Чи потрібні чернівчанам відкриті дані?

  • Право
  • 2079
  • 0

ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ /


В рамках прес-клубу «Реформи зблизька – Чи потрібні чернівчанам відкриті дані?», ініційований ГО «Лабараторія демократичних трансформацій» експерти та журналісти обговорювали питання відкритих даних, а також аналізували ефективність наявних інструментів контролю за владою та бюджетним процесом зокрема.


Як зазначає організатор заходу, політолог Максим Волошин «перед нами відкриваються величезні можливості, щоб творити зміни в країні власноруч. Завдяки існуючим реєстрам, ми можемо перевіряти інформацію про об‘єкти оренди та приватизації державного майна, статки держслужбовців, прослідкувати всі фінансові трансакції держави та навіть взяти участь у аукціонах!».

«Сьогодні Чернівці стали на крок ближчими до прозорості та відкритості завдяки «Prozorro», але це лише одна з систем, що змешує корупційні ризики при здійсненні державних закупівель. Попереду впровадження ситеми «Відкритий бюджет», яка допомагає владі детальніше пояснювати куди були витрачені гроші платників податків.» - вважає запрошений експерт International Budget Partnership в Україні Володимир Тарнай.

Якщо ви теж бажаєте знати про інструменти якими можна моніторити публічні дані та бюджети в Україні, до вашої уваги перелік відповідних реєстрів:

1.Електронна система публічних закупівель ProZorro – стане у нагоді підприємцям, активістам та журналістам для дослідження закупівель державними органами та органами місцевого самоврядування.

2.Єдиний державний веб-портал відкритих даних – відслідкуєте актуальну інформацію про державу, екологію, економіку, транспорт, юстицію, фінанси, стандарти, соціальний захист, сільське господарство, податки, охорону здоров’я, освіту та культуру, молодь та спорт, землю в Україні.

3.Громадська антикорупційна експертиза результатів державних тендерів в Україні Антикорупційний монітор – маєте змогу ознайомитись з тендерними закупівлями та дослідити їх за формалізованими ознаками якості, які пропонують розробники ресурсу.

4.Публічна кадастрова мапа України – дізнаєтесь хто є власником сусідньої земельної ділянки.

5.Єдиний веб-портал використання публічних коштів E-DATA – прослідкуєте всі фінансові трансакції держави.

6.ProZorro продажі – дізнаєтесь хто купляє або орендує державне майно. Ви також маєте змогу взяти участь у аукціонах!

7.Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – вся інформація про підприємства: хто власник, коли і де зареєстроване, основні види діяльності.

8.Єдиний реєстр судових рішень – актуальна інформація про судові справи в Україні саме тут!

9.Буковинські гешефти – цікавлять статки державних службовців чи депутатів на Буковині? Можливо бізнес-зв’язки? Саме тут є подібна інформація!

10.Посіпаки – реєстр помічників депутатів Верховної Ради України.

12.Політична пам’ять – онлайн-інфраструктура для українських виборців з інформацією про партії та політиків, які йшли на вибори до Верховної та місцевих рад України.

13.Фонд державного майна – дає можливість відслідкувати об‘єкти оренди та приватизації державного майна, відкриває реєстр діючих договорів оренди, та перелік договорів оренди державного майна, укладених Фондом та його регіональними відділеннями.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації