Дайджест протокольних доручень ОДА, або Коли важливі питання розглядаються без участі митниці

ФИЩУК ТАК НІЧОГО І НЕ ЗРОЗУМІВ... / 


Чернівецька митниця ДФС, уважно розглянувши Протокол доручень, наданих головою обласної державної адміністрації за результатами апаратної наради 02.01.2018, затверджений головою обласної державної адміністрації 02.01.2018 №1-ф/н (далі – Протокол доручень), на жаль, змушена констатувати той факт, що наявна незначна кількість буковинських підприємств, що «перейшла працювати» у інші області (Хмельницьку, Тернопільську).

 

Зокрема, ТОВ «Букпродресурси», ПП «СВ-Ноіл», ПП «Ліон-2008», ТОВ «Фореста Верде», ТОВ «І.В.Ексім», ТОВ «Буктранс», ТОВ «СЕРВІС КАРГО ГРУП», ТОВ «ТТК 2000», ТОВ «АБТ 78», ТОВ «Л.Г.М.», власниками, засновниками, представниками або декларантами яких є близькі родичі (зять, сваха, тощо) губернатора краю.

 

02.01.2018 відбулася апаратна нарада Чернівецької обласної державної адміністрації. Із 9 протокольних доручень 4 безпосередньо стосуються діяльності Чернівецької митниці ДФС, однак чомусь лише у двох з них серед виконавців – територіальні органи центральних органів виконавчої влади.

 
Щодо висвітлення у ЗМІ питання фінансування дорожньої інфраструктури за рахунок надходжень від перевиконання митних платежів
 
(Чернівецька митниця ДФС як територіальний орган центрального органу виконавчої влади не включена до виконавців у даному протокольному дорученні)
 
Висвітлення даного питання буде одностороннім, неповним та необ‘єктивним без оприлюднення сум перевиконаних планових надходжень, спрямованих Чернівецькою митницею ДФС до Державного бюджету.
 
Вважаємо за доцільне для виконання п.4 Протоколу доручень включити інформацію не лише про видатки на розвиток дорожньої інфраструктури, а й про перевиконання митницею планових показників та надходження до обласного спецфонду.
 
 
Щодо суб‘єктів ЗЕД, що здійснювали митне оформлення
за межами Чернівецької області
 
(Чернівецька митниця ДФС як територіальний орган центрального органу виконавчої влади не включена до виконавців у даному протокольному дорученні)
 
Узагальнення питання зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання Чернівецької області без врахування статистичних даних щодо суб‘єктів ЗЕД, що здійснювали свою діяльність у зоні діяльності Чернівецької митниці ДФС, не може сформувати об‘єктивну картину у даному сегменті економічного розвитку області.
 
Крім того, акредитація у митниці підприємств, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, має позитивну тенденцію та зросла у порівнянні з попередніми роками на майже 200 підприємств. У 2017 році зовнішньоекономічну діяльність у зоні діяльності митниці здійснювали 282 підприємства з інших областей України.
 
На жаль, змушені констатувати той факт, що наявна незначна кількість буковинських підприємств, що «перейшла працювати» у інші області (Хмельницьку, Тернопільську). Зокрема, ТОВ «Букпродресурси», ПП «СВ-Ноіл», ПП «Ліон-2008», ТОВ «Фореста Верде», ТОВ «І.В.Ексім», ТОВ «Буктранс», ТОВ «СЕРВІС КАРГО ГРУП», ТОВ «ТТК 2000», ТОВ «АБТ 78», ТОВ «Л.Г.М.», власниками, засновниками, представниками або декларантами яких є близькі родичі (зять, сваха, тощо) губернатора краю.
 
 Однак, відсоток податків від діяльності таких підприємств незначний – цих коштів вистачить на максимум 10 метрів нової асфальтованої дороги.
 
 
Щодо інформації та відповідної інфографіки
про роботу Чернівецької митниці ДФС у 2017 році
 
Відповідно до ст.544 Митного кодексу України на митні органи покладено виконання 20 основних завдань, з-поміж яких ключовою та такою, що має значення для співпраці з обласною державною адміністрацією, є виконання фіскальної функції.
 
Відповідно до Меморандуму про домовленості стосовно співробітництва та обміну інформацією, розпоряджень голови ОДА від 10.12.2007 №197-К, від 02.08.2010 №489-р, від 31.01.2011 №47-р, листів ОДА від 10.02.2011 №01.19/23-225, від 13.02.2012 №01.19/23-235 Чернівецька митниця ДФС щомісячно направляє до обласної державної адміністрації планові показники, доведені ДФС, та очікувані надходження доходів до державного бюджету.
 
Крім того, відповідно до Доручення Чернівецької обласної державної адміністрації від 07.04.2014 №36-В «Про інформаційне забезпечення діяльності обласної державної адміністрації» щотижнево (з наростаючим) митниця подає інформацію до ОДА про фактичне перерахування коштів до державного бюджету.
 
Враховуючи викладене вище, у Чернівецькій обласній державній адміністрації наявна уся необхідна інформація для виконання п.8 Протоколу доручень в частині основних показників роботи Чернівецької митниці ДФС у 2017 році. Крім того, узагальнена інформація щодо основних показників роботи митниці систематично (щомісячно) розміщується на загальнодоступному ресурсі – субсайті територіальних органів ДФС у Чернівецькій області.
 
 
Щодо надання пропозицій для обговорення
під час зустрічі міністрів закордонних справ України та Румунії
 
1.     Реконструкція пунктів пропуску  «Красноїльськ» і «Дяківці» (відновлення та завершення реалізації проекту «Розвиток інфраструктури кордону між Україною і Румунією» Програми транскордонного співробітництва «Румунія-Україна-Молдова 2007-2015»).
2.     Будівництво під’їзних шляхів до пунктів пропуску на державному кордоні.
3.     Функціонування залізничного пасажирського сполучення «Чернівці – Сучава».
    
 
 
Прес-служба Чернівецької митниці ДФС

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації