ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  БІЗНЕС   >>> 21 Жовтня 2020

З 2013 року в Україні безкоштовно приватизували більше 700 тисяч га землі. Це як невелика європейська країна — голова Держгеокадастру

МАЄТЕ ЗНАТИ / 


З середини 2013 року до 2020-го з державної в приватну власність через механізм безоплатної приватизації було виведено більше 700 тисяч гектарів землі.


Про це голова Держгеокадастру Роман Лещенко сказав в інтерв'ю Економічній правді, - пише НВ.

«Тобто йдеться про територію однієї невеликої європейської країни. Коли ми почали з’ясовувати саму механіку цієї безоплатної приватизації, то виявили, що в системі реєстрації речових прав у Міністерства юстиції і в системі Державного земельного кадастру відсутні верифікатори первинного набувача земельної ділянки при безоплатній приватизації. Тобто немає процедури перевірки особи у двох системах (йдеться про те, що не було обліку громадян, які скористалися правом безоплатної приватизації, і була відсутня інформація, хто отримав одну ділянку, а хто — 10. — ред.)», — розповів Лещенко.

Він додав, що реєстр речових прав на нерухоме майно Мін'юсту і реєстр Держгеокадастру синхронізовані протоколом обміну даних, але «кожен живе своїм життям».

«Ми унікальна країна: у нас земля реєструється окремо, а нерухомість окремо. Хоча в усьому цивілізованому світі реєстри об'єднані, і земля є первинна щодо всього, що є на цій землі. В Україні ж фактично система документообігу в Мінюсті одна, в Земельному кадастрі - своя. Ми переконані, що це все було зроблено штучно. Ми зробили аудит існуючого з 2013 року електронного реєстру лише на 27% і виявили тисячі дублюючих записів.
 
Є групи людей, які отримували земельні ділянки по 2 гектари енну кількість разів, часто — в дуже вигідних місцях. Це люди, наближені до чиновників. Вони, наприклад, могли бути пов’язані з отриманням земельних ділянок в Житомирській області, де видобувають ільменіти, або в Рівненській області, де бурштин», — сказав голова Держгеокадастру.

Сьогодні президент Володимир Зеленський заявив в Верховній Раді, що за роки незалежності понад 5 мільйонів гектарів земель в Україні були незаконно виведені у приватну власність через механізм безоплатної приватизації.

Згідно зі статтею 121 Земельного Кодексу, кожен громадянин України має право безоплатно отримати у власність від держави або територіальної громади у будь-якому куточку країни шість земельних ділянок, загальна площа яких може сягати 6 га.
Переглядів (807) Коментарів (1) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. ПДВ: Буковинські платники сплатили у січні до бюджету 149,3 млн грн
2. На Буковині влада просить підприємців долучитися до створення в області вільної економічної зони
3. На Буковині 234 тис. га землі є приватною власністю, а державною трохи більше 100 тис. га. Але мораторій не дає людям продавати землю
4. На зустрічі голови облради Бойка із торговим аташе Посольства Латвії в Україні знайшлося багато тем для початку взаємовигідної співпраці
5. Зарплата в Україні може зрівнятися з польською через 30-40 років, - "слуга народу" Гетманцев
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...