частини змагань… Ходять чутки, що у Вас з тренером просто виникла певна несумісність…

- У нас не було конфліктів із Трубачовим. . Ми повністю довіряли головному тренеру. Хоча у нього і були деякі прорахунки. Трубачов просто не виконав умови договору, які ми склали з ним. Команда повинна була бути не на другому місці, а лідером з відривом у 3-5 очок від найближчого переслідувача. У команді також виникали певні проблеми з дисципліною.

- Як так сталося, що команда добре почала, вболівальники пішли на стадіон, і той же тренер, який налагодив дисципліну, виходить, і став причиною того, що вона погіршилася ?

- Ми повністю беремо відповідальність на себе. Наш клуб робить все можливе для того, щоби команда грала краще. Тому і змінюємо тренерів, футболістів. Це футбол. А футбол повинен розвиватися.

- Василю Олександровичу, і що все ж таки було записано у контракті головного тренера ? Думається, що там не зазначалося 3 – 5 очок, а мала би бути конкретна кількість…

- Якщо треба, то ми контракт опублікуємо на офіційному сайті. Там є умови нашої співпраці. Головний тренер приходить не лише для того, щоби заробити гроші та ні за що не відповідати. З такими футболістами, яких ми запросили, реально було відірватися на 3-5 очок. Автобус у команди є, гроші ми платили пристойні, команда вирушала на виїзні матчі за добу до гри … Хлопцям залишалося лише грати та показувати пристойний результат. Фахівці підтверджують, що якби не прорахунки з боку тренерського складу, то ми б виконали усе заплановане.

- Чи є у Вас інформація щодо подальшої долі Миколи Трубачова ?

- Якщо він справді кваліфікований тренер, то буде працювати. Можливо, він казав, вирушить до Росії. Не виключаю також варіанту, що Трубачов працюватиме у якомусь українському клубові.

- Хто ще з представників тренерського штабу припинив роботу в «Буковині» ?

- Я вже казав, що Микола Трубачов написав заяву на звільнення. «Буковину» також залишає Віталій Пушкуца. Із тренерського штабу команди залишився лише Віктор Мглинець. Ми перебуваємо у пошуках нового тренера. Вибір у нас є. Хочемо запросити такого фахівця, який би зміг привести з собою кваліфікованих футболістів. Нам у кожну лінію потрібно запросити 1 – 2 гравця.

«Богуславський є у списку ймовірних претендентів на посаду головного тренера»

- Подейкують, що одним із претендентів на посаду головного тренера «Буковини» є Валерій Богуславський…

- Богуславський також є у списку ймовірних претендентів на посаду головного тренера «Буковини».

- Чому «Буковину» залишили захисники, які виступали в основному складі ?

- В останніх матчах Чуприна припускався помилок. Тому ми вирішили шукати іншого заднього захисника. Приємно, що майже усі основні гравці – Андрій Мельничук, Павло Іванов, Роман Марченко, Сергій Шевцов, Владислав Коробкін, Степан Маковійчук, Олександр Семенюк залишаються у команді. 

- Якою буде подальша доля Олександра Маковійчука ?

- Олександр Маковійчук поки що залишається в команді. Ми домовилися про те, що коли прийде новий тренер, буде вирішено питання щодо подальшого виступу Сашка у «Буковині». На жаль, він зазнав важкої травми. Не виключено, що ми підшукаємо Олександрові якусь роботу. Грати йому важко буде. Він пірвав сухожилля один раз, а потім ще раз.

- Чи цікавляться гравцями «Буковини» інші клуби, зокрема, перспективним захисником Сергієм Шевцовим ?

- Зараз Сергієві знову надійшов виклик у збірну України (U-17). Наша команда гратиме товариські матчі з французами. Поки що Шевцов залишається в «Буковині». Контракт у нього закінчується влітку. Якщо будуть цікаві пропозиції, то ми готові відпустити гравця. Футболіст повинен постійно вдосконалювати свою майстерність та йти вперед.

«Не виключено, що ми запросимо у «Буковину» Юрія Кисилицю»

- А чи можуть з’явитися у чернівецькій команді вихованці місцевого футболу?

- З молодими футболістами у нас зараз складно. Ми переглядали кращих молодих гравців. Останнім часом взяли у команду Олександра Георгійчука та Євгена Кубая. На жаль, виховання футбольної зміни зараз перебуває не належному рівні. Усі перспективні гравці у 13 – 14 років їдуть від нас. Приходять скаути, переглядають хлопців і забирають їх до Києва, Львова, Донецька … А ті гравці, які залишаються на Буковині, не завжди можуть підсилити нашу команду.

Навесні ми плануємо створити другу команду, яка виступатиме у першості Чернівецької області. Колектив складатиметься з молодих футболістів (16 – 18 років). У ньому також виступатимуть гравці, які відновлюватимуться від травм. Запросимо тренера, який відповідатиме за підготовку молодих футболістів. Думаю, що буде більш тісна співпраця між ФСК «Буковина» і спортивними школами. Треба зробити так, щоби талановиті діти не їхали в інші клуби, а ставили собі за мету заграти в «Буковині».

- Кого з гравців «Буковини», які встигли зіграти за нашу команду у цьому сезоні, Ви б хотіли відзначити ?

- У нападі кращими були Владислав Коробкін і Степан Маковійчук. Щодо півзахисників, то відзначив би Романа Марченка. На початку сезону декілька вдалих матчів зіграв Ігор Мігалатюк. У захисті непогано діяв Петро Климус. У «рамці» пристойно грав Андрій Мельничук. У декількох зустрічах Андрій рятував команду. Однак голкіпер – це така справа. Він може відіграти декілька матчів на 5 з плюсом, а в інших – діяти гірше. Погано, що у нас не було рівноцінної заміни Мельничуку. Зараз шукаємо ще одного воротаря. Не виключено, що ми запросимо у «Буковину» Юрія Кисилицю, який цьогоріч переміг на Всесвітній Універсіаді. Зараз Юрій перебуває в Чернівцях.

"Нам вдалося повністю розрахуватися з футболістами та працівниками клубу"

- Поясніть, яку роль у клубі виконує Володимир Чумак ?

- Володимир Чумак – чудовий футбольний спеціаліст. У Харкові він утримував команди першої та другої ліг. Він усією душею і серцем вболіває за футбол. Зараз Володимир Чумак переключився на буковинський футбол. Ми з ним постійно підтримуємо контакт. Жодне питання самостійно не вирішуємо, тільки спільними зусиллями. Бо легко зіпсувати атмосферу, якщо не будемо спілкуватися. Про Володимира Анатолійовича можу казати лише позитив.

- Якими були приблизно у фінансуванні клубу внески буковинської сторони («Енергопром») і харківських партнерів ?

- У нас була домовленість із харківськими партнерами фінансувати команду 50х50. Хто виділяв грошей більше, а хто менше – ми не підраховували. Ми обговорили те, за що відповідають вони, а за що – я. Приємно, що нам вдалося повністю розрахуватися з гравцями та працівниками клубу. Ми, напевно, єдина команда другої ліги, яка не винна  гравцям жодної копійки. Керівництво клубу усвідомлює, що футболістам треба годувати сім’і.

- До якого часу діє угода щодо підтримки чернівецького клубу «Енергопромом» ?

- До нового року. Нам доведеться шукати нових спонсорів. Ми вже працюємо над цим. У нас завдання одне – вивести «Буковину» в першу лігу.

- «Буковина» має серйозні амбіції. Однак ці амбіції треба підкріплювати фінансово. Чи готовий клуб йти на додаткові витрати для того, щоби виконати завдання на сезон ?

- Керівництво клубу зібралося і визначилося, що готове і надалі вкладати кошти, спілкуватися з новим головним тренером на цю тему. Я розумію, що якщо справа піде не так, як треба, то уся відповідальність за це лежатиме на нас. Якби ми не ставили високі завдання, якби не витратили стільки коштів, можна було говорити інакше. Адміністрація клубу усі зобов’язання перед гравцями та тренерами виконала.

- Надходження від реалізації квитків зараховано до харківської частки, до буковинської чи це є «нейтральна сторона»?

- Це і харківська, і чернівецька сторони. Ми разом працювали над цією програмою. Ми прагнемо до того, щоби футбольні матчі відвідувало якомога більше уболівальників. Наш колектив для шанувальників футболу. Футбольний клуб – це сфера послуг. Якби не було такої зацікавленості з боку вболівальників, не було б такого інтересу грати у футбол.

Думаю, що нашим виступом залишилися задоволені керівництво області та міста. Ми старалися показати пристойний результат, а вони допомагали нам. Відмов не було. І мер міста, і губернатор краю постійно приходили на футбол, коли були на місці. Це приємно, що вони вболівали за команду. Сподіваємося , що ми разом потрапимо до першої ліги, бо вже 8 років ми «пасемося» у другому дивізіоні.

- Є інформація, що клуб не проти отримати від міської влади стадіон ?

- Після того, як буде виконане завдання, міський голова сказав, що будемо розмовляти. Зрозуміло, що у власність клубу ніхто стадіон передавати не буде. Можуть передати в концесію.

- А як щодо будівництва нового стадіону ?

- Мер Чернівців Микола Федорук казав, що при наявності коштів, можливо, буде стояти завдання побудувати новий стадіон. Хоча є розмови, що вдасться реконструювати СОУ «Буковина». Потрібно хоча би накрити, щоби вболівальники під час негоди не мокли.

«Якщо ми проголосуємо за того президента, за якого потрібно, то усе буде гаразд»

- Ви згідні з тим, що доля «Буковини» залежатиме від президентських виборів ?

- Президента клубу ? Якщо ми проголосуємо за того президента, за якого потрібно, то усе буде гаразд.

- А за кого потрібно голосувати ?

- Ви самі знаєте: Ющенко – наш президент. Я підписав звернення від клубу. Футболісти мене підтримали.

- Якщо не виграє Ющенко, то зміниться губернатор, який допомагає команді шукати спонсорів…

- А хто Вам казав, що Володимир Куліш має піти ? Це тому, що губернатор добре працює, він має залишити свою посаду ? Зрештою, я думаю, не менше, ніж півроку, буде ще ця команда. Тому ми встигнемо завершити друге коло (сміється – авт.).

- Василю Олександровичу, було чимало нарікань з боку вболівальників щодо форми, бо традиційними для «Буковини» є жовто-чорні кольори…

- У процесі спілкування з харківськими партнерами ми їм довели, що у нас інший менталітет, специфіка. Ми вже замовили нову форму. Вона буде традиційних для «Буковини» кольорів. Наступного року наша команда гратиме в тій формі, в якій бажали вболівальники, висловлюючи свої думки, зокрема, на офіційному сайті нашої команди.

- Якими є найближчі плани команди ?

- Зараз команда відпочиває. Колектив збереться 25 грудня. Тоді буде представлений новий головний тренер. Запрошуємо і пресу. Будемо разом проводжати старий рік і зустрічати новий. 


Олексій МАМЧУК, БукІнфо, (с)

Фото Сергія Зарайського, УНІАН/БукІнфо (с)

Переглядів (9802) Коментарів (18) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. В ФК “Буковина” новим головним тренером призначили Євгена Коваленка з Дніпра
2. Трансферні новини про переходи футбольних зірок
3. Шанси чернівецької «Буковини» на підвищення в класі стали ще нижчими
4. Неймовірно! УЄФА запроваджує революційні зміни у розіграші європейських кубків
5. Звільнився головний тренер ФСК “Буковини” Степан Маковійчук
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...