Рибак каже, що скоро у Чорнобильській зоні запустять амбітний проект зі встановлення парку наземних сонячних панелей

ДАЙ БОЖЕ! /


На запрошення Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака та Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні пані Ізабель Дюмон відвідав сьогодні презентацію попереднього техніко-економічного обґрунтування щодо встановлення парку наземних сонячних панелей у Чорнобильській зоні відчуження.

 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав народний депутат України Іван Рибак.


Це дуже важливий та амбітний проект, адже спорудження енергоустановок з використанням відновлюваних енергоносіїв у Чорнобильській зоні відчуження - це можливість використати забруднені та непридатні землі і водночас існуючу, проте незадіяну інфраструктуру Чорнобильської енергосистеми. Крім цього, це можливість створити діяльність, що сприятиме економічному розвитку цього регіону України.

Адже сьогодні, як ніколи, наша країна потребує розробки нових енергетичних проектів для забезпечення надійного та достатнього виробничого потенціалу, а також, з урахуванням кліматичних змін, розвитку зеленої енергетики.

Проведене дослідження вказує на те, що з технічної та комерційної точки зору спорудження СЕС потужністю 1,2 ГВт у зоні відчуження навколо колишньої Чорнобильської АЕС є можливим. У аналізі враховані особливості та рівень радіоактивного забруднення території, на якій заплановано розміщення об'єктів сонячної енергетики, правила радіаційної безпеки під час проведення робіт, а також ряд інших важливих показників.

Загалом, це гарний приклад успішної міжнародної співпраці, адже попереднє ТЕО було профінансовано за рахунок гранту Міністерства економіки та фінансів Франції і виконано світовим лідером у галузі відновлювальної енергетики компанією Tractebel Engineering для Мінекології та Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Як представник парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи хочу зазначити, що наш профільний комітет плідно співпрацює з Міністерством екології та з ДАЗВ в законодавчій частині щодо розвитку можливості створення таких об’єктів на території зони відчуження. Тому переконаний, що завдяки реалізації таких проектів, Чорнобильська зона відчуження має перспективу розвитку і може бути привабливою для інвесторів.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації