У художньому музеї великим успіхом у чернівчан користується виставка Миколи Кумановського

МИСТЕЦТВО / Як вже повідомляв БукІнфо, в середині грудня в Чернівецькому художньому музеї була презентована персональна виставка відомого волинського митця Миколи Кумановського під назвою «Умовні Українці». Експозиція та особистість самого автора робіт вже викликали неабияку зацікавленість у відвідувачів музею і тому ми вирішили більш докладно зупинитися на деяких моментах особливостей життя та творчості художника.

На думку багатьох фахівців з мистецтвознавства, Микола Кумановський – один із найцікавіших митців сучасної України. За ним міцно закріпилася слава генія, що належав до так званого «неофіційного» мистецтва. Ще в 70-х роках його полотна змусили глядача подивитися на світ іншими очима, побачити його не таким, яким він зображався на тогочасних виставках, що відповідали усталеним нормам соціалістичного реалізму. За свідченням людей, які знайомі із його життям і творчістю, траплялися й доволі скандальні випадки, коли полотна Кумановського вилучали з експозицій, не дочекавшись відкриття виставок. Майже до настання Незалежності України спецслужби пильно стежили за всім, що стосувалося особистості митця.

І сьогодні творчість Кумановського на вістрі уваги, як одного із найяскравіших представників мистецького середовища Волині. Мистецтвознавець Роман Струк, який є куратором проекту «Умовні Українці» і який протягом багатьох років пильно вивчає творчість художника, вважає, що даний цикл є найвдалішим результатом останніх творчих пошуків Миколи Кумановського. У ньому тематично об’єднаний ряд полотен, в яких автор показує фантастичний, проте напрочуд реальний образ сучасного українця, водночас спраглого та ситого, безтурботного та здатного до рішучих дій.

Окрім живописного циклу «Умовні Українці», який дав загальну назву виставці, в експозиції презентовані й графічні роботи майстра. Вони виконані в різноманітних техніках і представляють різні роки творчості Кумановського та різні періоди його життя. Це такі цикли робіт, як: «Білий час», «Вечірні блюзи», «Матерія», «Не шарудить надламане стебло», «Одного разу навесні» (автоцинкографія), «Папуга розповість», «Пейзажі» (акварель), «Час-пік» (вугіль, сангіна). Окрему увагу відвідувачів викликають екслібриси художника в техніці офорту.

Впевнений, що виставка не залишить байдужим жодного шанувальника мистецтва. Нагадаю, що експонуватиметься вона у виставковій залі Чернівецького художнього музею до 19 січня 2011 року.


Альберт КОМАРІ,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею

Для БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації