Якими гучними скандалами на Буковині запам’ятався 2020-й рік

І ЦЕ БУЛО! / 


Колеги з ІА АСС підготували цікаву підбірку найбільш резонансних скандалів Буковини за 2020 рік.

 

1. Голову Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна підозрюють в отриманні хабаря.

 

4 лютого спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ вручили Івану Мунтяну підозру в отриманні хабаря. За даними слідства, голова Чернівецької облради у липні 2019 року висловив прохання одному з підприємців області надати йому 400 тис. дол. США хабара за сприяння у передачі в оренду оздоровчого комплексу "Брусниця".

 

Слідство задокументувало, що впродовж серпня-жовтня 2019 року Мунтян одержав від підприємця частину коштів у розмірі 180 тис. дол. США. Суд обрав запобіжний захід у вигляді застави у 10 мільйонів гривень. Також на підозрюваного поклали низку зобов'язань. Зокрема, йому заборонили покидати Чернівці без відома слідчого. Іван Мунтян подав апеляцію.

 

15 грудня на брифінгу Іван Мунтян підсумував свою роботу на посаді очільника Чернівецької обласної ради та прокоментував кримінальну справу про хабар, через яку був відсторонений від виконання своїх обов`язків. Посадовець підтвердив, що запропонував бізнесмену бути інвестором одного з санаторіїв. Але запевнив, що діяв в інтересах громади.

 

2. На хабарі затримали також очільника Департамента освіти і науки Чернівецької ОДА Миколу Харатіна.

 

30 липня 2020 року «на гарячому» затримали керівника одного з департаментів обласної державної адміністрації. За інформацією ДБР, чиновник мав отримати «відкат» після перемоги в тендері на близько 220 тис. грн. Незабаром Микола Харатін написав заяву на звільнення.

 

Він запевнив, що не вимагав хабаря, а всі події - плата за його тверду позицію. Чиновника звільнили з-під варти без внесення грошової застави та відсторонення від посади.

 

 

3. Верховний суд України відсторонив Олексія Каспрука з посади мера Чернівців.

 

17 липня Верховний суд України скасував рішення про поновлення Олексія Каспрука на посаді мера та відправив справу на повторний розгляд Чернівецького окружного адміністративного суду. А 21 грудня стало відомо, що Хмельницький окружний адміністративний суд не прийняв до розгляду позовну заяву колишнього міського голови Чернівців Олексія Каспрука щодо незаконності його відсторонення від посади.

 

«Вона була прийнята до розгляду у Чернівцях, пройшла Чернівці, пройшла вінницьку апеляцію, пройшла Верховний Суд, який сказав, що треба повернути на розгляд першої інстанції, це була хмельницька, бо у нас тут суддів не знайшлося, вони відмовили у розгляді», - сказав Олексій Каспрук.

 

Водночас він зазначив, що обов’язково подаватиме апеляцію і якщо потрібно, то звернеться і до Європейського суду.

 

4. Скандал і протест влаштували сусіди чернівчанина, який першим захворів на коронавірус.

 

3 березня на вулиці Руській люди зібрались біля будинку, де проживає сім'я першого хворого на коронавірус чернівчанина. Вимагали ізолювати його дружину, яка перебувала у своїй квартирі. Дружину хворого чернівчанина ізолювали до військового шпиталю. 20 березня стало відомо, що чернівчанин, у якого першим в Україні діагностували захворювання на коронавірус, одужав.

 

 

 

5. Паводкові гроші: Президент запевнив, що всі постраждалі отримали компенсації, проте буковинці говорять інше.

 

У червні кілька населених пунктів Буковини постраждали від сильного паводку. Тоді уряд пообіцяв, що всі постраждалі отримають компенсації.

 

У липні в Чернівецькій ОДА повідомили: «Практично усі буковинці, які зазнали збитків через повінь, отримали компенсації. Так, людям, чиї оселі зруйнувала велика вода, виплатили по 300 тисяч гривень, власникам будинків, які необхідно капітально ремонтувати – по 50 тисяч, особам, чиє житло пошкоджено, – 20 тисяч».

 

Проте у грудні черговий скандал через так звані «паводкові гроші» спалахнув у селах Біла та Стрілецький Кут. Люди скаржаться, що самотужки відбудовують стіни та вивозять намул з подвір`я. Кажуть, заяви на допомогу подали, проте грошей не отримали.

 

Як пояснив ІА АСС Олексій Бойко, заступник голови Чернівецької ОДА, а нині - голова Чернівецької обласної ради, зараз розглядають другу чергу актів – від тих людей, які з певних причин подали документи не влітку, а восени. 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації