Finita la Tragedia: Італія вперше з 1958 року сенсаційно не потрапляє на Чемпіонат Світу з футболу

• Спорт
  • 2884
  • 0

СЕНСАЦІЯ /

13 листопада. Мілан. "Джузеппе Меацца". Ганьба Італії, безславний кінець міжнародної кар'єри Джанлуїджі Буффона. Те, про що так довго говорили, здійснилося. Можна було скільки завгодно прикриватися розмовами про арбітрів, проектах, "автобусах", міцних суперників, "безпідставною" панікою преси, тільки заважала команді. До певного часу. До Години Х. В який команда Джампьеро Вентури очікувано виявилася нездатною спростувати всі твердження скептиків. Його збірна Італії насправді виглядає погано і навряд чи заслуговує грати на Чемпіонаті Світу.

Тому перший невихід на цей турнір з 1958-го року - закономірність. Шкода тільки, що саме таким чином свою блискучу міжнародну кар'єру закінчує легендарний Джанлуїджі Буффон. Він не заслуговує ... А хоча провину слід розділити на всіх. І на воротаря, який жахливо помилився в одному з найважливіших матчів в групі. Каїнового друк залишиться на всіх. Що ж стосується шведів, то вони відборолись, продемонстрували характер і саме тому заробили повернення на ЧС після майже 12-ти років відсутності.

Перший тайм був одним з кращих в каденції Вентури. Не тільки в плані швидкості, володіння м'ячем (72 відсотки) і ударів по воротах (11), а й тактики. Причому особливо виділялися гравці, до цього ігноровані тренером і не мають досвіду виступів за збірну в офіційних матчах. Центр поля в першому матчі не створив в атаці нічого. Нині ж він створював все. Алессандро Флоренці завдав першого удару по воротах у матчі - неточний з-за меж штрафного. Дебютант стартового складу Жоржина керував перепасовками в центрі поля і відправляв чудові паси врозріз. Марко Пароло грав і на позиції першого атакуючого півзахисника, і на позиції другого вінгера і навіть третього форварда. Та й другий форвард Маноло Габбьядіні (друга офіційна "старт") важко працював, зміщувався назад, шукав м'яч і роздавав паси на фланзі.

Шведи намагалися сповільнювати темп і відсувати гру від своїх воріт за допомогою високого пресингу. Частково виходило. Хоча все могло піти по-іншому, признач арбітр пенальті за фол Аугустінссона на Пароло в штрафний Ольсена. По суті, до 12-ої хвилини Матео Лаос мав право призначити два пенальті і показати одну червону картку. Після вищеописаного епізоду Дарміан зіграв рукою вже в штрафній Буффона, а потім вже висів на картці К'єлліні вдарив суперника ліктем в груди в центрі поля. Однак іспанець, на початку матчу картками намагався показати, хто на полі господар, далі не ризикував і вважав за краще розмови. У тому числі і в епізоді з рукою Барцальї в своєму штрафному після удару Форсберг.

Що ж стосується безпосередньо футболу, то господарям явно не вистачало точності "кросів" Кандрева і Дарміан з флангу, а також прямої загрози воротам. Перший удар в створ завдали саме гості - Классон пробив щільно низом з досить гострого кута, Буффон взяв. І лише з початком взамодействия тандему Жоржина-Іммобіле в середині тайму біля воріт Ольсена стало по-справжньому спекотно. Уродженець Бразилії віддав чотири чудових пасу врозріз, не менше чудове рух уродженця Кампаньи без м'яча виводило його на хороші позиції. Правда, перший удар, з гострого кута, був неточним, незабаром він небезпечно прострілив, і набіг Кандрева найпотужнішим ударом не влучив у ворота з восьми метрів. Потім Ольсен після удару Чіро зробив суперсейв, і Гранквіст допоміг своєму голкіперу, вибивши з лінії воріт. А в останні сім хвилин, після десяти хвилин затишшя, тиск стало майже нестерпним для гостей. Але і тоді вони відбилися. Ще один "крос" Іммобіле після пасу Жоржина - і знову в грі Гранквіст, блокуючи удар Пароло. А потім відзначився і Ольсен, відбивши удар низом Флоренці, який прорвався в штрафну по лівому боці.

У другому таймі "Скуадра Адзурра" вже намагалася розгортати суперника на флангах. І, як і в першому матчі, це дозволяло якраз шведам відчувати себе комфортніше. Правда, Флоренці почав з удару зльоту в падінні поруч зі стійкою після "кросу" Дарміан, а підключення осміліли К'єлліні і Бонуччі аж на лінію штрафного або на позиції вінгера в позиційних атаках були вельми цікавими. Але все ж гості навіть при повній відмові від м'яча і спроб атакувати відчували себе впевненіше, ніж в першому таймі. Удари К'єлліні і Кандрева з 16-ти метрів були непогані, але не гідні виходу на Чемпіонат Світу.

Уже після подвійної заміни Іммобіле пробив невдало з району лінії воротарського після "кросу" Кандрева, а після рикошету від Лустіга Ольсен витягнув м'яч з-під поперечини. Разом з цим, ще "кроси", ще посередні удари з 18-20 метрів - заміни Вентури не допомагали. Як і часто незадоволено гудів, а часто просто мовчали вболівальники. Два удари головою Пароло - чітко відбитий Ольсеном і трохи неточний, класний удар зльоту Ель-Шаараві, також відбитий воротарем - і завісу над найбільш трагічною п'єсою в історії "Скуадри Адзурри" опустився.

Італія - Швеція 0: 0 (перший матч - 0: 1). Швеція виходить на Чемпіонат Світу

Італія: Буффон, Барцальї, Бонуччі, К'єлліні, Кандрева (Федеріко Бернардескі 76), Жоржина, Пароло, Флоренці, Дарміан (Ель-Шаараві 63), Іммобіле, Маноло Габбьядіні (Белотті 63)

Швеція: Ольсен, Лустіг, Лінделеф, Гранквіст, Аугустінссон, Классон (Роден 72), Юханссон (Г. Свенссон 19), Ларссон, Форсберг, Берг, Тойвонен (Телін 54)Попередження: К'єлліні 9, Барцальї 22, Федеріко Бернардескі 90 + 2, Іммобіле 90 + 3 - Юханссон 10, Форсберг 29, Лустіг 65, Телін 69, Ольсен 90 + 4

Головний арбітр: Антоніо Матео Лаос (Іспанія)