Процес утворення ДВК Чернівецької області пройшов з порушеннями

СТАЄ ГАРЯЧЕ / 
 

13 жовтня завершився процес утворення дільничних виборчих комісій для проведення виборів в Кіцманській, Мамаївській, Магальській та Острицькій територіальних громадах Чернівецької області. Процес формування ДВК завершився вчасно, проте з порушеннями.

 

За словами голови Новоселицької РВК Василя Чеботару, районна влада взагалі не сприяє процесу організації виборів і для проведення засідань Новоселицької комісії не надали приміщення. Тож, голова комісії повідомив, що засідання для утворення ДВК вони змушені провести на площі міста, але пізніше спростував свої слова та повідомив, що йому вдалося домовитись про проведення засідання в Будинку культури. Однак, це відбулося не за сприяння місцевої влади, а завдяки особистим знайомствам.

Таким чином, органи влади Новоселицького району не дотримались пункту 1статті 73 ЗУ «Про місцеві вибори». Зокрема, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи в межах своїх повноважень зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень, зокрема: 1) надавати необхідні приміщення для виборчих комісій та повідомляти про їх місцезнаходження (адреси) виборчу комісію, що формує (утворює) відповідну виборчу комісію, не пізніш як за один день до її формування (утворення) , забезпечувати охорону цих приміщень.

При цьому, Новоселицька РВК вчасно не передала дільничним комісіям всю необхідну документацію і через це ДВК не змогли вчасно розпочати свою роботу. Станом на 16 жовтня, дільничні виборчі комісії ще не отримали печаток. Відповідно до частини 3 статті 27 Закону Уураїни «Про місцеві вибори», перше засідання виборчої комісії скликається не пізніше як на другий день з дня формування (утворення) її складу.

Голова Новоселицької РВК Василь Чеботару неохоче спілкується із спостерігачами Громадянської мережі ОПОРИ та висловлюється в грубій формі. Свою незацікавленість в організації виборчого процесу він пояснює відсутністю фінансування роботи їхньої комісії.

Проблеми також виникли під час формування ДВК Острицької громади. Кандидат на посаду голови ОТГ Василь Цуркан вніс подання на членів дільничної комісії і воно було затверджене районною виборчою комісією. Згодом, без затвердження на засіданні РВК, подання було змінено і членами комісії призначили інших осіб.

Заступник голови Герцаївської РВК Андрій Апетроаіє повідомив спостерігачу ОПОРИ, що він особисто переробив подання і подав його без підпису кандидата. Після цього, кандидат на посаду голови Острицької ОТГ Лілія Ястремська подала скаргу до виборчої комісії, але виборча комісія не задовільнила цю скарги і одноголосно прийняла рішення вважати дійсними перероблене подання на членів ДВК без підпису кандидата.

Тобто, ДВК Острицької сільської громади були утворені з порушенням частини 4 статті 23 Закону: «кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, старости вносить до територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії) за своїм підписом».

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).


Тарас ПРОКОП,
координатор громадського спостереження за виборами у Чернівецькій області 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації