Свободівець Андрій Бондаренко з Хмельницького на зустрічі з чернівчанами сказав, що найбільша проблема нашої міської ради – це відсутність єдності

ДОСВІД СУСІДІВ / 
 

Коли два роки тому за результатами голосування у другому турі виборів міським головою Хмельницького став кандидат від ВО "Свобода" Олександр Симчишин, для багатьох в Україні це стало шоком. За колишнього викладача історії ВНЗ, пізніше - першого заступника голови Хмельницької ОДА і лідера місцевих націоналістів О. Симчишина проголосувало 41 943 виборці, за його опонента – 27 тисяч. Однак свободівець Симчишин не лише очолив міську владу, а й створив монолітну коаліцію - раду, куди зайшло 6 партій, представлених 42 депутатами, які за прийняті рішення голосують всі, як один, і де практично відсутня опозиція.

 

За перший рік перебування у кріслі очільника міста, як свідчать інформджерела, мер-свободівець Олександр Симчишин не придбав ні власного майна, ні власного транспорту. Натомість, спільно зі своїми однодумцями – свободівцями (окрім одного), які працюють заступниками, а також депутатами міської ради залучив до керування містом активних і небайдужих городян, впровадив нові форми співпраці з громадськими організаціями, навів порядок з обліком та використанням землі, провів ряд реформ у соціальній сфері. Як це вдається владі Хмельницького, - розповів позавчора, 20 грудня, у Чернівцях запрошений місцевими свободівцями та депутатами фракції ВО Свобода" у Чернівецькій міській раді заступник Хмельницького міського голови, свободівець Андрій Бондаренко.

 

За словами керівника Чернівецьких свободівців Віталія Мельничука, «пан Андрій - надзвичайно порядний та відповідальний політик, фахівець. Разом з командою свободівців-однодумців під керівництвом мера міста Хмельницького Олександра Симчишина вони зуміли багато зробити у своєму місті та завоювати велику довіру місцевих мешканців». Позитивний хмельницький свободівський досвід, на тверде переконання Віталія Мельничука, необхідно брати до уваги і в Чернівцях.

 

Андрій Бондаренко, який з великою повагою і любов"ю говорив про перлину буковинського краю – Чернівці, намагався не проводити паралелі, не порівнювати методи керівництва влади обох міст і не давати оцінку, він просто розповідав як можна навести порядок у місті, коли думати не про власні інтереси, а про інтереси людей. І бачить Бог, важко залишатись патріотом і прихильником своєї, чернівецької влади, коли усі два роки бачиш суцільний хаос під час роботи міської ради, де мер практично поринув у безкінечні протистояння зі всіма, для міста нічого не вирішує, а на порядку денному сесій часто «списи ламають» над питаннями «договорняків», дерибану землі та корупційних схем на догоду тим чи іншим місцевим олігархам.

 

- Чернівці - дуже красиве місто з багатою архітектурною спадщиною, воно більш розвинуте, ніж Хмельницький, який тривалий час мав і ще має славу міста-ринку. Цей стереотип наша влада поступово руйнує і все робить для того, щоб вдихнути нове життя у місто. Втілювати плани у життя нам допомагає спільність інтересів і єдність. У нас в раді 6 фракцій, найбільша з них – «Свобода», на другому місці – «Самопоміч», потім БПП, «Батьківщина» і дві фракції, скажемо так, місцевих олігархів. Однак жодна з тих фракцій не є в опозиції до міського голови, між фракціями і мером є повне порозуміння, окрім 3-4 депутатів, які мають власну позицію і намагаються відстояти її. Тобто і депутати, і міський голова підтримують здоровий баланс єдності, що йде лише на користь громаді міста, - розповів Андрій Бондаренко.

 

На його думку, ще дуже важливим фактором є тісна співпраця з організаціями, які не підпорядковуються владі міста, але від них багато що залежить. Це податкова адміністрація, силові та інші структури. Для підтримки балансу в роботі влади міста є добре налагоджена робота з громадськими організаціями, з ними тісно співпрацює громадська рада при виконкомі і ефективно реагує на їхні звернення, якими б вони не були – адекватними чи не зовсім, правильними чи такими, що потребують обговорення чи вивчення.

 

Пріоритетним питанням, за словами Андрія Бондаренка, є створення стратегії розвитку міста до 2025 року. Це перше, над чим почали працювати свободівці, прийшовши два роки тому до влади. Щоб прийняти правильне рішення, вони провели анкетування серед хмельничан, де було три простих запитання: «Що вам подобається у нашому місті?», «Що б ви хотіли змінити у ньому?» і «Яким ви бачите наше місто через 10 років?». Це допомогло сформувати правильні рішення, скеровані на інтереси жителів Хмельницького. Крім того, з усіх напрямків розвитку - економіки, будівництва, бюджету тощо у міській раді з числа бажаючих створили робочі групи, які внесли власні пропозиції з питань розвитку міста. Таким чином було сформовано спільну формулу розвитку міста Хмельницького, яку з перших днів роботи почали впроваджувати у життя. Всі наради, засідання комісії, сесії міської ради проводяться абсолютно відкритими, кожна людина може прийти і виступити з трибуни.

 

Представник влади м. Хмельницького, свободівець Андрій Бондаренко розповів, що важливі рішення, які стосуються життєдіяльності міста, приймаються також прозоро та за участю бажаючих. Саме так, приміром, недавно пройшов конкурс з пасажирських перевезень, де люди могли перебувати у приміщенні і бачити хто і як відкрито голосує. Раніше такого не було. Доступний для відкритого спілкування з городянами і сам міський голова. На прийомі у мера-свободівця, якому довірили керувати містом, з початку цього року побувало 28 тисяч громадян, це приблизно десята частина жителів, які змогли поспілкуватися з міським головою. Це не рахуючи тих прийомів, які і міський голова, і заступники проводять щоденно. Тому що будь - яка людина може вільно зайти у міську раду до будь-якого чиновника і звернутись зі своєю проблемою. Певна річ, постійні візити відволікають від основної роботи, однак у міській раді свідомо йдуть на це, бо лише таким шляхом можна скоротити шлях між владою і громадою.

 

Гість з Хмельницького порушив також питання модної в останні роки децентралізації влади, якою передбачено передачу функцій та повноважень міським радам. За його словами, все це, на жаль, перетворилось на фарс, ніякої передачі фінансів немає, є тільки повноваження.

 

- Якщо у 2015-2016 ми були більш-менш задоволені бюджетом, відчули що таке гроші і розпочали будівництво кількох закладів соціальної сфери – дитячих садочків, шкіл, реконструкцію лікарень, то далі держава кинула все на плечі місцевої влади - обрізала медичну, освітню субвенції і ми змушені ці та інші галузі фінансувати, витрачаючи кошти, які мали йти на розвиток міста. Отож доводиться шукати свої шляхи наповнення міського бюджету. Перше – це кошти на депозиті, ніхто досі цього не робив. Минулого року ми поклали вільних коштів на депозит і заробили десь 12 мільйонів, у цьому році – вже 25 мільйонів. Це дуже прийнятна сума для міського бюджету. Ще 25 мільйонів додатково отримали від забудовників. Два роки тому ця сума становила лише 4 мільйони. Інше додаткове надходження маємо від незаконного користування землею, коли підприємці, суб»єкти господарювання не оформляли договорів оренди і не сплачували кошти. Було створено комісію, проведено інвентаризацію землі і тих, хто нею користувався і не сплачував гроші у бюджет міста, примусили оформляти договори і сплачувати кошти за роки її використання. Таким чином було нараховано ще 20 мільйонів гривень, - .сказав Андрій Бондаренко.

 

Розповів гість з Хмельниччини і про розвиток інфраструктури свого міста. Зокрема, важливою темою є питання пасажирських перевезень, адже будь-які незадоволення роботою громадського транспорту впливають і на перевізників, і на владу.

 

- Бо якщо пасажир їде у маршрутці, де забиті фанерою вікна і в ній, даруйте, поганий запах, то він не лише лає перевізника, а й критикує владу, створюючи негативну думку. Тому однією з перших у Хмельницькому розпочали транспортну реформу, розірвавши угоди з тими перевізниками-монополістами, які раніше диктували свої умови, обслуговуючи більшість маршрутів. Натомість було проведено новий конкурс серед перевізників, яких зобов»язали придбати виключно нові транспортні засоби, забезпечити їх навігаціями. Міська влада минулого року придбала 12 тролейбусів, нинішнього – 7, закуплено 15 нових автобусів, тобто взято курс на те, щоб перейти на екологічно чистий транспорт. Тих перевізників, які ще не закупили нові машини, зобов»язано до кінця року це питання вирішити, інакше з ними будуть розірвані угоди. До речі, контроль за графіком громадського транспорту мають змогу здійснювати не лише відповідні органи від влади, а й самі хмельничани, - сказав пан Андрій.

 

Питання незаконного будівництва. Заступник міського голови Хмельницького Андрій Бондаренко розповів, що влада витрачає шалені кошти на судові позови через незаконне будівництво, однак відстоювала і надалі буде відстоювати інтереси громади. Там, де вдалося відвоювати землю, яку хотіли використати під незаконне будівництво, зараз будують сквери для відпочинку хмельничан, більш ніж удвічі збільшити кількість зелених насаджень на кожного жителя міста. Нова влада міста запланувала 25 нових скверів. Генеральним планом розвитку передбачено план «червоної лінії», щоб забудовники дотримувались певних розрахунків і не могли переходити за ці лінії. Своїми діями влада законодавчо закріпила правила гри в питаннях забудови історичної частини міста, де вже ніхто не зможе звести у центрі Хмельницького споруду більше, ніж на три поверхи.

 

Торкнувся свободівець – заступник міського голови Хмельницького і питань реформи освіти, медицини, культури, ЖКГ та інших галузей у рідному місті.

 

- Коли ми прийшли до влади, то в першу чергу розпочали будівництво дитячих садків, реконструкцію кількох шкіл, але це дається дуже складно, центральна влада нам не допомагає, вважаючи що ми знаходимось в опозиції. В плані залучення бюджетних коштів працювати доводиться все важче і важче. Однак знаходимо можливості для того, щоб допомагати хмельничанам вирішувати питання соціального плану. Особливу увагу приділяємо захисникам України. За два роки при владі учасникам московсько-української війни було виділено 46 квартир, 17 з них – лише у нинішньому році.

 

Виступаючий розповів, що, наприклад, в освіті повністю заборонено збір батьківських коштів на різні потреби, через що з міського бюджету виділяється по 100 гривень на кожного учня, у дитячих садках – по 200 гривень. Якщо хтось дозволить собі побори з батьків, керівників освітніх установ звільнятимуть з роботи.

 

Щодо реформ у медицині, то, за словами Андрія Бондаренка, міською владою прийнято рішення виділяти на кожного пацієнта міста та й області по 300 гривень на лікування. Безкоштовну медичну допомогу перші три дні отримують реанімаційні хворі, а також пацієнти з переломами. Значні кошти влада Хмельницького виділяє також на ремонт медичних закладів міста, придбання обладнання та інші потреби.

 

Андрій Бондаренко відповів на ряд запитань чернівчан, які прийшли послухати представника міської влади сусідньої області. Зокрема, людей цікавили питання оцінки рейтингу Чернівецького міського голови Олексія Каспрука, чи існує у Хмельницькому проблема незаконного паркування та вуличної торгівлі і як з цим бореться влада, на якому рівні волонтерська діяльність, зокрема серед свободівців, поцікавились питанням боротьби з корупцією в освіті і що робиться для її запобігання, взаємодією влади і нової поліції, чи проводяться у Хмельницькому земельні аукціони, запитали що б побажав Андрій Бондаренко меру Чернівців зробити для міста та його жителів.

 

Відповідаючи на останнє питання, свободівець – заступник міського голови м. Хмельницького сказав: «У Чернівцях присутня велика конкуренція між бізнесовими та політичними групами, які стримують розвиток міста, бо якби була єдність, воно розвивалося б динамічніше. Найбільша ваша проблема – це відсутність саме єдності у міській раді. Це головна біда, яка не дає користі ні владі, ні громаді. Я з жахом думаю, як ви будете приймати бюджет на наступний рік…»

 

 

На завершення зустрічі голова обласної «Свободи», заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук подякував гостеві Андрію Бондаренко за візит до Чернівців, а також за озвучений досвід діяльності свободівської влади свого міста, який добре було би взяти всім до уваги у Чернівецькій мерії. На згадку про зустріч присутні сфотографувалися з Андрієм Бондаренко і побажали йому реалізації всіх планів у Хмельницькому, перемог та успіхів.

Джерело: Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації