Власник "Хутора Тихий" та Путильської молочарні має намір призупинити роботу своїх підприємств, заявляючи, що його бізнесу контролюючі органи області влаштували "терор"

ХТО Ж ПРАВИЙ? / 

 

Власник "Хутора Тихий" та Путильської молочарні Анатолій Стефанюк має намір призупинити роботу своїх підприємств, звинувачуючи у своїх бізнес-проблемах контролюючі служби області.
 
Про це БукІнфо повідомили у прес-службі підприємця.

Підприємець заявляє, що звітуючи про свої постійні успіхи буковинські фіскали нічого не повідомляють про кількість підприємств, які після "атак на бізнес", ймовірно підуть у тінь, або й закриються. Нічого не повідомляють і про те, чи взагалі виплата 80 млн грн. є підйомною сумою для підприємств області. І звичайно, не повідомили, наскільки позиція територіальних органів ДФС у Чернівецькій області відповідає позиції центральної влади, яка весь час говорить про необхідність підйому економіки, про нагальну потребу у зростанні інвестиційної привабливості країни та про неприпустимість «кошмарення» бізнесу різноманітними контролюючими службами.

 

За словами власника відпочинкового комплексу «Еко-курорт «Хутір Тихий» та молокозаводу «Путильська молочарня» киянина Анатолія Стефанюка (про це детально писала Путильська районна газета «Карпати» №30 за 28 липня 2017 р.) те, що відбувається з його підприємствами, він називає "терором перевіряючих служб".

 

"Два мої підприємства за півріччя пережили п’ять перевірок. 3 травня, у розпал свят, коли на «Хуторі» було багато гостей, туди нагрянула позапланова перевірка Управління соцзахисту населення Чернівецької області. Незважаючи на те, що нещодавно відбулася планова перевірка підприємства під час якої не знайшли жодних порушень. Інспектор Управління соцзахисту, обурившись тим, що співробітники «Хутора» збираються проводити відеофіксацію перевірки, викликала поліцію і звинуватила наших працівників у перешкоджанні її діяльності. Між іншим, штраф за перешкоджання перевіряючим складає 320 тис. грн. А вже 8 травня до «Путильської молочарні» приїхали податківці. Чотири бригади перевіряючих впродовж 20 днів піднімали архіви документів діяльності заводу починаючи з 2012 року і нарахували більше 2 млн грн. додаткових податкових зобов’язань. Про це я отримав акт на 79 сторінках. Ті ж перевіряючі знайшли час завітати і на «Хутір Тихий» з перевіркою і там виписати штраф. Цих півроку я займаюсь не розвитком моїх підприємств, а відстоюванням своїх інтересів в судах та різних інстанціях. В мене виникає питання, чи за таких умов бодай якесь підприємство Буковини може нормально працювати?", - зазначає пан Стефанюк.

За його словами, санкції на «Путильську молочарню» накладено за «порушення» починаючи з 2012 року, хоча згідно Податкового Кодексу України, будь-які податкові перевірки мають стосуватися щонайбільше трьох останніх років. До прикладу, у путильських молочарів вимагали чеки з терміналів, через які у 2013 році вносились гроші на рахунки підприємства. Але за чотири роки ці чеки вигоріли настільки, що на них годі було щось розібрати.

"Усе виглядало так, ніби фіскали виконують чиєсь замовлення. У передостанній день перевірки вони затребували у нас копії всіх документів, що перевірялися протягом трьох тижнів. Фізично скопіювати таку величезну кількість документів за день було неможливо. Крім того, незрозуміло, для чого Фіскальній службі практично весь архів молочарні – шукати додаткові «порушення»? Чи комусь цікаво проаналізувати привабливість цього об’єкту?"_ заявляє інвестор.

Спробу отримати від нього понад 2 млн грн. штрафних санкцій Анатолій Стефанюк сприйняв як відверте знущання.

"Я не можу більше працювати в таких умовах. Я маю знати, що не мене одного хвилює розвиток Путильського району. Я не отримую зиску зі свого бізнесу на Буковині, для мене ці проекти є соціальними, а заробляю я – у столиці. Я зупиню роботу «Путильської молочарні» та «Хутору Тихого» з чистим сумлінням, бо виконав усі свої обіцянки перед владою та людьми: створив підприємства, за які не соромно; працевлаштував кількадесят людей, дав додатковий дохід кількасот сім’ям місцевих фермерів, сплатив сотні тисяч гривень податків", - завив підприємець.

Анатолій Стефанюк каже, що вклав тільки в обладнання «Путильської молочарні» десятки мільйонів гривень. Цей проект він розпочав на наполегливе прохання тодішнього керівництва Путильського району (і тодішнього голови ОДА Михайла Папієва, який всім пообіцяв, що на Буковині буде свій молокозавод і своя молочна продукція, яку купуватиме вся область - БукІнфо). Стефанюку запропонували відновити занедбаний маслозавод, котрий за роки простою перетворився на груду каміння. Це мало стати поштовхом для відновлення молочного скотарства.

"Я довго вагався, бо розумів, що це потребуватиме багато зусиль, грошей та часу, натомість прибутки будуть нескоро. Але я народився та виріс у Чернівецькій області, тому для мене було справою честі зробити щось корисне для свого краю. Крім того, мій дід мав власну молочарню, відтак я хотів продовжити родинні традиції. У горах Путильського району можна займатися лише тваринництвом, лісовим господарством і туризмом. В інших сферах наразі перспектив не видно" - додав підприємець.

 

P.S. Редакція порталу БукІнфо звертається до буковинських податківців з проханням офіційно прокоментувати слова Анатолія Стефанюка. Бо якщо це правда, ми маємо справу з поверненням у бандитські 90-ті, коли не було ні влади, ні закону... І ніякий Гройсман не в силі щось цьому запобігти.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації