Депутати-свободівці на сесії облради вкотре підняли питання збереження екології Дністра

БОМБА ВПОВІЛЬНЕНОЇ ДІЇ /


Цими днями за ініціативи та наполягання депутата Чернівецької обласної ради свободівця Івана Апостолюка, а також підтримки профспілки «Студентська «Свобода» та громадськості, на позачерговій сесії обласної ради мали би обговорити питання введення мораторію на забудову ГЕС на річці Дністер. Питання було включено до порядку денного, але депутат від «Опозиційного блоку» Дмитро Павел при формуванні порядку денного ініціював зняття цього питання та відправку його на доопрацювання, через те, що, за його словами, немає висновку профільної енергетичної комісії.


Питання перенесли до розгляду на наступну сесію. (Для довідки: за програмою розвитку гідроенергетики до 2026 року заплановано будівництво каскаду 6 ГЕС на Дністрі, в тому числі і в районі забору води для 250 тисяч населення м. Чернівці).

Громадськість, депутати, місцева та центральна влада мають добре усвідомлювати, що навіть у розвинених країнах, де уряди підтримують програми розвитку так званої «зеленої енергетики», шириться екологічний рух проти функціонування гідроелектростанцій саме через очевидні негативні наслідки для природи, які часто набагато шкідливіші, аніж вигода.

З огляду на це забудова Дністра малими ГЕС може призвести не лише до погіршення якості води у річці та підвищити вологість навколишнього середовища, але й до загибелі реліктових видів рослин, цінних видів риб, які не матимуть можливості природнім способом підніматися через греблі у місця нересту. Крім того ймовірним є затоплення багатьох тисяч гектарів земель, у тому числі й сільськогосподарського призначення, можуть бути затоплені людські житлові забудови… У такому разі може відбутися екологічна катастрофа.

– На жаль, більшість обласних депутатів на цій сесії не взяли до уваги вимоги та прохання громадян, які проживають на берегах Дністра, і лише за ініціативи свободівських депутатів це питання було внесено до порядку денного сесії, – каже свободівець Іван Апостолюк. – Виступ наукового працівника Національного природного парку «Дністровський каньйон» мав допомогти усвідомити депутатам обласної ради, що нанесена річці та природі шкода від побудови каскаду малих ГЕС на Дністрі може бути непоправною, але на цій сесії залишився поза увагою народних обранців.

Свободівці в Чернівецькій області й надалі відстоюватимуть необхідність збереження балансу екосистеми річок України, в тому числі й річки Дністер. До речі, депутати Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад подібні звернення щодо будівництва ГЕС по Дністру скерували до керівництва України. Сподіваємось, що на черговій сесії це рішення все ж буде прийнято, а конфлікт громадян з владою буде врегульовано.

Джерело: Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації