ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 8 Травня 2019

Бачити потреби, пропонувати рішення, Або як в Недобоївській ОТГ на Буковині влада та громада взаємодіють через публічні консультації

ПОСТУП РЕФОРМ /


Сталий розвиток громад є актуальною потребою сучасного українського суспільства, якому активно сприяють процеси децентралізації. Однак розвиток громади – це також і продукт участі та роботи її жителів. Важливим елементом успішності місцевого самоврядування є залучення самих членів громади до розвитку території, вироблення, ухвалення управлінських рішень та контролю за їх виконанням.


Участь громадян в ухваленні рішень може набувати різних форм, проте увага зосереджується на процесах діалогу, який полегшує саме ухвалення рішення. Практика залучення представників громади через публічні консультації є звичною для європейських країн, курс на її запровадження задекларувала й Україна. Рекомендований порядок проведення консультацій був затверджений ще в 2010 р. Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Наприкінці 2017 року в парламенті було зареєстровано законопроект "Про публічні консультації".

У 2018 р. громадська організація «Центр UA» розгорнула всеукраїнську регіональну мережу, метою якої є допомогти органам місцевого самоврядування запроваджувати практику залучення представників заінтересованих сторін до пошуку способів вирішення місцевих проблем у форматі публічних консультацій.
 

"Коли ми почали працювати з МОЗом та МОНом, впроваджуючи інструменти повного циклу вироблення публічної політики, зокрема консультації на регіональному та районному рівнях, то зрозуміли, що в цих інструментів є великий потенціал для допомоги Україні у впровадженні реформ. Саме тому завдяки підтримці спершу PACT, а потім ULEAD, нам вдалося почати впроваджувати ці інструменти на рівні обласних центрів та ОТГ”, – прокоментував Андрій Андрушків, керівник департаменту публічної політики та адвокації ГО "Центр UA".

Недобоївська ОТГ – одна із перших громад на Буковині, де запрацювали публічні консультації з заінтересованими сторонами. Влада розуміє, що майбутнє громади залежить від того, чи матиме прогресивна молодь перспективи для самореалізації та зацікавленість у розвитку громади. Відтак, вироблення молодіжної політики зараз є основним напрямком роботи в межах публічних консультацій.
“Наш пріоритет – створити умови для соціальної активності та зайнятості молоді, щоб вона залишалася жити та працювати у громаді та брала активну участь у її розбудові й розвитку”, – зазначив голова Недобоївської ОТГ Юрій Юзва.
 


Рівень довіри між громадою та владою, а також їхню готовність співпрацювати, демонструє бюджет участі, який уже другий рік функціонує в ОТГ. У свою чергу, на першій консультації представники Недобоївської сільської ради, старости спільно з освітянами та школярами визнали, що молодь повинна брати активнішу участь у житті громади, а тому важливо залучати її до подачі проектів на бюджет участі та реалізовувати молодіжну політику в ОТГ.

“Роботу в громаді ми розпочали з напрацювання шляхів більшого залучення жителів Недобоївської ОТГ до розподілу коштів громади через бюджет участі. В ході обговорення виявили, що для місцевої влади важливо долучити до процесу школярів та молодь, важлива їхня ініціативність. Відтак, на наступній публічній консультації значну увагу приділили новим формам молодіжної політики та порядку формуванню Молодіжної ради”, – розповідає Ольга Обершт, представниця ГО “Центр UA” у Чернівецькій області.
 


В об'єднаних територіальних громадах великий запит на швидкі та якісні зміни в комфортності проживання, наданні послуг населенню, розвитку місцевого бізнесу. Молоді люди більш обізнані щодо останніх трендів у глобалізованому світі, тож можуть пропонувати цікаві проекти розвитку своєї території.

“Такі партисипативні механізми, як запровадження бюджету участі, формування молодіжних дорадчих органів при радах ОТГ слугуватимуть активізації всього населення, його зацікавленості в розвитку громади. Головною умовою тут є політична воля керівництва ОТГ, їхня відкритість до діалогу та бажання працювати партисипативно”, – зазначила Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького ЦРМС.

Досвід Недобоївської ОТГ свідчить, що публічна консультація з заінтересованими сторонами дозволяє виробити зважене бачення проблем і рішень, враховувати позиції різних сторін та груп інтересів, спрогнозувати ризики та попередити їх, а також мобілізувати підтримку тих груп, які зацікавлені в реалізації змін на місцях.
 


“Найголовнішим досягненням публічних консультацій, як на мене, є підвищення зацікавленості молоді в тому, що відбувається в громаді та поява бажання щось змінювати або створювати на території громади, а не десь за кордоном чи в містах”, – розмірковує Ростислав Грубляк, адміністратор ЦНАПу Недобоївської ОТГ.

Демократія на місцях дасть потужний імпульс для досягнення справді європейських стандартів життя у громадах лише за побудови взаємної довіри і культури діалогу. Виокремлення суспільного інтересу та загального блага – ще одна умова розвитку. Хоча в Україні не діє окремий закон про публічні консультації, практика їхнього проведення на місцевому рівні вже дає свої результати, і це не лише ефективні рішення, які схвалені місцевими радами. У результаті такої роботи, формуються свідомі громадяни, які залучаються до творення місцевих політик, займаючи позицію з конкретних питань. Такі громадяни конкурують щодо рішень та зважують ціну нероблення та ціну імплементації того чи іншого рішення. Зважаючи на подальшу глибинну децентралізацію, формування таких груп інтересів є вкрай важливим компонентом успіху реформи.

Ольга ОБЕРШТ, спеціально для БукІнфо (с) 
Переглядів (1835) Коментарів (0) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2021 рік та Звіту про СЕО
2. Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту комплексної Програми розвитку туризму в Чернівецькій області на 2021-2023 роки та Звіту про СЕО
3. Буковинці, наближається дедлайн прийому заявок на конкурс «Золотий фліпчарт» (ВІДЕО)
4. У Чернівцях створено Громадську організацію «Спілка жінок Буковини», голово якої обрано Марію Мандрик-Мельничук (ФОТО)
5. Що таке безоплатна правова допомога та як її отримати?
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...