Сьогодні карантин, а завтра cashless society. Чи чекає на буковинців ще одне випробування в умовах пандемії?

ТАКА ДУМКА /


Під час карантину нам влада пропонує перейти на безготівкові розрахунки і не користуватись готівкою. Це подається як прояв турботи про нас!

 

Першими, про безготівкові розрахунки почала говорити не турботлива влада, а Національний банк, який рекомендував українцям менше користуватися готівкою і переходити на безготівкові розрахунки в зв'язку з ризиком поширення коронавируса. Про це йдеться в поширеному УНІАН повідомленні НБУ.

  

Виявляється, нам вже МОЗ не потрібен. Питання охорони здоров’я бере на себе НБУ?

 

Але є й хороша новина від цієї інституції: У НБУ повідомили, що будуть знезаражувати гривневі банкноти за новою процедурою. Отриману готівку від банків будуть направляти в спеціальні сховища, де її будуть тримати 14 днів. Це довше, ніж вірус здатний вижити на поверхні банкнот і монет.

 

Після 14 днів зберігання в спеціальних сховищах будуть обробляти готівку за допомогою спеціальних машин.

 

А вже сьогодні влада заявляє, що слід закрити всі магазини, де нема безготівкових розрахунків. Це турбота про нас, щоб ми не підчепили коронавірус при користуванні готівкою? Що тут криється? Невже за нас почали так піклуватись? Це тиск лобістів.

 

Якщо після користування готівкою слід притримуватись гігієнічних заходів, а при безготівковому розрахунку не потрібно? Адже платіжні карти, які побувають в руках касирів, теж потрібно дезінфікувати, а також ручки, якими розписуються в чеках тощо.

 

А за даними ВООЗ, віруси можуть залишитися активними на банкнотах - до чотирьох днів, а на пластиці - до дев'яти днів. ТО ДЕ ЛОГІКА? Це означає, що є лобісти, яким вигідно таким чином витягувати гроші з кишень українців.

 

Мало хто знає, але за зручність на касі завжди доводиться доплачувати. За даними НБУ, в минулому році українські банки заробили на безналу приблизно по 5 гривень з кожної покупки. Як? Все через комісії, які банки беруть з торговців за використання платіжних терміналів. Ці гроші лягають на плечі всіх покупців. (Дослідження «Liga.net»). 

 

Ми не можемо дозволити наживатись на пересічних громадянах банкам та їх посередникам. Ми маємо в цьому плані Європейський досвід. Ще в 2015 році Євросоюз обмежив interchange до 0,3% від суми транзакції, це можна знайти в пояснювальній записці до законопроекту 6573. Вже тоді в Україні були одні з найвищих торгових комісій в Європі. Тому українці будуть справедливо відстоювати свої законні права і інтереси, а благі наміри про захист від короновурусу не пройдуть.

 

Українці не проти сучасних методів розрахунків, але проти обдирання та непомірного збагачення на пересічних громадянах олігархічними кланами.

 

В Чернівцях, після введення карантину людям без транспорту не доїхати в супермаркети, які знаходяться за межами житлових масивів, а якщо влада піде на закриття зручних магазинів, які є в житлових масивах, або заставить їх встановити термінали, які призведуть до подорожчання продуктів – це викличе велику хвилю збурення.

 

Друга причина, з якої населення буде протистояти безготівковим оплатам: відсутня довіра до банків та контролюючих органів, які повинні б захищати споживачів. Тому, навіть ті пенсіонери, які отримують пенсії на картки, одразу після нарахування конвертують її в готівку, бо завтра може настати обмеження в банкоматах або взагалі не стане готівки. СПОЧАТКУ ПОТРІБНО ЗАВОЮВАТИ У ЛЮДЕЙ ДОВІРУ, ЇХ ЗАХИСТИТИ, ОБМЕЖИТИ АПЕТИТ ПОСЕРЕДНИКІВ, А ПОТІМ ВИМАГАТИ БЕЗГОТІВКОВОЇ ОПЛАТИ ЗА ПОСЛУГИ.

 

Навіть за словами «МЕТРО», зараз високі комісії мотивують їх використовувати готівку: при merchant fees 1,8-2,5% - це дорого, а інкасація для корпоративного бізнесу вартує в 90 разів менше - 0,02%. ВЛАДО, ТИ ЦЕ ЧУЄШ?

  

А безпідставне посилання на ВООЗ не пройде. Ось слова офіційного представника ВООЗ Таріка Язаревіча: «ВООЗ не говорила про те, що банкноти можуть передавати захворювання COVID-19. Ми не виступали з будь-якими попередженнями або заявами з цього приводу».
 

За його словами, до неправильних висновків могли привести рекомендації медиків в деяких країнах мити руки після використання готівки, що не суперечить твердженням експертів ВООЗ

Валерій ПЕТРЮК, журналіст
для БукІнфо (с) 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації