Фищук оголосив війну Сідляру. Чи може не Фищук?

НОВІ ВИБРИКИ ДЄДУШКИ /

Трохи більше двох років тому, 7 квітня 2015 року, Голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук під час апаратної наради вручив Директорові департаменту економіки ОДА Ігорю Сідляру почесну грамоту з нагрудною відзнакою «За розвиток регіону», якою того, в свою чергу, нагородив губернатор Луганщини Геннадій Москаль. Ігор Сідляр майже півроку знаходився в зоні АТО на Луганщині, був радником голови Луганської ОДА Геннадія Москаля.
 
У супровідному листі до голови Чернівецької ОДА Фищука, Геннадій Москаль зазначав, що Ігор Сідляр нагороджений «за самовідданість, особисту мужність і відвагу, проявлені під час захисту суверенітету та територіальної цілісності України на передній лінії вогню в ході проведення антитерористичної операції в Луганській області». Всі плескали в ладоні, а найбільше сам Фищук.

Здавалося, ніщо не віщувало бурі. Небо у стосунках Ігора Сідляра (рідного брата впливового у регіоні та за його межами, директора успішного підприємства ТОВ «Чернівецький Машзавод» Віктора Сідляра) з головою Чернівецької ОДА Олександром Фищуком – мало бути безхмарним на весь час його каденції.

Молодший Сідляр у політику не пнувся, виконував тихо й сумлінно свою роботу в Департаменті економіки ОДА. А пан Фищук, який за дивним збігом обставин став губернатором Буковини, мало коли брав ініціативу в свої руки, звик завжди працювати «другим номером» при всіх владах. Він удосконалив ще з часів свого митарства власну формулу успіху - «каби чєво нє вишло такого, шоби завадило моєму власному добробуту», - тому ніколи не приймав жодних радикальних рішень. Тим більше кадрових. Тим більше таких, які могли вилізти йому боком. Бо досвід, це велика штука. Там, де голова ОДА тикався у цьому напрямку (згадаймо історію з Михайлом Сеничаком), як правило, обпікався і доручав цю «невдячно-почесну» місію кому-небудь іншому.

Але часи міняються. І коли немає власних успіхів, то треба накопичену енергію десь проявити в іншому місці. І нашого «дєдушку» хтось умілими руками закликав сотворити подвиг – провести тиху кадрову революцію в ОДА, яка має на меті якщо не вимести всіх, хто ще хоч трішки компетентний на своїх посадах, думає власною головою та досі не став безхребетною істотою, то хоча б добряче потруїти тих, хто не боявся сказати правди.

З героя зробили «ізгоя»?


Днями до редакції БукІнфо звернулися шоковані дежслужбовці – співробітники Департаменту економіки облдержадміністрації. Вони продемонстрували нам копію розпорядження голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука від 27 липня 2017 року за № 571-р «Про внесення змін до структури обласної державної адміністрації», згідно якого ПОВНІСТЮ ЛІКВІДОВУЄТЬСЯ (зауважте, не реорганізовується) департамент економічного розвитку ОДА, з чисельність 25 штатних одиниць, який очолює Ігор Сідляр. Документи про ліквідацію здаються в архів. І це робиться в той час, коли сам Сідляр перебуває у відпустці.

Що прикметно – управління міжнародного співробітництва та інвестицій ЧОДА не ліквідовують, а реоганізовують (Дивіться документ). Це означає, кажуть наші співрозмовники, що їхні колеги з цього управління не будуть викинуті на вулицю, як у випадку з ними – підлеглими Сідляра.

Натомість, як свідчить розпорядження, пан Фищук створює Департамент регіонального розвитку ЧОДА з чисельністю 32 штатних одиниці та наділяє його ширшими повноваженнями «у сфері зовнішньоекономічної діяльності та реалізації на території області державної інвестиційної політики», а також «розгляду, підготовки та прийняття рішень про виділення коштів резервного фонду».

Новий департамент створюється без правонаступництва, що вже само по собі створює неймовірний правовий прецедент – головна мета якого всіма зусиллями позбутися Ігоря Сідляра та його підлеглих, які стали на сторону свого керівника.

Дивина такого рішення повязана ще й з тим, що переважно завдяки роботі Департаменту економіки ОДА, Буковина в минулому році (за словами ж того Фищука), зайняла 5-те загальноукраїнське місце у своєму соціально-економічномцу розвитку. Чим, до речі, не може похвалитися особисто Олександр Георгієвич, який за даними ГМ ОПОРА, за ефективністю своєї діяльності за сумою понад десятка різних показників як голови ОДА, займає одне з останніх місць в Україні. 

«Так з чим насправді пов'язаний такий радикалізм Фищука? Чому ліквідовують, а не реорганізовують цілий Департамент економіки з усіма людьми, який очолює Ігор Сідляр?», - запитуємо ми. І службовці демонструють копію доповідної, що це все зроблено руками заступника Фищука – І.Богатирця, який, «постійним хамським відношенням до нашого начальника, по-солдафонськи регулярно намагався навязати Департаменту економіки ОДА не покладені на нього функції, які по суті були протизаконними». "Якби ми виконували ці вимоги та усні протиправні рекомендації пана Богатирця, ми своїми руками мали самі себе загнати в куток", - кажуть службовці. 

За словами співрозмовників, Ігор Сідляр відмовлявся виконувати ці накази. Щоразу тиск посилювався, Богатирець просто провокував їхнього керівника на конфлікт, який, власне, і стався у червні цього року, коли у Сідляра просто здали нерви у своєму кабінеті, коли пан Богатирець вкотре прийшов вимагати від начальника Департаменту економіки здійснювати протизаконні дії. (Про це І.Богатирець, до речі, зізнається у власній доповідній на імя О.Фищука – див. документ).

Політична еквалібристика

Редакція БукІнфо намагалася звязатися з Олександром Георгієвичем, щоб почути з перших вуст його версію про ліквідацію Департаменту і конфлікт навколо Ігоря Сідляра. На жаль, голова ОДА не піднімав слухавку. Можливо тому, що телефонували у суботу. А можливо, пан Фищук ображається на нас за конструктивну критику його роботи і за те, що лагідно називаємо його «дєдушкою». А ще ми хотіли запитати, чому наш губернатор не проводить жодних кадрових змін в Департаменті освіти і науки ОДА чи Департаменті охорони здоровя, на діяльність керівництва яких нині лунає в рази більше критики й нарікань, аніж на ліквідований Департамент економіки ОДА.

Принагідно ми хотіли запитати в Олександра Георгієвича, чому більшість голів райдержадміністрацій проявляють на своїх посадах кричущу некомпетентність (особливо у бесарабських районах), гальмують в купі з головами райрад процеси децентралізації, однак за весь цей час не відбувається жодних кадрових висновків чи хоча б дисциплінарних стягнень.

А ще нам цікаво почути спростування (чи може підтвердження) з перших вуст голови вперті чутки, які гуляють Буковиною про не зовсім прозорі й чесні засоби збагачення деяких членів родини губернатора… Втім, сподіваємося, що і на ці питання ми з часом отримаємо відповіді.

Зателефонували ми й до Ігоря Сідляра, який нині перебуває у відпустці. Коментувати ситуацію він відмовився до того часу, поки не вийде на роботу та не вникне в ситуацію особисто. Хоча службовець зізнався, що не менш шокований цим ліквідаційним розпорядженням, ніж його підлеглі. Підняв від нас слухавку й старший брат Ігоря Сідляра – Віктор Анатолійович. Він визнав, що між І.Богатирцем та його братом існував посадовий конфлікт, але коментувати глибше ситуацію наразі утримався, пообіцявши, що зробить це дещо пізніше.

Рубікон перейдено?

Для чого це все робиться – важко сказати. Кому була потрібна ця хитро сплетена провокація, де як на живця піймали емоційного молодшого Сідляра? Редакції стало відомо, що з часу конфлікту І.Сідляра й пана Богатирця (на принесених нам копіях документів ви побачите дату - пройшло більше місяця з часу конфлікту до ліквідації Департаменту), губернатор не зробив жодної спроби особисто розібратися у конфлікті, звести конфліктуючі сторони, вислухати аргументи ОБОХ сторін. Однак рішення про ЛІКВІДАЦІЮ, а не РЕОРГАНІЗАЦІЮ Департаменту економіки ОДА він підписав з легким серцем, ніби підбив підсумки та завершив якусь важливу утаємничену місію.

Яку? Можливо, б'ючи по молодшому Сідляру дехто робить очевидний пасаж в бік Сідляра старшого – мовляв, прийшов час і тобі прийти покланятися?

З іншого боку, важко повірити, що при всіх існуючих у місті проблемах, левова частка з яких повязана з конвульсіями напівживої міської ради і постійними вибриками команди Продана, народний депутат України Максим Бурбак розпочав руками недалекозорого Фищука ще й фактичну війну із Віктором Сідляром, який (до того ж) володіє прихильним до управлінської команди в Ратуші телеканалом «Чернівці». Це майже самогубство діяти так перед можливими позачерговими виборами до міської ради. І не лише, бо життя ж не закінчується завтра.

Якщо ж це не так, то з іншого боку, так само важко повірити, що Максим Юрійович не в курсі того, що витворяє наш «активний дєдушка», котрий і кроку не зробить без «попутного вітру» від тих, завдяки кому він з останніх сил ще тримаєтся за посаду.

Ситуація справді не проста і вона точно матиме своє цікаве продовження. Тому залишайтеся з нами. Далі буде.

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)

Фото з архіву сайту та сканкопії документів,
надані співробітниками ліквідованого Департаменту економіки ОДА
 
 
 
 
 
 
*****
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації