ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 27 Жовтня 2018

Як у Ломачинцях на Сокирянщині місцеві сепаратисти на очах у поліції та СБУ створили КНР - "Козацьку Народну республіку" (ФОТО, ВІДЕО)

НАМ ЩЕ ЦЬОГО НЕ ВИСТАЧАЛО! / 

 

Чинне законодавство України гарантує територіальним громадам право на добровільне об’єднання. Однією з форм такого об’єднання з травня поточного року є процедура добровільного приєднання сільської чи селищної територіальної громади до міста обласного значення. Ця процедура врегламентована Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

 

Влітку 2018 року Ломачинецька сільська територіальна громада та територіальна громада м. Новодністровськ Чернівецької області прийняли рішення про утворення об’єднаної громади шляхом приєднання сільської територіальної громади до міста обласного значення. За наслідками громадських обговорень відповідними сільською та міською радою було затверджено проекти рішень про добровільне приєднання.

13.09.2018 р. розпорядженням № 921-р Чернівецької обласної державної адміністрації було затверджено висновок про відповідність Конституції та законам України проектів рішень Новодністровської міської ради Чернівецької області та Ломачинецької сільської ради Сокирянського району Чернівецької області щодо добровільного приєднання територіальної громади та засвідчену копію цього розпорядження ОДА повернуто відповідним органам місцевого самоврядування для здійснення наступних дій щодо приєднання територіальної громади.

На виконання приписів законодавства рішення про добровільне приєднання територіальної громади було прийняте Ломачинецькою сільською радою 24.09.2018 р. та Новодністровською міською радою 27.09.2018 р.
 

Згідно з пп. 3-1 Прикінцевих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» територіальні громади міст обласного значення визнані спроможними об’єднаними територіальними громадами для випадків, передбачених статтями 8 - 8-3 цього Закону. Приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення відбувається без призначення перших місцевих виборів - за рішенням усіх відповідних місцевих рад. Отже, з моменту набрання чинності рішеннями відповідних рад про добровільне приєднання до міста обласного значення, територіальна громада вважається утвореною шляхом приєднання до неї сільської або селищної територіальної громади.
 

Відповідно до абз. 2-3 ч. 1 ст. 8-3 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади, припиняються з дня набрання чинності рішенням сільської, селищної ради та рішенням міської ради об’єднаної територіальної громади про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільської, селищної ради повноваження міської ради поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади, повноваження сільського, селищного, міського голови об’єднаної територіальної громади поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади.
 

Відповідно до ч. 2 ст. 8-3 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» з дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - сільської, селищної ради, її виконавчого комітету шляхом їх приєднання до відповідних юридичних осіб - сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету об’єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - сільська, селищна рада, її виконавчий комітет припиняються у порядку, визначеному цим Законом.
 

Частиною 3 згаданого Закону передбачено, що об’єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади, з дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади.
 

01.10.2018 р. Новодністровською міською радою прийняте рішення про реорганізацію Ломачинецької сільської ради Сокирянського району Чернівецької області як юридичної особи, шляхом приєднання до Новодністровської міської ради Чернівецької області.
 


З яким тиском і труднощами відбувалися вище описані процеси, ми описували раніше: блокування сільської ради, перекриття доріг, крадіжка документів, фейкові вибори, погрози і нападки на депутатів і сільського голову, створення конфліктних ситуацій та розповсюдження дезінформації та викривлення фактів. По всіх цих подіях було написано десятки звернень до правоохоронних органів і навіть відкрито кримінальні провадження. Та відчуваючи свою безкарність, організована група осіб, що іменують себе "ініціативною групою" вдалася в крайнощі і тепер намагається захопити владу в селі Ломачинці.

Початком останніх подій стало проведення 17.10.2018 року сесії неіснуючої Ломачинецької сільської ради, яку самотужки організували члени "ініціативної групи"! Призначив і провів сесію голова Територільної виборчої комісії Смірнов П.А. щоб вручити посвідчення новообраним депутатам сільської ради.На наступний день 18.10.2018 року відбулася термінова нарада в Сокирянській районній державній адміністрації, проведена головою Сокирянської районної ради Козаком В.В., на якій чиновники районного рівня обговорювали незаконність створення та невизнання Новодністровської об'єднаної територіальної громади (!). Там і прозвучали перші поради про те, що "самопроголошені" депутати мають обрати собі секретаря, забрати ключ від старостату або проводити сесії в будь якому іншому приміщенні і керувати селом.По результатах даної наради вже 19.10.2018 року була проведена "виїзна нарада" безпосеередньо в селі Ломачинці. Її провів перший заступник голови Сокирянської РДА Маркевич А.М. в Будинку культури. Зрозуміло, що це зібрання, яке ніби було покликане для інформування населення та пошуку шляхів співпраці між Новодністровською ОТГ та владою району, проходило в зовсім іншому руслі та з іншою повісткою дня. Всі виступи представників району (представникам Новодністровська слова майже не надавали) зводилися до прямого залякуввання сельчан: "За довідками доведеться їхати в Сокиряни!", "Жодних платежів казначейство не пропустить!", "Бажано не планувати помирати...". І знову ж радили "новим депутатам" приступати до своїх повноважень... Цікаво, що цю дезінформацію поширювали не тільки керівники структурних підрозділів Сокирянської РДА, а і Управління Державної казначейської служби в Сокирянському районі, Управління Держгеокадастру та Реєстраційної служби Сокирянського районного управління юстиції...На основі цих резонансних подій відбулася робоча нарада в Чернівецькій обласній державній адміністрації під головуванням Богатирця І.М. Серед запрошених були: начальник Головного управління Державної казначейської служби України в Чернівецькій області Паскар О.І, начальник управління в Сокирянському районі Бабій О.І., голова Новодністровської ОТГ Болдашев А.І., в.о. старости с.Ломачинці Петрик Н.М., голова Сокирянської РДА Бескупський П.П. та керівники структкрних підрозділів ОДА, РДА і ОТГ. На даній нараді було наголошено на тому, що Новодністровська ОТГ утворена згідно чинного законодавства України і обговорено подальшу діяльність громади в ситуації, яка склалася останнім часом. Також були зауваження до представників Сокирянської РДА щодо утримання від розповсюдження викривленої інформації і недопущення провокування конфліктних ситуацій в селі Ломачинці. По результатах наради, склалося враження щодо порозуміння між сторонами і налагодженням роботи Новодністровської ОТГ. Головним досягненням стало те, що казначейство нарешті пропустило платежі по селі Ломаченці, адже без зарплатні ризикували зостатися працівники ДНЗ та пожежної частини.
 

Але ілюзія порозуміння розвіялася вже наступного дня, адже представниками "ініціативної групи" по обіді 25.10.2018 року були розклеїні оголошення про проведення чергової сесії Ломачинецької ради на 14:00 26.10.2018 року, пізніше в.о. старости отримали від них так ж звернення (правда адресоване воно було їй особисто як громадянці України, а не посадовій особі).
 


І от 26.10.2018 року, в зазначений час, члени "ініціативної групи" прямо з сесії Сокирянської районної ради (куди їм було організоване колективне довезення шкільним автобусом і вже в Сокирянах певно проведений інструктаж) з'явилися до Ломачинецького старостинського округу №1 і провели власну сесію неіснуючої Ломачинецької сільської ради. Не зважаючи на присутність представників поліції та СБУ, вони спокійно і безперешкодно обрали головуючим бувшого сільського голову Тодоровича В.В. (ярого противника об'єднання) і прийняли ряд питань, а саме:
1. Внесли зміни в регламент (неіснуючої) Ломачинецької сільської ради
2. Змінили склад постійних комісій (неіснуючої) Ломачинецької сільської ради.
3. Скасували всі рішення по приєднанню с.Ломачинці до м.Новоднісстровськ.
4. Достроково припинили (вже припинені) повноваження Ломачинецького сільського голови.
5. Змінили склад виконкому (неіснуючої) Ломачинецької сільської ради (тепер він як і ТВК повністю складається з членів "ініціативної групи").
6. Обрали секретаря (неіснуючої) Ломачинецької сільської ради.
7. Прийняли рішення про виготовлення своєї гербової печатки (неіснуючої) Ломачинецької сльської ради!Також було анонсоване захоплення адміністративної будівлі, розташованої у с. Ломачинці, на понеділок! І не самі, а з пердставниками районної влади для проведення інвентаризації!
 


Отже ми можемо констатувати той факт, що в селі Ломачинці з'явилася ще одна влада. Діяльність цієї "ініціативної групи" є послідовною і досить організованою та має своїх "сценаристів". Доказів причетності до всіх цих подій з боку керівників району є очевидною.
 
 
Також очевидним є і той факт, що Сокирянська районна державна адміністрація вже не звертає увагу на Чернівецьку обласну державну адміністрацію, а наш район перетворився на якусь автономну республіку зі своїми правилами та трактуванням Законів України. Це дуже нагадує якусь "міні-РФ" зі своїм "собіратєльєм земель районних" і своїми "солов'йовими і кісільовими".
 
Правохоронні органи зайняли позицію спостерігача, а керівництво держави (принаймні поки) намагається не помічати цих подій, які спрямовані на створення нестабільності, розпалюванні ворожнечі між людьми, викривляючи Конституцію та Закони України й поширюючи чутки та відверту дезінформацію.

А тим часом в селі Ломачинці на Сокирянщині розпочався... процес створення власної "Республіки", яку на честь її автора та засновника краще назвати "КНР" - "Козацька Народна республіка".

Залишається тільки здогадуватися до чого це призведе... Аби не було пізно!

Ігор НАЖИГА, депутат Сокирянської райради
спеціально для порталу БукІнфо (с) 

До речі!
 
Переглядів (9704) Коментарів (13) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. "Брусниця": хронологія боротьби за цілющу воду
2. «Маршинецькій міст ніхто навіть не планував будувати! Мета інша - збільшити кошторис на 100 млн.грн. і тупо їх вкрасти», - депутат облради Василь Гостюк (ДОДАНО ВІДЕО)
3. Як Чернівецька ОДА краде наші гроші: депутат облради Гостюк оприлюднив суми на ремонт прийомних відділень чотирьох лікарень області (ДОДАНО ВІДЕО)
4. Чиновники Чернівецької ОДА і далі безсоромно деребанять бюджетні кошти на непотрібні дороговартісні ремонти своїх кабінетів, - Мельничук
5. Три різних офіційних відповіді на запитання щодо витрачених коштів на ремонт кабінетів в ОДА змусили заступника голови облради Мельничука звернутися до правоохоронців
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...