Лікарка-інфекціоніст пояснила, у якому випадку хворі на COVID-19 оплачують ліки в медустанові

ТЕМА №1 /


В Україні людей із коронавірусом лікують безкоштовно в державних медичних установах. Проте інколи трапляється, коли пацієнтам самим доводиться "бігати" в аптеку за ліками і купувати їх власним коштом.


Заслужений лікар України, інфекціоніст Ольга Голубовська в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" назвала причину такої ситуації. За її словами, процес закупівлі медзакладом препаратів тривалий, адже в країні встановлено жорсткий контроль над придбанням ліків за державні гроші, - пише РБК-Україна.

Тому, якщо на момент госпіталізації пацієнта, у лікарні відсутні медзасоби, бо триває їхня закупівля, пацієнтів інколи можуть попросити придбати потрібні препарати власним коштом. Але, як запевнила Голубовська, це не на постійній основі, а тимчасово, поки "ліки" їдуть до медзакладу.

"Буває така ситуація: закінчилися медичні препарати, щоб їх закупити є певна процедура тендерів тощо. Хворі ж цього не чекають, хворий зараз поступив, йому зараз треба. Доводиться говорити: "Будь ласка, підіть купіть якісь там собі ліки". Але це тимчасово", - пояснила інфекціоніст.

Крім того, Голубовська вважає, що у питаннях розподілу коштів на медичну систему, керівники на місцях можуть направляти гроші на інші потреби області чи регіону. Тому, на її думку, рішення щодо медичної системи мають ухвалюватися централізовано.

"У більшості випадків у нас все цілком безкоштовно. Іноді бувають такі короткі проміжки, в регіонах чомусь. Бо деякі керівники на місцях ті гроші, які їм виділять, вони на свій розсуд їх витрачають", - підсумувала вона.

Інфекціоніст побачила в COVID-19 ознаки страшної пандемії Середньовіччя, жертвами якої стали десятки мільйонів людей. 
 
Як заявила заслужений лікар України, інфекціоніст Ольга Голубовська в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", січневі обмеження в Україні зменшать швидкість поширення коронавірусу, але потім статистика знову може підвищитися. Як приклад, експерт порівняла ситуацію з пандемією чуми, жертвами якої стали десятки мільйонів людей.

"Я завжди за роз'єднувальні заходи. Тому що це завжди призводить до зниження захворюваності. Нічого не змінилось з доби Середньовіччя. Як тоді була чума - всі сиділи по домівках, ні з ким не контактували, щоб не заразитися - так і тут. Роз'єднання зіб'є захворюваність, але інша справа, що потім вона знову підвищиться. Але, трохи відпочине система. Може трохи встигнуть провести додатковий кисень, закупити ліки. Розумієте, так вийшло, що ця проблема швидко виникла і вимагає швидких рішень, все нове", – сказала Ольга Голубовська.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації