Майже всі чернівецькі депутати проголосували за новий Виборчий кодекс. Чомусь Гаврилюка "вкусила муха"

БУДЬТЕ В КУРСІ / 

Сьогодні депутати Верховної Ради прийняли в першому читанні проект Виборчого кодексу України (№3112-1), ініціаторами якого є Андрій Парубій, Олександр Черненко та Леонід Ємець. Майже всі чернівецькі депутати проголосували за цей законопроект.


З чернівецьких депутатів за проект Виборчого кодексу не голосував тільки Михайло Гаврилюк. Натомість Іван Мирний та Марія Матіос були відсутні під час голосування.

Відповідний проект Виборчого кодексу передбачає проведення виборів народних депутатів України, виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних рад, міських рад Києва та Севастополя, міських рад з кількістю виборців 90 і більше тис. виборців за пропорційною виборчою системою із голосуванням за відкриті виборчі списки. Проте прийняття проекту Кодексу є тільки першим кроком до виборчої реформи і представники окремих громадських організацій вже висловили побоювання, що вже до другого читання, проект Виборчого кодексу може істотно змінитися.

Зокрема, представники Громадянської мережі ОПОРА сьогодні зробили заяву відповідно до прийнятого Кодексу, в якій зазначили: «Зважаючи на відсутність змістовного парламентського діалогу щодо проектів Виборчого кодексу протягом 2014 – 2015 рр., народним депутатам України варто утриматися від внесення несистемних поправок та пропозицій до ухваленого у першому читанні проекту Виборчого кодексу без їх попереднього обговорення та узгодження на рівні депутатських фракцій та груп.
 
Внесення депутатами значної кількості індивідуальних поправок до проекту Виборчого кодексу, які не були обговорені чи не підтримані їхніми власними фракціями та групами, не повинно стати штучно створеною підставою для затягування законодавчого процесу. Натомість лише повноцінна дискусія на рівні профільного комітету, депутатських фракцій та груп здатна забезпечити результативне голосування за проект Виборчого кодексу та є ознакою системного реформування виборчого законодавства».

Тарас ПРОКОП,
громадський консультант ОПОРИ в Чернівецькій області 
 
 
Які виборчі зміни пропонує проект №3112-1?

Парламентські вибори проводитимуться у 27 виборчих регіонах, межі яких загалом враховуватимуть межі областей. Кожна партія висуватиме два типи списків:

1) єдиний список кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі;

2) списки кандидатів у відповідних виборчих регіонах, з яких формуватиметься єдиний список кандидатів;

У виборчих регіонах виборці голосуватимуть за відповідні регіональні списки, а не за єдиний список кандидатів.

Потрапити в Раду зможуть ті партії, які подолали 4% бар’єр.

Прийняття проекту №3112-1 означає:

відмову від змішаної системи;

створення багатомандатних округів;

виборці зможуть голосувати за конкретних кандидатів;

партії отримають пропорційну кількість мандатів.

Ухвалення виборчого кодексу авторства Андрія Парубія, Олександра Черненка та Леоніда Ємця у першому читанні означає, що перший крок до відміни корупційної змішаної системи зроблено.

Нагадаємо, що зміна виборчої системи на пропорційну із відкритими списками лежала в основі передвиборчих обіцянок кандидата у Президенти Петра Порошенка, програм партій БПП “Солідарність”, “Радикальної партії Олега Ляшка”, ВО “Батьківщина” та Коаліційної угоди, підписаної 302 депутатами VIII скликання.

Наразі чинним залишається закон про вибори, ухвалений у 2011 році в інтересах Віктора Януковича та “Партії регіонів”.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації