Російські олігархи просять США не включати їх до нового списку санкцій, - Bloomberg

УДАР НИЖЧЕ ПОЯСА / 

Великі російські бізнесмени ведуть перемовини з представниками міністерства фінансів і Держдепу США з проханням не включати їх до списку підприємців, близьких до політичного керівництва Росії. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на колишнього співробітника американського зовнішньополітичного відомства Дена Фріда. Багато росіян прислали до Вашингтона своїх таємних представників, щоб уникнути звинувачень у лобізмі.

"Міністерство фінансів США закінчує роботу над своїм першим офіційним списком "олігархів", близьких до уряду президента Путіна, і це підштовхує багатьох росіян до гарячкових спроб захистити свої капітали й репутацію", - пише журналістка Bloomberg Салеха Мохсін.

"За словами двох інформованих джерел, деякі особи, які вважають, що з великою ймовірністю можуть опинитися в списку, провели "стрес-тести", щоб з'ясувати потенційні наслідки для своїх інвестицій. Інші, як кажуть їхні американські консультанти, розпродають свої активи. Російські бізнесмени звернулися до колишніх чиновників Мінфіну і Держдепартаменту, які мають досвід роботи з санкціями, щоб ці чиновники допомогли їм уникнути включення в список, сказав екс-співробітник Держдепартаменту Ден Фрід, який заявив, що відхилив такі пропозиції. Одна людина, з якою був контакт, сказала, що деякі росіяни надіслали до Вашингтона своїх довірених осіб, намагаючись уникнути розголосу лобіювання", - пише видання.

Останній термін для складання списку, передбачений законом, - 29 січня цього року.

"Це більш низький ступінь порівняно з санкціями, адже активи не блокуються, але на репутацію це діє точно так само, як санкції: ти в списку осіб, зайнятих чимось нехорошим", - сказав Еріх Феррарі, засновник компанії Ferrari & Associates

Видання повідомляє: "За словами інформованого джерела, у Мінфіні США список теж став "джерелом головного болю": деякі чиновники побоюються, що він буде об'єднаний з санкціями". Чиновники Мінфіну розглядають ідею засекретити деякі частини доповіді і випустити його у формі листа від Сігаль Манделклер, високопоставленої співробітниці міністерства, щоб розмежувати доповідь і списки росіян, які перебувають під економічними санкціями США, повідомило джерело на умовах анонімності.

"Конгрес також зажадав, щоб міністерство фінансів проаналізувало вплив потенційних санкцій на російські держоблігації", - пише видання, зазначаючи: якщо США накладуть санкції на облігації, це стане сильним ударом для фінансів Росії.

Нагадаємо, станом на 1 лютого 2018 року американське міністерство фінансів, за підтримки розвідки, готує доповідь про "індивідуальні санкції" проти російських олігархів і чиновників - "фінансової обслуги" російської влади. Група міжнародних експертів сформулювали критерії відбору "фігурантів" майбутнього "кремлівського доповіді", яких, відповідно до закону № 3364 "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), може чекати заморожування фінансових активів і заборона на в'їзд в США. У статті 241 цього закону сказано, що в доповіді повинні бути розглянуті зв'язку цих осіб із Володимиром Путіним, встановлена ​​їх причетність до корупції, оцінений розмір їхніх статків і джерела доходу.

Однією з ознак "близькості до режиму", відзначають експерти, є причетність (відкрита або прихована) до "агресивних (і незаконних) дій путінського режиму". До таких вони відносять втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року; "Військову агресію" щодо Грузії і України, зокрема анексію Криму; бомбардування цивільного населення в Чечні та Сирії; вбивства Юрія Щекочихіна, Анни Політковської, Олександра Литвиненка, Сергія Магнітського, Бориса Нємцова та інших опозиційних політиків, громадських активістів, журналістів, адвокатів.

Як повідомлялося раніше, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про нові санкції проти Росії. 25 липня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроект, який передбачає додаткові санкції щодо Росії, Ірану і КНДР. Сенат слідом за Палатою представників схвалив цей закон. Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що майже одноголосне голосування за проектом нових санкцій в Конгресі свідчить про "бажання американців побачити, що Росія робить кроки щодо поліпшення відносин із США". Він також висловив надію, що співпраця з Росією з ключових світових питань продовжиться, а введені проти країни санкції більше не будуть потрібні.

Зокрема, закон вимагає від фінансової розвідки Сполучених Штатів протягом 180 днів надати відомості про розміщені на Заході активи російських політиків і бізнесменів, наближених до Кремля.

Документ також скорочує максимальний термін кредитування російських банків, що перебувають під санкціями, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектора - до 30 днів. Президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $ 5 млн на рік або $ 1 млн одноразово. Закон зобов'язує президента США заздалегідь узгоджувати з Конгресом будь-яке пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальні заходи особистим указом, як це було раніше.

Згідно з новим документом, обмежується можливість президента США знімати санкції, а попередні обмеження закріплюються на рівні закону.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації