Перемога зі сльозами на очах. Що ж далі?

РОЗДУМИ В ГОЛОС /

Дуже важко писати і навіть думати про все пережите за ці дні, а телевізор вперто повторює хроніку. Виключити телевізор! І на Майдан сьогодні не хочеться йти, але, може, потрібна якась допомога, хоча користі з мене там, як з цапа молока; хіба-що – як просто маса, яка утримувала оскаженілу владу від застосування важкої техніки і масового розстрілу протестуючих.


Вівторок. Здавалось би, нічого не віщувало біди, очікуване засідання Верховної Ради, на якому здоровий глузд мав би повернути країну до Конституції 2004 року, багато людей роз’їхались по своїх справах та на лікування дрібних подряпин; інші пішли підтримувати процес до парламенту… І от тобі на! Що було далі, вже відомо всьому світові.

Нам більше не потрібно таких Перемог, а для того щоб воно ніколи не повторилось – думати, аналізувати, думати, аналізувати знову і знову. Адже і ми теж винні у тому, що обрали президента-ідіота, шахраїв-депутатів, мовчали, терпіли, давали хабарі. Тож знову: що далі? Від дієвої відповіді на це питання залежить наше майбутнє, майбутнє наших дітей та онуків. У минулих публікаціях був описаний детальний план дій, але його несвоєчасне сприйняття опозицією та владою привело до трагічних результатів. Що ж у першу чергу?

У першу чергу відновити вертикаль державного управління, яке має забезпечити охорону небезпечних об’єктів і функціонування всіх систем життєзабезпечення!

По-друге, перекрити кордони України та банківські рахунки для унеможливлення викрадення золотого запасу, переказу грошей за кордон і втечі злочинців; охорона життя, спокою та здоров’я людей; запобігання крадіжок і мародерства. До призначення нового уряду народної довіри потрібно терміново направити уповноважених Майдану (бажано за рішенням Верховної та місцевих рад) у всі державні установи, в т.ч. в МВС, СБУ, Національний банк, Міністерство енергетики та Міністерство оборони, залучити перевірених бійців самооборони для охорони громадського порядку та народної власності.

Наступний крок, на наш погляд, полягає у висловленні народної недовіри Партії регіонів та заборони діяльності КПУ, але не за ідеологічними поглядами, як пропонують деякі політичні сили, а навпаки, не тому що ця партія комуністична, а тому що вона не комуністична, що вона зрадила своїм ідеалам, своєму народу і дискредитувала комуністичну ідею.

Після цього слід прийняти довгоочікуваний Закон про люстрацію. Приймаючи цей закон, слід усвідомити реалії, що склалися. А вони такі, що пограбування народу України та корупція носять тотальний характер і просочились у все суспільство. Цей закон, на наш погляд, повинен передбачити заборону займання посад у державних установах майже всім (думаю, що це не менше 95%) колишнім керівникам та їхнім заступникам (у т.ч. середньої ланки), маріонеткам, «смотрящим», «касирам» і «стукачам». Це стосується не тільки представників колишньої провладної партії, а й опозиції.

А ще краще організувати явку з повинною всіх, хто давав і брав хабарі. Кому, скільки, за що, коли, в якій формі? На ці питання мають відповісти в обмін на гарантії від переслідування мільйони людей. І тільки після цього можна розпочати розслідування всіх злочинів влади проти народу України за всі роки незалежності у т.ч. подій останніх трьох місяців.

Створення (а точніше, обрання) народних судів, скасування антинародних законів, звільнення незаконно засуджених, покарання злочинців – це теж одні з першочергових задач. У цій всій ейфорії дуже важливо не розслабитись, не втратити пильність, не забути про тих, хто пропав безвісти, про поранених, сім’ї загиблих та увіковічення пам’яті Героїв Майдану. Не забути і про постійно діючий Майдан і органи народного контролю.

Виконуючи всі ці задачі, головне – не давати волю емоціям, не вдаватись до помсти, самосуду і зведення власних рахунків, не влаштовувати «полювання на відьом».

Разом з Перемогою на людей звалився тягар відповідальності за народ і Державу, а це ще складніше, ніж узяти владу. Ще не висохли сльози на очах майданівців, а вже вишикувалась черга за посадами. Так було і в 1991-му, і в 2004-му. Повірте мені, людині, яка все це не тільки пройшла, а й відчула на собі, що вся ця черга здебільшого нікчеми, у яких руки не з того місця ростуть, які не вміють конструктивно аналізувати і мислити, не вміють нічого, крім базікання і примітивного гендлювання. Тож ретельний і публічний аналіз (у т.ч. біографії) здібностей, професійності і можливостей кожної кандидатури на державну посаду, рекомендація від Майдану – одне з головних та нагальних завдань.

І не думайте, що претендентів, які чогось варті, буде багато, адже ділова, некористолюбна, мудра й успішна людина не рветься на високу державну посаду, так як має більшу свободу і набагато більший заробіток.

До кращого життя нас чекає довга та терниста дорога, адже 40 біблійних років мандрівки євреїв до своєї Держави, Свободи та благополуччя ще ніхто не відмінив. На цьому шляху буде ще багато бунтів та мікрореволюцій, оптимізму і зневіри. Доведеться відмовитися від багатьох звичних міфів і стереотипів, норм і звичок, переглянути історію Держави, яку нав’язували нам різні окупанти, ідеологи та політичні сили. А головне зберегти людський і науковий потенціал, аналізувати, мислити, працювати, працювати і працювати!

Слава Україні!
Слава Героям Євромайдану!


З повагою,
Марко ФАЙНЕР
Київ, Майдан

22.02.2014 р.

 

P.S. Тільки-но повернувся з зустрічі зі студентами – учасниками Майдану, які просять, враховуючи системний і масовий характер корупції та кругову поруку хабарників у вишах України, провести загальну люстрацію всіх керівників (з окремими виключеннями) вишів та їхніх заступників, деканів та їхніх заступників, «маріонеток», «смотрящих» і стукачів; назвати факультети й університети іменами загиблих студентів; надати право позаконкурсного вступу до вишів учасникам бойових дій по захисту Майдану на держзамовлення з цільовим фінансуванням та консультативним супроводженням протягом всього періоду навчання; надати умови для продовження навчання та здачі іспитів і заліків тим, хто пропустив заняття, перебуваючи на Майдані.

 

Газета «Відродження» № 9 від 27.02.2014

м.Чернівці


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації