У Чернівцях мешканці Садгори потерпають від чорного їдкого диму - МБ

ТРУЯТЬ НАРІД, ЯК ТАРГАНІВ... / 

Мешканці Садгори останнім часом почали помічати, що з території численних пунктів прийому металобрухту, розташованих на території району, йде густий та їдкий чорний дим. Люди скаржаться – через сморід нічим дихати.


За словами депутата міськради Юрія Буреги, йому неодноразово скаржилися мешканці. Кажуть, що в таких пунктах обпалюють дроти, вкриті гумою або пластиком, аби утилізувати вже чистий метал.

Разом із депутатом ми проїхалися кількома таким пунктами прийому брухту, щоби з’ясувати, чи на їхній території палять вкриті гумою та пластиком дроти.

"Живу поруч і не хочу цим дихати"

  

Перший пункт, до якого ми навідалися, розташований на вулиці Патріса Лумумби. Жодних обгорілих речей ми там не виявили. До нас підійшов власник пункту, який запевнив, що на обпалені дроти не приймає, та й сам нічого не обпалює. Чоловік не захотів себе назвати, проте запевнив, що живе тут поруч і не хоче, щоб його діти дихали продуктами згорання.

Натомість на наступному пункті нам були не дуже раді. Чоловік на ім’я Віталій, який спілкувався з нами, назвав себе представником власника пункту прийому. Він запевняв, що нічого не палить на території, зваливши вину на інші подібні установи. Проте невдовзі до розмови підключився один із місцевих мешканців, який стверджував, що з цієї території неодноразово бачив чорний дим, через який змушений зачиняти вікна.

Після цього Віталій почав вимагати у нас покинути територію, зачинив ворота та продовжив спілкування вже поза пунктом.

Чоловік визнавав, що поблизу пункту справді палять гумові/пластикові дроти, аби потім здати чистий метал. Проте персонал не в змозі перевіряти кожного відвідувача і не знають, хто з них дійсно обпалює метал поблизу пункту.
 

"Це робимо не ми, а ті, хто приносить дроти"

 

Ми обстежили невеличкий лісок, розташований навпроти цієї установи. Майже кожна галявина в ньому має сліди згарища. Крім того, всюди лежать залишки гуми та ізоляції, якою зазвичай вкривають дроти.
 

– Ми тут ні до чого. Це все одно, що звинувачувати магазин у тому, що під ним збираються пияки. На території пункту ми нічого не палимо, – каже Віталій.

 

У свою чергу місцевий мешканець, голова ОСББ "Вісімка" Петро МАК заявив, що востаннє, коли спостерігав дим, він ішов саме з території пункту.

 

– Людям набридло, що їхні діти під час прогулянок змушені дихати цим.

Минулої середи вони зібралися і приїхали до пункту, аби з’ясувати, що тут палять. Викликали й екологічну інспекцію. Проте, коли приїхали, тут вже не було жодних слідів. Тож і екологам не було що фіксувати, – каже П. Мак.
 

Представник Віталій запевнив, що це була …димова шашка. Вони мають угоду з військовими, які час від часу здають їм металевий непотріб. Серед зданого виявилася й шашка. Яким чином вона спрацювала, Віталій не знає, проте розповів, що від неї повалив густий чорний дим, який не вдавалося загасити…

  

Попри це варто відзначити, що на території установи не було видно жодних ознак того, що тут регулярно у такий кустарний спосіб очищують метал.
 

Дихають паленою гумою майже щотижня

  

Проте, за словами пана Петра, такі випадки тут відбуваються три-чотири рази на місяць. Людям вже набридло вдихати сморід паленої гуми, і вони добиватимуться закриття пункту.

У свою чергу, депутат міськради Юрій Бурега каже, що таке відбувається поблизу багатьох пунктів прийому металобрухту в Садгорі. Дроти справді палять не на територіях цих установ. Проте, напевно, варто таким пунктам створити жорсткіші вимоги для прийому брухту, аби мисливці за металами не створювали в районі екологічних проблем.

Керівник інспекції з благоустрою Сергій Обшанський повідомив нам, що подібне не є компетенцією цієї служби – цим має займатися екоінспекція.  Натомість в екологічній інспекції в області нам повідомили, що звернень щодо цієї ситуації вони не отримували. 
 
Фото МБ

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації