У Чернівцях презентували унікальне видання – першу книгу, присвячену буковинському бісероплетінню (ФОТО)

НАРОДНІ УМІЛЬЦІ / 

Перше видання, присвячене традиції виготовлення бісерних прикрас на Буковині, презентували 11 жовтня в Учбово-методичному центрі культури Буковини.

 

Як повідомили БукІнфо організатори презентації, книга «Стародавні буковинські прикраси з бісеру» Настасії Марусик абсолютно не має аналогів, оскільки раніше буковинські прикраси як предмет зображення включалися тільки до загальноукраїнських альбомів та дослідницьких видань. Книгу презентувала сестра Настасії Марусик, Анна Кушнір.


Настасія Марусик – уродженка Заставнівщини, проте вже багато років мешкає у Чикаго (США). Вона – авторка книг «Барви Буковини», «Буковинське вишиття, ткацтво: знаки-символи», а видання про бісерні прикраси – третє і воно логічно продовжує зацікавленість дослідниці традиційною культурою Буковини. До книги «Стародавні буковинські прикраси з бісеру» увійшло близько 150 зразків народного мистецтва із приватних колекцій Миколи Шкрібляка, Івана Снігура, а також експонати фондів трьох провідних музеїв нашого міста – Чернівецького обласного краєзнавчого музею, Чернівецького обласного художнього музею та Музею архітектури і побуту.

 
Настасія Марусик подала художню реконструкцію кожної моделі у вигляді схеми виготовлення (тут їй і знадобилося інженерне бачення, адже це її перший фах). Окрім того, у Чикаго в студії «Ґердан», яка діє інституті модерного мистецтва та у дитячій студії бісеронанизування, якими керує Настасія Марусик, активно відтворюються найдавніші техніки виготовлення цих унікальних автентичних прикрас.Чоловічі обереги котильони (які брали з собою у бій українські вояки), прадавні басми і силянки, розеткові, стрічкові та кутові гердани – про ці та інші види бісерних прикрас мали змогу дізнатися відвідувачі презентації. Упродовж заходу також експонувалася частина приватної колекції бісерних прикрас Миколи Шкрібляка.

Як зазначила заступник голови Чернівецького обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України Ганна Кривобок, прадавність традиції і глибоке символічне кодування кожної прикраси виводить її за межі суто естетичного. Це не просто мистецтво, а сакральні гранули буковинської культури.
 


Іванна СТЕФЮК, для БукІнфо (с)

Фото Ігоря Молоткіна

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації