Випадки спалаху африканської чуми у приватних господарствах Буковини не пов'язані з дикими кабанами

КАБАНИ НЕ ВИННІ /


«Ліси Буковини чисті від збудника АЧС. Три нещодавні випадки у приватних свинофермах занесення вірусу африканської чуми свиней не мають жодного відношення до дикої лісової фауни. Вони сталися через недотримання санітарних правил та епізоотичного режиму господарями тваринницьких ферм», – зазначив начальник головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Олександр Александрюк на семінар-нараді в Чернівецькому обласному управлінні лісомисливського господарства, присвяченій актуальним питанням ведення в області мисливського господарства.


Як повідомили БукІнфо у прес-службі Чернівецького ОУЛМГ, минулого 2017 року співробітники Держпродспоживслужби провели лабораторні дослідження 101 впольованого кабана. Жодного позитивного випадку на наявність вірусу АЧС зафіксовано не було.

Вважається, що саме дикий кабан є основним носієм та розповсюджувачем вірусу африканської чуми свиней, яка завдає великих соціально-економічних збитків народному господарству країни. На державному та регіональному рівнях розроблено заходи щодо боротьби зі збудником АЧС. На виконання цих заходів, працівники єгерських служб та державної лісової охорони держлісгоспів Буковини проводять системне патрулювання лісових угідь з метою вчасного виявлення та локалізації цієї небезпечної інфекційної хвороби, щоб вона не перекинулася на територію населених пунктів області.

«Чернівецьке обласне управління лісомисливського господарства у січні цього року видало додаткових 28 ліцензій на добування самця кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, в рамках невикористаного ліміту, у тому числі з метою моніторингу ситуації з АЧС на території області, стану популяції цього лісового звіра щодо захворюваності на африканську чуму свиней, – зазначає головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства управління Василь Гав’юк. – Маємо також дозволи на селекційний відстріл у разі виявлення підозри щодо наявності хворих тварин у мисливських угіддях краю. Для оперативного реагування на можливу надзвичайну ситуацію користувачі мисливських угідь сформували спеціальні бригади мисливців для швидкої локалізації та ліквідації вогнища інфекції».

У Чернівецькій області діють 22 користувачі мисливських угідь. З них 11 – районні організації УТМР, 5 громадських організацій – клубів, 5 держлісгоспів і одне військове лісництво.



 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації