Санкційний список США, на який чекають у лютому 2018, змусить Росію піти з Донбасу, - Клімкін

ДАЙ БОЖЕ! /


Оприлюднення США списку санкцій з оточення російського президента, який очікується в лютому, може змусити Росію піти з Донбасу і погодитися на введення миротворців на окуповану територію. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.


"Буде опублікований список не лише російських активів, але, я так розумію, що і активів багатьох російських олігархів, які стоять за російським режимом. І я вважаю, що це буде дуже потужний поштовх для того, щоб Росія йшла шляхом логіки реального мандата на Донбасі - те, про що ми говоримо - це повернення Донбасу в Україну, повернення Донбасу до нормального життя і в наше правове поле. І для цього формула дуже проста - я її сьогодні озвучив - це означає, що Росія виходить (з окупованих територій Донбасу - ред.), а міжнародний компонент заходить", - сказав Клімкін.

1 лютого 2018 року американське міністерство фінансів, за підтримки розвідки, готує доповідь про "індивідуальні санкції" проти російських олігархів і чиновників - "фінансової обслуги" російської влади. В американську столицю зачастили гінці з Росії, щоб заручитися підтримкою юристів і лобістів та уникнути потрапляння в чорні списки.

Група міжнародних експертів сформулювала критерії відбору "фігурантів" майбутньої "кремлівської доповіді", яких, відповідно до закону № 3364 "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), може чекати заморожування фінансових активів і заборона на в'їзд до США. У статті 241 цього закону говориться, що в доповіді повинні бути розглянуті зв'язки цих осіб із Володимиром Путіним, встановлена ​​їх причетність до корупції, оцінений розмір їхніх статків і джерела доходу.

Однією з ознак "близькості до режиму", зазначають експерти, є причетність (відкрита або прихована) до "агресивних (і незаконних) дій путінського режиму". До таких вони відносять втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року; "Військову агресію" щодо Грузії та України, в тому числі анексію Криму; бомбардування цивільного населення в Чечні та Сирії; вбивства Юрія Щекочихіна, Анни Політковської, Олександра Литвиненка, Сергія Магнітського, Бориса Нємцова та інших опозиційних політиків, громадських активістів, журналістів, адвокатів.

Як повідомлялося, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про нові санкції проти Росії. 25 липня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроект, який передбачає додаткові санкції проти Росії, Ірану й КНДР. Сенат слідом за Палатою представниківсхвалив цей закон. Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що майже одноголосне голосування за проект нових санкцій у Конгресі свідчить про "бажання американців побачити, що Росія робить кроки щодо покращення відносин зі США". Він також висловив надію, що співпраця з Росією з ключових світових питань триватиме, а введені проти країни санкції більше не будуть потрібні.

Зокрема, закон вимагає від фінансової розвідки Сполучених Штатів протягом 180 днів надати відомості про розміщені на Заході активи наближених до Кремля російських політиків і бізнесменів.

Документ також скорочує максимальний термін кредитування російських банків, що перебувають під санкціями, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектора - до 30 днів. Президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $ 5 млн на рік або $ 1 млн одноразово. Закон зобов'язує президента США заздалегідь узгоджувати з Конгресом будь-яке пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальні заходи особистим указом, як це було раніше. Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3039752 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації