БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПЕРСОНАЛІЇ   >>> 14 Лютого 2020

У Чернівцях помер відомий лікар, громадський діяч, краєзнавець і дослідник історії медицини Буковини Іван Михайлович Броаска

ВІЧНА ПАМ”ЯТЬ… /


У Чернівцях 13 лютого помер відомий лікар в Україні та за її межами нарколог психіатр, громадський діяч, краєзнавець і дослідник історії медицини Буковини, батько 2 дітей та дідусь 4 внуків Іван Михайлович Броаска.

 

Народився 26 березня 1946 року. У 1964 р. закінчив середню школу у с. Тереблече, у 1971 р. – факультет загальної медицини Інституту медицини у м. Кишинів, продовжив навчання у Москві. Пропрацював лікарем-психіатром в Оргієвському районі Республіки Молдова, з 1975 р повернувшись до Буковини продовжив працювти психіатром-наркологом у психіатричній лікарні, з 1977 по 2020 р. в обласному наркологічному диспансері.

 

Як медик-практик брав участь у конгресах, науково-практичних конференціях в Україні, Російській Федерації, Молдові, Румунії, Франції, Німеччині та інших багатьох країнах світу.

 

У 1996 р. заснував медичне товариство "Ісідор Бодя" в Чернівецькій області. Повернув із забуття великих румунських медичних особистостей: Ісідор Бодя, Октавіан Георгіан, Костянтин Цуркан.

 

Автор праці "Кілька аспектів історії психіатрії на Буковині" та інших. Був активним членом Чернівецького обласного товариства Румунської культури імені М. Емінеску.

 

 

Вічна пам’ять від родини колег та друзів.