Фищук на зустрічі з ГО «Майдан» дивився на активістів, майже як Герасим на Муму (ДОДАНО ВІДЕО)

ЛЮБЛЮ Я ВАС, ОКАЯННЫЕ... / 


У п’ятницю 7 липня 2017 р. відбулася зустріч членів Ради Чернівецького обласного об’єднання «Майдан» із головою Чернівецької обласної державної адміністрації Олександром Фищуком. Ця зустріч відбувалася за ініціативи «Майдану» до керівника облдержадміністрації. 16.06.2017 була отримана відповідь за підписом О.Фищука, в якій була підтверджена готовність провести таку зустріч, зокрема, було зазначено, що «З метою обговорення та обміну думками з актуальних питань забезпечення життєдіяльності області, питань соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку краю голова обласної державної адміністрації, заступники голови обласної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів готові зустрітися […] у режимі засідання круглого столу».


За домовленістю голови виконкому ЧОО «Майдан» Ю.Скорейка та голови Чернівецької ОДА О.Фищука зустріч відбувалася у залі селекторних нарад облдержадміністрації.

У своєму вступному слові голова виконкому ЧОО «Майдан» Юрій Скорейко нагадав, що цієї зустрічі наше громадське об’єднання чекало з листопада 2016 року – саме тоді на засіданні Ради ЧОО «МАЙДАН» обговорювалось питання про виклик голови адміністрації для звіту перед представниками громадянського суспільства. Чому саме з «Майданом» ? Тому, що «Майдан» представляє широкий зріз краєвого соціуму. У «Майдані» є представництво п’яти політичних партій і одинадцяти громадських організацій. Для блага краю і буковинців є потреба частіших колегіальних зустрічей. Сподіваємось на недопустимість таких зволікань у майбутньому.

Юрій Скорейко звернув увагу про формат зустрічі: ми не потребуємо стандартних і шаблонних відповідей чи звіту голови облдержадміністрації. Це можна прочитати на відповідних сайтах. Хочемо живого спілкування про вирішення завдань, про наболілі проблеми у різних сферах. Одразу після цих слів Юрій Скорейко, акцентуючи увагу на приватному підприємництві та приватних підприємцях, як основної продукуючої верстви суспільства, наповнювачів бюджетів усіх рівнів, тих, що здійснюють благодійницьку діяльність, задав перше питання про відсутность при голові ОДА громадської ради підприємців.

Свою відповідь голова ОДА Олександр Фищук розпочав здалеку. Спочатку проінформував присутніх про те, що він щойно прибув з полігону «Прибан» де проходили навчання Кіцманського загону територіальної оборони, чим і пояснюється його одяг. Потім повідомив, що особливо звітувати він не має бажання, оскільки на сайті його установи розміщено звіт про роботу за 2016 рік і, так само, розміщені щотижневі звіти про роботу ЧОДА.
 


Про Раду підприємців голова краю з усією впевненістю сказав, що така існує і головою ради є Володимир Дорош – насправді вказаний громадянин є лише представником ГО «Буковинська фундація підтримки регуляторної реформи в Україні» і головою Громадської ради при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради, а не обласної адміністрації. У продовженні свого виступу О.Фищук похвалився перевиконанням надходжень до обласного бюджету за перше півріччя 2017 року аж на 12 млн. грн., розробкою спільного з Австрією проекту розвитку підприємництва на селі. Насамкінець голова ЧОДА погодився дослухатись до пропозицій якщо такі будуть. Так і не було відповіді, чому ж все-таки відсутня рада підприємців і що конкретно зробила ОДА для розвитку підприємництва на Буковині.
 
Наступну проблему краю озвучив Юрій Івашин. Він нагадав Олександру Георгійовичу про те, що ще два роки назад Рада Майдану розглядала результати роботи Департаменту освіти і науки ЧОДА та направила свої висновки і рекомендації голові виконавчої гілки влади у Чернівецькій області. І до сьогоднішнього дня не отримано відповіді на той лист, не були враховані висновки і рекомендації та не виправлено виявлені недоліки.

Ю.Івашин звернув увагу голови облдержадміністрації, що якби керівництво краю прислухалося до наших рекомендацій про неприпустимість перебування на посаді директора Департаменту освіти і науки п. Палійчук О.М. – то і не було б теперішнього збурення освітянського середовища і додаткових проблем освіти краю. Ю.Івашин підкреслив, що саме таке відношення департаменту зокрема і адміністрації взагалі і призвели до того, що минулого тижня, вперше за всю історію незалежної України, вчителі були змушені пікетувати «будинок з левами».

Юрій Олексійович поцікавився у О.Фищука, коли нарешті він почне вживати якихось заходів для покращення ситуації в освітній галузі краю і чи, можливо, ЧОО «Майдан» потрібно звертатись до Міністерства освіти і науки за допомогою.

Керівник адміністрації, у звичній для себе манері, почав відповідь здалеку – заявив, що Буковина не самітня з такими проблемами і таке є в кожній області, так що не слід нарікати бо: вчитися на вчителя йде будь хто і навіть не дуже розумний, а навчальні заклади змушені приймати та навчати таких майбутніх педагогів, бо інакше буде дефіцит кадрів і особливо на селі, де крім сільської ради, школи і клубу іншої роботи немає; зараз освіта області знаходиться на сьомому місці в Україні, тоді як на час вступу його на посаду була на двадцять четвертому; ЗНО для вчителів це нормально (якщо не перегинати палицю); ним підписано Розпорядження про добровільне і анонімне проходження вчителями ЗНО; у вчителів малі зарплати і йдуть такі на вчительство, про яких говорив вище; є велика група вчителів шкіл, викладачів ВНЗ та науковців, які одностайно схвалюють проведення ЗНО для вчителів.
 


Почувши про все крім відповіді на своє запитання, Юрій Івашин вирішив не зупинятися і запитав про Брусницький бальнеологічний санаторій, нагадавши, що цю установу спочатку «банкрутували» для того щоб фактично подарувати невідомим ізраїльським інвесторам, тепер туди внадилися румуни, а місцеві господарі не можуть навіть і приступити до санаторію. І традиційно була почута відповідь, що нашим підприємцям таке не під силу, бо ніхто не дасть кредитів, що створена робоча група при голові ОДА і вона вислуховує всі пропозиції, рішення по санаторію приймає не О.Фищук, а сесія обласної ради… Та палкий виступ Ю.Івашина таки змусив голову ЧОДА погодитись прийняти та розглянути пропозиції місцевого бізнесу щодо Брусницького бальнеологічного санаторію.

Далі слово взяв Василь Бойчук – секретар виконкому ЧОО «МАЙДАН». Перше питання стосувалося недотримання статті 10 Конституції України щодо практичної реалізації мовного законодавства із врахуванням рішення Конституційного Суду України №10-рп/99 від 14.12.1999 р., а також про відсутність відповідей на неодноразові звернення до голови Чернівецької ОДА та Департаменту освіти і науки Всеукраїнської координаційної ради громадських організацій захисту державної мови та Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка щодо «Формування і утвердження націє- державотворчого україномовного середовища в системі освіти України».

Наступне питання В.Бойчука стосувалося відсутності в нашій області неформальних, реальних практичних заходів на виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» від 22.01.2016 №17/2016 (яким 2017 рік проголошено Роком Української революції). Донесення до свідомості українців уроків Української революції давало б можливість не допускати подібних помилок у наш час. У відповідь з цих двох питань була обіцянка голови ОДА «розібратись».

Про проблеми з ремонтом доріг місцевого значення та відсутність прогресу у процесі децентралізації влади та добровільного об’єднання громад, особливо у Кіцманському та Заставнівському районах гострі питання задав заступник голови виконкому ЧОО «Майдан» Іван Антонюк.
 


Про відповідальність постмайданівської влади за поступове зубожіння українського народу перед суспільством наголосив і нашу спільну відповідальність за це наголосив у своєму виступі член Ради Майдану Олексій Коломієць.

Через дві години спілкування голова ЧОДА Олександр Фищук, пославшись на нагальні державні справи, а саме ремонт автобусу, який поламався у Рівненській області, спішно покинув зустріч так і не давши конкретних та вмотивованих відповідей на жодне з численних запитань отриманих від присутніх.

У заключному слові голова виконкому Ради Майдану Юрій Скорейко сказав, що сам факт того, що така зустріч все таки відбулася говорить про представників громадянського суспільства, якими є як окремі члени ЧОО «Майдан», так і окремі організації та рухи, які в неї входять, як про суттєву та потужну силу, яка має всі законні інструменти для контролю, впливу та внесення рекомендацій органам державної влади та органам місцевого самоврядування. Тому організацією буде ініційовано проведення подібних зустрічей у найближчому майбутньому і першою з таких повинна бути зустріч з головою Чернівецької обласної ради.
 


Джерело: Прес-служба ГО ЧОО Майдан
Відео - ТРК "Чернівці"

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації