Розгортання антиукраїнських настроїв, створення атмосфери тиску і залякування здатне вплинути на права і свободи майже мільйона українців у Польщі - Заява Верховної Ради

ПРИКРО, АЛЕ ФАКТ / 


Депутати Верховної Ради проголосували за ухвалення заяви, в якій висловили розчарування та стурбованість у зв'язку з прийняттям в Польщі змін до закону про Інститут національної пам'яті. Відповідну постанову підтримали 242 народних депутати.

У заяві наголошується, що "Верховна Рада України з розчаруванням і глибоким занепокоєнням сприйняла рішення" польського Сейму і Сенату.

У заяві також йдеться, що відвертий діалог, вільний обмін думками та академічна свобода виявилися під загрозою кримінального переслідування, що є несумісним з демократичними цінностями.

"Верховна Рада України категорично не сприймає та відкидає політику подвійних стандартів і нав'язування ідей колективної відповідальності українського народу, а також спроби польської сторони прирівняти дії всіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ століття - нацистського і комуністичного", - наголошено в заяві.

У документі також вказується, що прийняті в Польщі законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між двома країнами, а також принципам, які були узгоджені сторонами, в тому числі, в Декларації пам'яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року.

"Нашу найбільшу тривогу викликає той факт, що розгортання антиукраїнських настроїв і створення атмосфери тиску і залякування здатне безпосередньо вплинути на права і свободи майже мільйона українців, які сьогодні є трудовими мігрантами на території Польщі і працюють заради її економічного зростання в тому числі", - зазначається в документі.

Депутати ВР також висловили стурбованість "демонстративними акціями знищення українських пам'яток на території Польщі, нападами на учасників релігійних урочистостей, членів української громади Польщі, забороною проведення культурно-мистецьких заходів та шовіністичною риторикою".

Також в ухваленій заяві наголошено, що Верховна Рада солідарна з міжнародною спільнотою в питаннях недопущення заперечення злочину Голокосту і закликає польську сторону до відкритості та конструктивності в подальшому розвитку двосторонніх відносин.

Крім того, українські депутати закликали президента Польщі Анджея Дуду втрутитися в ситуацію, що склалася.

Нагадаємо, 1 лютого верхня і нижня палати парламенту Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи у справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені".

Цей закон передбачає штрафи та терміни до трьох років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, вводяться штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом. 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації