БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини   >>> 17 Березня 2009

Ще цього року буковинці прориють вхід до печери «Попелюшка»

Пошукові роботи та розкопку входу до печери «Попелюшка» з території села Подвірне Новоселицького району проведе західноукраїнська спілка горизонтальної спелеології під патронатом управління культури та туризму Чернівецької ОДА.

До робіт готові долучитися представники обласної федерації спортивного туризму, а також активісти місцевої секції спелеологів. Допомогу у розкопках надаватимуть усі служби району.

Зокрема, ще до початку розкопок буде зведено захисний бруствер, який має перешкодити потрапланню води із сусідньої річки Пощак до підземних ходів печери.

За словами начальника управління культури та туризму ОДА Петра Брижака, вхід до всесвітньовідомої печери «Попелюшка» з боку Чернівецької області буде знайдено і відкрито вже цього року.

З вимогою відновити роботи з пошуку і відкриття входу до печери «Попелюшка» із української сторони торік до обласної влади звернулася Чернівецька облорганізація ВО «Свобода».

Сталактитова печера "Попелюшка", відкрита в 1977 р. на південній околиці с. Подвірне. Тут відзнято понад 90 км підземних лабіринтів. За довжиною печера займає восьме місце у світі і є потенційно найдовшою у світі печерною системою у гіпсах (нині – 90,2 км, III місце у світі).

Печера триповерхова і до заснування Кривського гіпсового кар’єру була повністю заводнена, бо знаходиться нижче рівня води у сусідній річечці Пощак. В печері є цілий лабіринт підземних ходів, середня ширина яких - 3-4 м, а висота - 2-4 м, окрім цього, низка залів, шириною 10-12 метрів, довжина яких сягає до 170 метрів. Відрізняється аномально великими розмірами підземних галерей, майже невичерпними запасами спелеоресурсів, унікальними вторинними мінеральними відкладами і утвореннями. Придатна для комплексного використання., до кінця ще не пройдена. Геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення.

ЗІК