Антипремією Шарикова на "Червоній Руті" «нагородили» Ірину Білик і Наталю Могилевську за те, що відмовилися від української пісні, що принесла їм успіх у 89-му році

Чернівці на п’ять днів занурились у вир «Червоної рути - 2009». Це виступи сотень виконавців з усієї країни і цілодобова робота суддів. Інтригу гран-прі зберігали до останнього. Відтак, переможцем став «Солома-гурт» із Києва. Закривав фестиваль гала-концерт лауреатів та відомих гуртів, з вогняним шоу та феєрверком. «Червона Рута» на п’ятий день завершується фінальними виступами учасників та гала-концертом. Хто не зміг через організаційні прогалини проспівати ще раз на завершальному концерті, святкуватиме кінець фесту по-своєму.

  
 

Гурт Пестициди, дипломанти фестивалю: «Идем относить это все дело, и мочить диплом в лимонаде.»
Суддям обирати переможців довелося серед понад трьохсот учасників. Дебати щодо перших премій та гран-прі точилися аж до вечірнього гала-концерту. Деяким експертам «Червоної Рути» не вистачало виконавців-лідерів.

 

Василь Вовкун, міністр культури і туризму України: «В багатьох гуртів, вони не пройшли певної школи підготовки до фестивалю. Або дуже пізно визначався репертуар. Ще є перше відчуття сцени. Бракує переконливості тримання себе як музиканта впевнено. »
Серед вже відомих в країні у фестивалі брав участь лише андеграундовий гурт «Даха-Браха». Інша думка – судді довго не могли визначитися з лауреатами через загальний високий рівень виконавців.

 

Ігор Кравців, музичний експерт, м. Чернівці: «Багато рок-музикантів. Рок –музика найцікавіше представлена тут але звичайно, авангардові і поп-музика зараз звучить. І спостерігається тенденція до фолк-мьюзік. До етнічної музики. І це найосновніше, бо це є наше коріння».

 

На теперішній «Червоній Руті» з’явилася нова номінація – «інша музика». Туди журі віднесло небагато виконавців, стиль музики яких не має конкретного визначення.

 

Млада, переможниця фестивалю в номінації «інша музика»: «Ми з моєю командою робимо поєднання фолк - музики і синтезуємо його з різною сучасною музикою, включаючи джаз, електроніку, також співаємо авторські пісні.»

 

Проводжають фестиваль під супровід ностальгійних спогадів. «Червона Рута» - для когось неймовірна згадка з дитинства та юності.

 

Ігор Кравців, музичний експерт, м. Чернівці: «Я був на цьому фестивалі 20 років тому, мені було тоді десять років, приїхав мій брат з Росії, привіз жовто-блакитний костюм, і я в ньому постійно ходив, міліціонери так косилися на мене.»

 

Гурт «Даха-Браха», лауреат фестивалю: «Для нас це дуже радісно побувати на ювілейні «Червоній Руті. Це здійснення дитячої мрії».
«Червона Рута» ще народить свого генія, вважає політик Арсеній Яценюк. Він відклав усі справи і приїхав до рідного міста, аби на власні очі споглядати гала-концерт.

 

Арсеній Яцеюк, депутат Верховної Ради: «Я зростав з Червоною Рутою, я зростав з творами Володимира Івасюка. І це не тільки є моя шана, а є моє задоволення, бо це є моя молодість і моє життя. У 89-му році, а може це був 90-ий, я прийшов до школи із жовто-синім прапорцем. Оце було моє враження про 90-ті роки. Це було свідченням того, що пішов великий патріотичний рух по Україні. І навіть молодь – це був 9-ий клас середньої школи розуміла, що це буде інша країна.»

 

Переможці «Червоної Рути» поруч із вже відомими гуртами Тартаком та ВВ закривали фестиваль на гала-концерті. Одразу із кухні – на велику сцену потрапив та виграв гран-прі «Солома-груп» з Києва, що виступає в стилі електро-фольк.

 

 

Ну і насамкінець, серед родзинок фесту – антипремією Шарикова «нагородили» Ірину Білик і Наталю Могилевську за те, що відмовилися від української пісні, що принесла їм успіх у 89-му році.

 

 

БукІнфо за матеріалами:

 

Інформаційне Агентство А.С.С.

 Фото Сергія Зарайського, УНІАН / БукІнфо (с)

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації