ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 17 Липня 2020

Забутий Осачуком Новодністровськ має також право на місце «під сонцем створення ОТГ», - заступник голови облради Мельничук (ВІДЕО)

МУЖНЄ МІСТО /

Сонячне місто енергетиків впродовж десятиліть переживало різні етапи розвитку: складні сторінки перемежовувались з етапами росту і благополуччя, але в теперішній ситуації повного владного вакууму зі сторони обласної державної адміністрації місто обласного підпорядкування Новодністровськ чи не вперше за всю свою історію стоїть на межі економічного колапсу. І за цей процес приниження і знищення міста відповідальний на даний момент саме Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, який свідомо вибрав одну із сторін тліючого роками протистояння і підписався під цими небезпечними політичними рішеннями.


Депутатський корпус обласної ради цього скликання з самого початку своєї роботи стикнувся з проблемами реалізації реформи децентралізації та адмінреформи на місцях. На рівні керівництва держави з самого початку, нажаль, була вибрана стратегія оперативного впровадження досвіду децентралізації та адмінреформи кількох інших країн, як то Польща, Франція, Німеччина, Угорщина та інші, на українські реалії після Революції Гідності при наявності відкритої військової агресії з кремлівською Росією.

Той процес подібних реформ в країнах, які бралися за взірець, проходив десятиліттями, без наявності військових агресій і в такі часові рамки реалізовувася послідовно і з враховуванням мінімальних негативних реакцій на місцях, з якісним опрацюванням та фаховим виправленням для добра справи. Результати, особливо у Польщі, самі про себе можуть розповісти - якісно розвиваються створені гміни, воєводства, державна машина в царині децентралізації працює з врахуванням всіх позитивів, усунення негативних тенденцій та прозорого моніторингу всього процесу децентралізації та адмінреформи.

В Україні всі ці процеси з самого початку розпочалися не з природнього глибокого вивчення наявного різноманіття громад та їх зв’язків, за потреби широкого інформування населення та всіх, хто є учасником цих процесів. Потреба змін існуючого стану речей та необхідності запровадження якісного розвитку громад і територій, замість підтримки мешканців громад та їхнього керівництва через вакуум інформації набирала негативні оцінки та нерозуміння людей. Для своєї містечкової користі значна кількість посадовців різних рівнів, через відсутність належного контролю зі сторони держави, мали можливість впливати на цей процес і на свій розсуд змінювати конфігурації майбутніх ОТГ до невпізнаності, часто без будь-якого інформування керівництва та мешканців громад.

Натомість, за баченням керівництва держави процеси підготовки до цієї та інших реформ в Україні на місцях дуже часто пускали на відкуп так званим фахівцям, які паралельно служили філіям олігархічних груп та кланів. Після Революції Гідності в Україні клани та олігархічні групи притихли, але завдяки черговій втраті пильності українців, знайшли свій спосіб реваншу із створенням керованого хаосу у напівреформованій збіднілій країні. У цих скоробагатьків знову, як при режимі Януковича, появилось відчуття безкарності і переконання, що Україна вже не здатна буде відновитися та держава не зможе забезпечувати ефективне життя громад та оперативно і ефективно відповідати на різні гострі життєві виклики. І паразитувати можна буде довго… Чи справді все втрачено?...

Що стосується реалій Чернівецької області то у Новодністровській ОТГ, разом із навколишніми селами ще з початку 2016 це територіальне утворення могло стати досить успішним проектом початку децентралізації, якби не різні центри впливу та суб’єктивні обставини. З самого початку право на місце «під сонцем створення ОТГ» новодністровцям не вдавалося остаточно відстояти через наявність значного центру впливу на рівні Сокирянського району. Наявність цього потужного впливу навколо чинного голови Сокирянської райради Василя Козака, який з самого початку відстоював позицію один район одна громада - був дуже значний.

Саме через відсутність належної спільної наполегливості мешканців Новодністровська, навколишніх сіл, відповідальних за децентралізацію та адмінреформу державних органів не вдалося послідовно і відповідально на цій території реалізувати всі передбачені процеси, щодо реформи децентралізації та адмінреформи.

Місцеві суб’єктивні чинники, які мали місце по всій Україні, в Сокирянському районі, при відстоюванні збереження добровільно об’єднаних сіл навколо Новодністровська не дали ефективного результату і всі законні здорові потуги мешканців міста, влади Новодністровська та сіл, які визначилися на об’єднання з містом енергетиків, нажаль в теперішніх реаліях України до теперішнього моменту ще не дали бажаного для створення ОТГ результату. Йдуть судові процеси, мешканці громади продовжують боротьбу за своє!

Вже на кінцевому етапі завершення процесів добровільності при створенні ОТГ, коли у жовтні минулого року обласні ради були усунуті від процесів затвердження Перспективних планів розвитку громад, до керівництва Чернівецькою ОДА прийшов Сергій Осачук. Він на свій розсуд із своїм найближчим оточенням почав оперативно перекроювати до невпізнання конфігурації ОТГ, дуже часто взагалі без погоджень з керівництвом громад та їхніми мешканцями.

Про інші ОТГ, згодом, а що стосується Новодністровської ОТГ, то в Чернівецькій області це єдиний випадок, коли створена з 2016 року ОТГ втратила, завдяки діям Голови облдержадміністрації Сергія Осачука всі свої населені пункти навколо свого центру. Все це робилося дуже часто під тиском, без згоди людей і Сергій Осачук одним розчерком пера вирішив долю тисяч мешканців Чернівецької області... Після цих рішень для міста Новодністровськ наслідки можуть бути надто непередбачливі.

На зустрічі 16 липня громадськістю, депутатами та апаратом Новодністровської міської ради почув, що, якщо новодністровці в основній своїй масі працюють на підприємствах енергопідприємств ГЕС та ГАЕС, то у випадку від’єднання передбачених до створення ОТГ сіл навколо Новодністровська місто не зможе розвиватися і з часом може перетворитися на депресивну територію... Ці плани планомірного знищення Новодністровська своїми непродуманими діями реалізовує Осачук.

Як голова ОДА, він зобов’язаний оперативно зустрічатися з усіма сторонами так званого Новодністровсько-Сокирянського протистояння, але чомусь Сергій Дмитрович вирішив завчасно стати на одну із сторін і почав підтримувати дуже небезпечні для мешканців Чернівецької області процеси.

Ігнорування наявних проблем, намагання вирішування різного роду питань без врахування позиції депутатського корпусу обласної ради, зневага та зверхність у спілкуванні з людьми - ті якості, які нажаль рухають діями теперішнього Голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука. Найбільш яскраво ці якості проявились під час приїзду Президента України в Чернівецьку область, коли перебування Президента та зустрічі за участю Зеленського організовувались за сценарієм максимального усунення від спілкування з громадськістю в місцях відвідин.

Всі ці недопустимі дії з кожним днем все більше і більше шкодять життєзабезпеченню громад Чернівецької області і веде до узурпації влади... Осачуком, за мовчазної згоди ОПУ та місцевих еліт. Звіт за свої вчинки та рішення Сергію Осачуку треба буде давати, в тому числі й на черговій сесії обласної ради… 

 

 

Віталій Мельничук: «Новодністровськ не має хотіти до Вінниччини».
(Сайт Новодністровської міської ради)


Перший, хто в області проникся проблемою формування Новодністровської ОТГ в «урізаному» форматі – це заступник голови Чернівецької обласної ради, свободівець Віталій Мельничук. Відомо, що він ‑ автор проекту рішення Чернівецької обласної ради про висловлення недовіри голові Чернівецької ОДА Сергію Осачуку, який вже є на сайті облради і може бути розглянутим на наступній сесії.

Віталій Мельничук побував у нашому місті 16 липня і провів зустріч з працівниками виконавчих органів міської ради. Мета візиту, як озвучив сам Віталій Кузьмич,‑ «у відкритому діалозі окреслити проблеми, які є в громаді і які можуть вирішуватися на рівні депутатського корпусу обласної ради».

Хоча є проблеми і самій облраді. Депутати з лютого місяця не можуть зібратися на сесію, а в порядку денному накопичилося вже більше 80-ти питань – поділився пан Віталій.

Таким чином, навіть обіймаючи посаду заступника голови обласної ради Віталій Мельничук не зміг потрапити в коло осіб, що супроводжували Президента Володимира Зеленського підчас приїзду на Буковину.

 

 

І взагалі, останнім часом, як каже пан Мельничук, представники влади намагаються все більше контролювати місцеве самоврядування. Відносини двох гілок влади – адміністрації та ради якось не складаються. Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук діє в особистий спосіб, що почало призводити до різного роду наслідків, які вирішуються сьогодні на рівні громад.Три основні проблеми, які мала б допомогти вирішити обласна влада озвучила секретар Новодністровської міської ради Наталія Цимбалюк. По-перше це «урізаний» формат Новодністровської ОТГ, який Чернівецька ОДА подала на затвердження Кабміну, по-друге, політично мотивоване рішення про закриття міського сміттєзвалища і третє, що фактично покриває два попередні, – повне ігнорування на обласному рівні проблем нашої громади та небажання представників обласної влади вести діалог.

 Віталій Мельничук пообіцяв запросити Новодністровське керівництво та особисто секретаря міської ради Наталю Цимбалюк на наступну сесію Чернівецької обласної ради з правом виступу. Адже зневага до місцевого самоврядування – загроза українській державності. І за це потрібно питати.

Переглядів (2206) Коментарів (4) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. У Конституційному Суді України депутати оскаржують Постанову Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів»
2. Після місцевих виборів ОТГ отримають більше 2 мільйонів гектарів сільгоспземель, – міністр Петрашко
3. Острицька ОТГ підтримала ініціативу депутата обласної ради Гостюка про передачу газових мереж в користування газопостачальній компанії на платній основі (ВІДЕО)
4. Глибоцька громада отримала відзнаку в номінації конкурсу "Успішна громада Буковини"
5. Голова Глибоцької ОТГ Григорій Ванзуряк запросив небайдужих буковинців, користувачів соціальних мереж, підтримати участь глибоччан в конкурсі "успішна громада Буковини" (ВІДЕО)
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...