ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ   >>> 25 Травня 2009

Яценюк: Після виборів Ющенко, Тимошенко і Янукович підуть у небуття

/ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ/   22 травня народному депутатові України, лідерові "Фронту Змін" екс-спікерові парламенту Арсенію Яценюку виповнилося 35 років. Саме цей мінімальний вік, який дозволяє громадянам України балотуватись у Президенти країни. . Свої 35 років Яценюк зустрів у рідних Чернівцях, де він народився. Цього дня пан Яценюк зустрівся зі студентами і викладачами Чернівецького Національного університету ім.Ю.Федьковича, обласним активом Фронту Змін, провів прес-конференцію у готелі "Черемош" для ЗМІ, де підтвердив своє бажання йти на президентські вибори. Пропонуємо вашій увазі найцікавіші моменти з перебування А.Яценюка в Чернівцях та його відповіді на запитання буковинських журналістів. Багато з цих відповідей не потрапили на шпальти центральних ЗМІ.

 
Запитання Миколи Томи, газета Zorile Bukovinei:

У мене три запитання в одному. 1) Що, на вашу думку, реально спонукало таку одіозну політичну фігуру Віктора Балогу зробити такий крок? (виступити проти Президента). 2) Ви практично не критикуєте своїх опонентів. Це ваше правило поведінки чи просо певний виборчий етикет? 3) В пресі з’явилися статті, які не виключають російського варіанту виборів, а саме нинішній президент шукає собі спадкоємця. Наскільки це реально?


Відповідь Арсенія Яценюка:

Відповідаю на перше запитання. Це стосунки будь-якого президента з будь-яким головою секретаріату. Це їхні особисті справи. Але бажано, щоб особисті справи не плуталися із загальнодержавними обов’язками.
Друге – що стосується критики. Дуже легко прослідкувати, як я сім останніх років працюю і тому я реагую лише на об’єктивну критику. І це правильно. Я намагаюся максимально використовувати. А на ті брудні піар-технології, які зараз запущені… Оце вони самі пишуть самі і читають і самі тішаться тим, що вони пишуть.
Щодо російського варіанту виборів. Ви знаєте, що будь-хто хто стане наступником чинного президента програє виборчу кампанію. Крапка.
 
Запитання журналістки агенції Інтерфакс-Україна (Київ):

- Раніше ви відповідали, що саме 22 травня 2009 року ви заявите про свій намір йти в президенти. Сьогодні - саме цей день. Вітаємо вас з Днем народження і чекаємо відповіді.


Відповідь Арсенія Яценюка:

- Раніше у мене був конституційний обов’язок змінити країну. Тепер у мене є конституційне право стати президентом. І це буде реалізовано.

Запитання журналістки агенції Інтерфакс-Україна (Київ):

- Прийнято вважати, що 35-років такий вік, коли людина вже має певний досвід. Ви відчуваєте, що щось змінилося? Ви сьогодні більше готові змінювати країну, ніж учора.


Відповідь Арсенія Яценюка:


- Помудрішав, постарів (сміється). Але в людини не вік визначальний. От мої батьки – батько 1941 а мама 1943 року. Але в мого батька енергії нічим не менше ніж у мене. Основне те, що у тебе в середині, чи ти маєш внутрішню цілісність і цінності. І вік буде тільки допомагати.


Запитання Олени Центили, власкор телеканалу Інтер у Чернівцях:

- Чим кандидат у президенти Арсеній Яценюк відрізнятиметься від інших кандидатів на виборах президента? Ви реально оцінюєте шанси свої та своєї команди на перемогу?
Відповідь Арсенія Яценюка:

- Я не приймаю участі у виборах. Я виграю. Це моя відповідь. Щодо відмінності кандидатів - це дуже серйозне запитання. І напевно тут необхідно зробити історичний екскурс. Він (Яценюк каже про себе як майбутнього кандидата у президенти. - БукІнфо) буде відрізнятися тим, що Росія у нього не буде ворогом, що він не буде визначати тік один вектор українського розвитку, що він не даватиме обіцянок, які потім не будуть виконані, у нього не буде людей, які переплутали двері і замість бізнесу зайшли у політику і там фактично створили політичний бізнес. Він відрізнятиметься тим, що все, що скаже – все буде зроблено. Так само як все це робилося мною перед тим попередніх сім років. Немає жодної обіцянки, яку я дав і не виконав. Він відрізнятиметься тим, що матиме однакову підтримку, як на Сході так і на Заході країни. Відрізнятиметься там, що не дасть країні розвалитися. І він відрізнятиметься тим, що ця трійка українських політиків піде у небуття.
 
 
Пані-журналіст з Києва:

- Вашій ініціативі «Фронт Змін» уже кілька місяців і про неї дуже багато говорять. Скажіть, чи є визначені строки, коли ваша громадська організація стане політичною силою?

Відповідь Арсенія Яценюка:

- Три місяці ми займаємося розгортанням громадської організації. За три місяці ми фактично покрили всю Україну. Надзвичайно складна робота, бо кадри вирішують все. Були помилки ми їх виправляємо. Будуть помилки – ми їх не будемо допускати. Щодо перетворення Фронту Змін у політичну партію. Ми плануємо це зробити у вересні. Але все буде залежати від волі, в першу чергу людей, які представляють громадську організацію. Якщо ми будемо готові – ми це зробимо.
 

Запитання Василя Бурлаки, газета «Хотинські вісті»:

- Ваше бачення ролі ЗМІ у суспільстві і розуміння свободи слова?


Відповідь Арсенія Яценюка:


- Демократія в ніякому випадку не означає хаос. А свобода слова – це один з основних елементів поступального розвитку суспільства. Це основна підвалина як правової держави так і громадянського суспільства. Тому я цілковито і повністю підтримую свободу слова. При цьому я вважаю за необхідне, щоби інформаційна політика, яка проводиться як ЗМІ, так і українською державою була цілісною і ціннісною. Була спрямована була на патріотичне виховання українців, на формуванні національної ідеї та формування політичної нації. Я категорично проти тотальної деморалізації, яка сьогодні присутня на цілому ряді українських каналів. Я категорично проти, щоб новини на українських каналах купувалися політиками. Я проти, щоб під диктовку політичних партій на радіостанціях йшли умовні політичні блоки новин, яких не існує. Це сьогодні є і це не є свобода слова. Тому свобода слова - це повноцінне поняття, коли журналіст є справедливим, який керується демократичним покликанням і керується ціллю донести об’єктивну а не перекручену інформацію, яку часто-густо намагаються «пропихнути» політичні сили. Я проти цензури. Але я за цілісну єдину інформаційну політику в країні. У нас не можуть бути тільки погані новини. В країні є дуже багато добрих новин і країна про це повинна знати.
 

Запитання Інтернет-агенції press.cv.ua:

- (поганий запис запитання, яке стосується фінансово-промислових груп в Україні і можливу причетність Яценюка до них)


Відповідь Арсенія Яценюка:

- Фінансово-промислові групи повинні займатися тільки одним: займатися бізнесом, платити податки, і виконувати соціальну функцію. І утримувати в тому числі благодійні фонди. Це те, шо називається соціальна функція бізнесу. Як тільки великий бізнес буде продовжувати лізти в політику – я дуже швидко це припиню. Крапка.


Запитання Інтернет-агенції press.cv.ua


- (поганий запис запитання, яке загалом стосується благодійного Фонду Яценюка, що його утримують в Україні ФПГ)


Відповідь Арсенія Яценюка:

- А ви бачили, чим Фонд займається?! (Збуджено) Фонд допомагає незрячим! Фонд допомагає трудовим мігрантам! Фонд допомагає обездоленим! Фонд займається зовнішньою політикою України! Фонд – не займається Яценюком. Вперше в історії України, була публічна презентація Фонду. Вперше! Жоден з інших фондів не робив такого, де всі отримані і поділені кошти публічно озвучувалися. Це тому, що цей Фонд спрямований на допомогу Україні і українцям, а не окремим політикам. Я, знаєте, певним чином такий собі Робін Гуд – у багатих забираю, а бідним роздаю.


Запитання Сергія Зарайського, БукІнфо/УНІАН:

- Кого ви бачите своїми основними конкурентами на майбутніх президентських виборах?
 

Відповідь Арсенія Яценюка:

Щодо конкурентів. Було два конкуренти це – Янукович і Тимошенко. Хоча, що цікаво – я досі не почув заяви від них про те, що вони йдуть у президенти(…)
Третій кандидат, який зголосився – це чинний президент Віктор Ющенко. Я бачу трьох основних політичних конкурентів, але найбільш вагомі – це Тимошенко і Янукович.
Вчора була дуже цікава заява – БЮТ іде у президенти. Тобто весь БЮТ іде в президенти? Це яскраве свідчення того, що вони і далі продовжують вести перемовини про зміни до Конституції. І це абсолютно збігіється з позицією Януковича, яку він оголосив 15 травня про те, що вони (ПР) готові заради спасіння країни поміняти Конституцію. Але не треба плутати поняття – заради спасіння себе і заради спасіння країни. Це дві принципові різниці.
Як далі розвиватимуться події? Дві найбільші фракції у парламенті повинні усвідомити, що проти волі українського народу, а саме змін до Конституції, консервації влади та її утримання – у них не вийде. І не тільки я, але й більшість українців та українських політиків будуть захищати конституційне право українських громадян – обирати президента через прямі президентські вибори, мати не англійську королеву, а справжнього сильного українського президента. (…) Після виборів вся сьогоднішня основна трійка українських політиків піде у небуття.
 

Запитання БукІнфо/УНІАН:

- Пане Арсенію! Не секрет, що в умовах економічної кризи закривається багато різноманітних підприємств і весь податковий вантаж лягає на плечі успішних підприємств. І він щоразу збільшується. Серед таких наш гігант – Чернівецький Машинобудівний завод. Як взагалі, в таких умовах, може допомогти держава подібним підприємствам ?

Відповідь Арсенія Яценюка:

- Чернівецький Машзавод працює в енергетичному секторі. Дуже багато продукції, які саме вони виготовляють поставлялася на НАК «Нафтогаз України», за кордон. Щодо підтримки таких підприємств, зменшення оподаткування, то я би дивився ширше на цю проблему: необхідно поглиблення співпраці і технічної кооперації, як з росіянами та і з європейцями. Тобто для Машзаводу найголовніше - потрібні нові ринки. Для Машзаводу потрібна кредитно-гарантійна установа, це стосується всіх експортно-орієнтованих компаній, потрібна підтримка експортно-імпортного банку. Ми повинні стимулювати український експорт. І дуже важливо, що у нас залишилися такі потужні підприємства, як Чернівецький Машзавод.

Запитання Єгора Подкідишева, ТРК «Чернівці»:

- Назвіть, будь-ласка, хоча б декілька відомих прізвищ вашої політичної команди.

Відповідь Арсенія Яценюка:

- Ви бачили скільки у залі було людей? (мова про зустріч з активом обласного громадського об’єднання «Фронт Змін», - БукІнфо). Це все прізвища. Що для вас означає відомі? Це ж не конкурс краси! Якщо це конкурс краси. Тоді давайте назвемо політичних моделей. Я їх понабираю з інших політичних партій і ви матимете красиву картинку. Нагадаю, що я вже був у красивій картинці. Ця красива картинка розпалася на 11 партій. Я не буду другий раз цього робити.
Ті, хто хоче мати своє політичне майбутнє, як люди, які представляються так званими українськими політиками, то вони мають чинні політичні партії. Будь-ласка, вони вже себе проявили. Або ми кажемо про повне перезавантаження і тоді ви бачите нових людей, або тоді я стаю новим проектом із старими особистостями. Тоді чим я буду відрізнятися від усіх інших? Просто зараз з’явився рейтинговий політик і всі летять як мухи на мед. З’явиться інший рейтинговий політик – вони до іншого полетять. Я не хочу такої картинки і такої картинки не буде. Будуть ті люди, яких ви сьогодні бачили – лікарі, вчителі, люди із державної служби, хтось був у політиці, але не такий відомий, хтось піде у політику і стане відомий – тоді це якісна зміна. Все інше – перезавантаження тієї самої старої системи. Хоча зараз дуже багато у мене зараз є перемовин із багатьма депутатами, багатьма політичними силами, які думають так – рейтинг росте, то ми до нього прийдемо. Не буде рейтинг рости. Підемо до іншого. Я з таким не хочу мати перемовин… Щодо ідейних, то коли почнеться виборча кампанія, ви також їх побачите.
 

Запитання Юрія Чорнея, Інтернет-видання «Букньюз»:

- Якщо «Єдиний Центр» заявить, що він буде підтримувати кандидата в президенти Арсенія Яценюка на майбутніх президентських виборах, якою буде ваша реакція? Особливо після того, як пан Балога пішов від Ющенка і заявив, що сам не буде балотуватися в президенти. І друге запитання: від кого все-таки вас охороняють у рідному місті? Ви боїтеся замаху на своє життя, як це було на Ющенка?


Відповідь Арсенія Яценюка:

- Я вже дуже давно нічого не боюся. Більше того, я би хотів позбутися охорони. І мої політичні конкуренти були б раді, якби у мене не було б охорони. На превеликий жаль, це норма закону. Ну так складається… Воно мені в певну обузу, але хлопці просто виконують свою роботу і їх дуже мало. Щодо «Єдиного Центру». А що таке «Єдиний Центр»? Я вас запитую – що це таке «Єдиний Центр»? (Ю.Чорней вигукує з місця: «це політичний проект»). Ага, добре. Ну нехай підтримують себе.


Запитання Юрія Чорнея, Інтернет-видання «Букньюз»:

- А персонально Балога зможе знайти місце у вашій команді?


Відповідь Арсенія Яценюка:

- Всі, хто у моїй команді, ви сьогодні побачили. А ті, хто сьогодні має свої проекти, я підкреслюю – проекти, хай займаються ними.


Запитання Валерія Унгуряну, прес-служба Чернівецької обласної ради:

- Один з ваших майбутніх опонентів, якого ви сьогодні не назвали – це Сергій Тігіпко – виступив з ініціативою зміни виборчого законодавства, а саме зробити заставний внесок 10 млн. гривень і зібрати замість 500 тис. підписів на кандидата в президента 1 млн. підписів. Як ви ставитеся до таких ініціатив? І чи немає у вас застороги повторити не дуже вдалу політичну кар’єру пана Тігіпка?


Відповідь Арсенія Яценюка:

- Треба зробити історичний екскурс. Можу вам нагадати, що у 2004 році я керував Національним банком України. Це моя відповідь. Я вийшов з фінансової кризи. Я взяв на себе відповідальність, підписав постанову, не допустив курсу 8 грн. за долар, я не допустив розвалу банківської системи, я спас 14 мільйонів вкладників разом з 11 тисячним колективом Національного банку України.
А щодо інших кандидатів – так їх ще буде дуже багато. Щодо застави. Це ті, які заробили дуже великі гроші, хочуть відсікти, хто не має таких грошей. Це не впливає на виборчий процес. Зараз треба думати не про заставу. Зараз треба думати про те, якою буде виборча компанія. Вона буде надзвичайно брудна. Те що я сьогодні бачу і те, що я сьогодні знаю – коли вже починають давати вказівки окремим керівникам каналів, викликають окремих власників радіостанцій то на Грушевського, то на Банкову, - де кажуть цього показуй, цього не показуй, а цей взагалі не бажаний гість. Це все означає, що найважливіше завдання цієї виборчої кампанії буде захистити результат для нового президента.
 
Запитання журналіста районної газети:

- Ви сказали, що Дніпро це той водорозділ, який ділить Україну на дві частини. Що ви готові зробити, щоб цієї межі не стало?


Відповідь Арсенія Яценюка:

- В Чернівецькому національному університеті я фактично виклав свої базові програмі засади. Це стосувалося питань мови, державного територіального устрою, функціонування інституту президента, питання НАТО, тобто ті теми, на яких спекулюють з 2004 року. Я не кажу, що ми відкладемо в бік ці питання, я кажу, що м повністю приберемо всю контроверсійність в цих питаннях. Я інколи роблю непопулярні речі. Я поїхав в Західну Україну і оголосив те, що не зовсім подобається Заходу, але з усвідомленням того, що у нас є Східна Україна. Хіба там не українці? Там 26 мільйонів людей! Якщо ми далі даватимемо грунт для розколу України – це слугуватиме на користь лише зовнішнім силам. Ви знаєте про кого я кажу і про що я кажу. Тому я не допущу жодної помилки, яка була допущена після 2004 року. Не дам жодної підстави, щоб кололи українське суспільство.


Запитання Ірини Карімової, власкора інформаційної агенції ЗІК (Львів):


- Юрій Єхануров назвав такі небезпеки для України з боку Росії і збоку Румунії, де фігурувала наша Чернівецька область. Як ви дивитеся на цю проблему і як ви дивитеся на те, що Румунія відмовляться підписувати договір про державний кордон з Молдовою?


Відповідь Арсенія Яценюка:


- Щодо територіальних претензій. Це ще один виклик. І територіальні претензії до України лунають з вуст дуже різних політиків. Це не є позицією окремих держав, але це є квазіофіціною позицією. Якщо вони говорять, то це означає, що в думках тих чи інших політичних сил це дійсно присутнє. Тому відповідь на територіальні претензії до нас наступна: це стосується як АР Крим, будь-яких вірогідних розмов чи то про Буковину чи інші території – Україна була і буде жорстко відстоювати будь-які словесні напади, будь-яку риторику, яка може підірвати територіальну цілісність України. Україна - єдина держава, Крим є і буде українським, Буковина є частиною української території і ми зробимо все для захисту свого національного суверенітету і територіальної цілісності усіма можливими засобами, в тому числі і через посилення військової присутності. Я би зараз дещо ширше подивився на проблему загроз. Проблема загроз не лежить сьогодні у кількості танків, літаків і зброї. Загрози після кризи стали зовсім інші – це екологія, охорона здоров’я, кібер-простір, тероризм, економічний упадок, старіння населення. Так що не стільки військові загрози сьогодні стоять на порядку денному України, як нові виклики глобалізації.

Запитання представника сайту «Буковина онлайн»:

- Майбутній президент Арсеній Яценюк кого би хотів бачити своїм прем’єр-міністром?


Відповідь Арсенія Яценюка:

- От як тільки Арсеній Яценюк стане Президентом, ви одразу побачите прем’єр-міністра. Тут же треба подивитися, що за чинною Конституцією реально може Президент? Тому тут парадокс! На жаль, конституційні зміни призвели до повної втрати керованості українською державою. Сьогодні президент може призначити свого голову Секретаріату та керівника РНБОУ. Саме тому я – за сильного президента із сильними повноваженнями. І це те, що треба буде негайно вирішувати новому українському президентові разом з парламентською більшістю.
 
 
 
БукІнфо (с)
Фото Сергія Зарайського,  УНІАН/БукІнфо (с)
 
 
Переглядів (9706) Коментарів (11) Додати коментар Версія для друку
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...