БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 19 Листопада 2020

«Ковідні» гроші в дороги Буковини закатають улюблені фірми Укравтодору

ТОЯМА ТОКАНАВА /


Чернівецька область у порівнянні з сусідніми областями отримає найменше коштів з «ковідного» фонду на ремонт доріг. Тут на ремонти доріг витратять лише 192,42 млн грн, які держава раніше акумулювала для подолання пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Загалом буде виконано ремонтів на 309,72 млн грн.


Нагадаємо, 1 липня 2020 року Кабінет міністрів України затвердив постанову №539 «Про виділення коштів для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення». Постановою було розписано 35 мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусної інфекцією COVID-19 на понад 300 об’єктів дорожньої інфраструктури. 28 жовтня в Постанову були внесені деякі зміни і загальну суму зменшили до 33,72 млрд грн.

У Чернівецькій області з початкового переліку випали роботи з влаштування елементів системи моніторингу на трасі державного значення Н-10 Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига, на які планували витрати 13 млн грн з «ковідного» фонду. Крім того, забрали 5 млн грн на проектно-вишукувальні роботи майбутніх років.

COVID-19. Ремонти доріг:
 


Кошти на ремонти доріг в Чернівецькій області:Підряди в області поділили дві компанії: ТОВ «ПБС» та ТОВ «ШБУ-77». Обидві фірми також отримали основні замовлення на ремонти доріг в Закарпатській області.

Компанію «ПБС» контролює наближений до Ігоря Коломойського екс-народний депутат та керівник курорту «Буковель» Олександр Шевченко. Офіційно компанія належить Іванні Непик, а керівником є Олексій Пастернак. З початку 2020 року компанія отримала державних підрядів на 10,8 млрд грн.

За даними «Наших грошей», станом на початок листопада «ПБС» посідає друге місце у рейтингу підрядників Укравтодору за кількістю виграних тендерів, що проводяться у 2020 році за новими правилами, що обмежують конкуренцію на торгах на користь членів Національної асоціації дорожників України.

Власником ТОВ «ШБУ-77» є Андрій Білоус, який також є директором ТОВ «Бітунова Україна», яке засноване австрійською компанією Bau Holding Beteiligungs AG та українцем Віктором Гавриленком, який також є співвласником ПАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50», а у 2002-2003 роках очолював ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України». З початку 2020 року фірма отримала державних замовлень на 3,71 млрд грн.