Іван Рибак: Наша мета повністю прибрати пластикові пакети з торговельного обігу

ДБАЙМО ПРО ЕКОЛОГІЮ /


Перший крок до заборони реалізації у закладах торгівлі найбільш небезпечних для довкілля поліетиленових пакетів зроблено.


"Хто би що не казав, а ми стрімко доганяємо світ, утверджуючи відповідальну мораль споживача. Наші люди, навчені Чорнобилем, тотальними вирубками лісів, стають все чутливішими до стану навколишнього природного середовища та розуміють важливість забезпечення збереження екосистеми, у якій проживають. На жаль, за підвищенням культури споживання українців, за тектонічною зміною їх ставлення до природи не встигають виробники. Держава розвивається, збільшується кількість сміття, особливо пластику, який забруднює довкілля, ліси, водойми, створюючи небезпеку флорі та фауні", - заявив Іван Рибак.

Як повідомляє прес-служба народного депутата України Івана Рибака, політик наголосив, що як голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету ВР з питань екологічної політики, стурбований таким станом речей.

"У мене є багато однодумців. Тому ми створили партнерську коаліцію у Верховній Раді, котра починає наступ на виробників та реалізаторів продукції, упакувань, іншої тари, яка забруднює навколишній світ. Починаємо з боротьби з поліетиленовими пакетами.

І наш перший спільний крок - це реєстрація у ВР Законопроекту №9507, співавтором якого я є, про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу. Завдяки тому, що до цієї законодавчої ініціативи вже доєдналися більше 60 народних депутатів, Законопроект №9507 має великі шанси бути прийнятим", - підкреслює парламентар.

За його словами, мета цього законопроекту - визначити правові та організаційні заходи, спрямовані на зменшення обсягу відходів з поліетилену шляхом скорочення першим кроком використання окремих видів продукції з поліетилену, а також встановити порядок дій державних органів та уповноважених осіб у цій сфері.

"Ми за те, щоби в українській торгівельній мережі еконебезпечні пластикові пакети, які не розкладаються у природному середовищі, було замінено на біорозкладні, з вмістом не менше, ніж 40% матеріалу біологічного походження. Тобто такі, що можуть самоліквідовуватися у ґрунті чи воді в разі потрапляння туди.

Такі легкі пластикові пакети з товщиною стінки від 15 до 50 мікрометрів мають містити матеріали біологічного походження - рослинного, тваринного, мікробіологічного, котрі у результаті активності мікроорганізмів розкладатимуться на діоксид вуглецю, метан, мінеральні солі та біомасу.

Ми за заборону реалізації надлегких пластикових пакетів, тим більше, що вони продаються у торгівельній мережі за ціною, не нижчою ціни придбання таких пластикових пакетів.

Крім усього, пластикові пакети повинні мати інформацію, маркування відповідно до вимог законодавства про скорочення використання таких видів поліетиленової продукції", - наголосив Іван Рибак. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації