Санкції: США почнуть переслідувати по всьому світу за співпрацю із забороненими російськими секторами й особами

ПЕТЛЯ ЗАТЯГУЄТЬСЯ / 


Закон про розширення антиросійських санкцій (CAATSA) передбачає введення "вторинних" санкцій - заходів проти неамериканських осіб, які співпрацюють із забороненими російськими секторами, проектами й особами. У яких випадках і до кого застосовуватимуть вторинні заходи, пояснило управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Росбалт.

Тепер банки й компанії по всьому світу, а не тільки американські, ризикують опинитися під санкціями, якщо вони співпрацюють із росіянами, які є в списках санкцій. Серед іншого, їм загрожує заборона на відкриття або ведення кореспондентських рахунків у США, тобто, фактична ізоляція від американської доларової системи.

Так, закон зобов'язує президента США вводити санкції проти іноземних фінансових інститутів (банки, брокери, інвестиційні компанії, клірингові будинки тощо), про які міністру фінансів відомо, що вони сприяють "значним фінансовим транзакціями" в інтересах російських осіб, внесених у список санкцій SDN у зв'язку з агресією РФ проти України.

"Сприяння" передбачає надання валюти, фінансових інструментів, цінних паперів, будь-яку "передачу цінності", а також надання послуг будь-якого штибу, зокрема й надання персоналу, програмного забезпечення, технологій.

При цьому держсекретар США може заблокувати покарання іноземного фінансового інституту за допомогу росіянам зі списку SDN, якщо вирішить, що таке покарання суперечить національним інтересам США.

Раніше в США було оприлюднено список російських компаній і організацій, який склали в рамках закону про нові санкції проти Росії, Ірану й Північної Кореї, що його Трамп підписав у серпні цього року.

Зокрема, закон вимагає від фінансової розвідки Сполучених Штатів упродовж 180 днів надати відомості про західні активи російських політиків і бізнесменів, наближених до Кремля.

Документ також скорочує максимальний термін кредитування російських банків, на які поширюються санкції, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектора - до 30 днів. Президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово. Закон зобов'язує президента США заздалегідь узгоджувати з Конгресом будь-які послаблення чи скасування санкцій. Голова Білого дому не може зняти обмежувальні заходи особистим указом, як це було раніше. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації