"Молодий буковинець" і БукІнфо виявилися серед лідерів інформаційних сайтів, з яких чернівчани дізнаються останні місцеві новини - соцопитування

ЩО ДУМАЮТЬ ЧЕРНІВЧАНИ? / 

 

Відповіді на питання «Якщо уявити, що в міському бюджеті з’явилися 50 млн. грн. на проекти розвитку і Ви маєте можливість обрати 3 пріоритети, що з переліченого Ви оберете?» одночасно підтверджують пріоритетність основних проблем життєдіяльності Чернівців і визначають основні засоби їх розв’язання. Зокрема, щодо доріг вказано, що найбільш актуальним є капітальний ремонт доріг, а не ямковий і не ремонт міжбудинкових проїздів. Щодо медичного обслуговування, громада очікує закупівлі нового обладнання. Також пріоритетним є оновлення громадського транспорту.

При цьому, стосовно проблеми громадського транспорту цікавим є розподіл відповідей на питання: «На Вашу думку, як краще вирішити проблему громадського транспорту?». За даними дослідження, 63,5 % респондентів обрали варіант «купувати нові тролейбуси, залучивши кредитні кошти»; 30,3 % – варіант «купувати вживані тролейбуси» ; 3 % запропонували інші варіанти і 3,2 % – не визначилися з відповіддю.

На відкрите питання: «Які проблеми щодо розвитку міста Вас найбільше турбують? Чи маєте Ви пропозиції з цього приводу? Що Ви хотіли б, щоб було зроблено?» 927 (61,2 %) респондентів висловили свої пропозиції. Класифікація та рангування цих пропозицій дає ще одне підтвердження пріоритетності проблем Чернівців – дороги і тротуари (350 пропозицій); транспорт (130); медицина (93); боротьба з корупцією та хабарництвом (68); стан прибудинкових територій (63); проблема сміття і санітарного стану (45); робота «Водоканалу» (38); питання спортивної інфраструктури (30), тощо.

Питання «Чи підтримуєте Ви ідею будівництва тунелю під аеропортом?» найбільш емоційно сприймалося респондентами. Не підтримують цю ідею 66,2 % опитаних, а дехто вважає цю ідею безглуздою і не актуальною. Водночас 25 % респондентів висловили підтримку цій тезі, а 8,8 % не змогли визначитися з цього питання.

На думку 60,6 % респондентів, ситуація в міському господарстві за два останніх роки не змінилася ані в кращий, ані в гірший бік. 19,8 % опитаних відчувають покращення, а 16,2 % – погіршення ситуації. Порівняно з 2015 роком, на 2-3 % стало більше тих, хто вважає, що ситуація в міському господарстві Чернівців погіршується.

Якщо оцінювати рівень задоволеності своїм життям в цілому
за 5-ти бальною шкалою, то середнє значення оцінки чернівчан – 3,1. Власне, рівень задоволеності своїм власним життям формується під впливом соціально-економічних і політичних аспектів навколишньої дійсності.

Більшість (54 %) опитаних підтримують ідею припинення повноважень і дострокові вибори міської ради і лише третина (31 %) – перевибори міського голови. 7 % не визначилися з відповіддю. У коментарях інтерв’юерам багато людей пояснюють підтримку ідеї перевиборів через сподівання, що хоча б перед виборами політики проявляють активність і щось зроблять для людей.

Аналіз рейтингів пізнаваності, рейтингів вибору і рейтингів антипатії тих людей, які можуть бути потенційними кандидатами на посаду міського голови Чернівців, вказує, що більшість з них – маловідомі чернівчанам, тобто мають невеликий рейтинг пізнаваності. Водночас їх виборчий рейтинг коливається в межах 2 %, а рейтинг антипатії знаходиться в межах 30 % від пізнаваності. Виключення складають діючий міський голова О. Каспрук, пізнаваність якого складає 97%, виборчий рейтинг – 46 %, а рейтинг антипатії – 14 % і депутат міської ради В. Михайлішин, пізнаваність якого складає 83 %, виборчий рейтинг – 12 %, а рейтинг антипатії – 30 %.

Щодо оцінки суспільно-політичної ситуації в місті респонденти найбільше прислухаються до журналістів та експертів (44 %), які доносять свої думки через медіа, а далі – до друзів, сусідів, колег, родичів (25 %), які використовують міжособистісне спілкування. До блогерів та міського голови прислухаються близько 10 % опитаних. Це вказує, що у формуванні громадської думки дуже важлива роль медіа та медіа-комунікаторів.

За даними дослідження, 57 % опитаних в основному отримують інформацію про новини в Чернівцях через телебачення, 31 % – через Інтернет-сайти і соціальні мережі, 20 % – через друковані ЗМІ і 12 % – через радіо.

Довіра до різних видів ЗМІ корелює з частотою їх використання. Від 60 до 90 % аудиторії певного ЗМІ довіряють інформації, яку він подає.

Чверть (27 %) чернівчан взагалі не дивляться місцеве телебачення, і ця цифра зростає. За два останні роки рейтинги місцевих телеканалів впали від 5 до 20 %, найбільш суттєво – телекомпанії «ТВА». Наразі найрейтинговішими місцевими телеканалами є ТРК «Чернівці» (36 %) і Телекомпанія «ТВА» (34 %).

29 % чернівчан не дивляться новини на місцевому телебаченні.
При цьому, новини переважно дивляться на трьох ефірних каналах.

Майже половина (46 %) чернівчан не дивляться інформаційні передачі на місцевому телебаченні. При цьому рейтингові інформаційні передачі є на всіх чернівецьких телеканалах.

38 % чернівчан не читають місцеві Інтернет-ЗМІ. Основними Інтернет-сайтами, з яких чернівчани отримують місцеві новини, є сайт газети «Молодий буковинець», який читають 29 % опитаних і сайт БукІнфо – 19 %.

Третина (36 %) чернівчан не користуються соціальними мережами. Наразі основною соціальною мережею для отримання новин є Facebook, якою користуються майже 45 % чернівчан. Далі йдуть ВКонтакте (20 %) та Однокласники (11 %), хоча їх діяльність в Україні заборонена владою. 80 % користувачів Вконтакте – це молодь до 35 років, натомість серед користувачів Однокласників – молоді лише 34 %.

31 % чернівчан взагалі не читають місцеві газети. При цьому, найрейтинговішою газетою Чернівців є «Молодий буковинець», який набагато обігнав інші видання. Його читають в друкованому вигляді майже половина чернівчан (49 %). Далі йдуть «Погляд» – 15,5 %, який асоціюється з рекламною газетою «Від і До»; «Час» – 11 %, як одна з перших незалежних газет і «Чернівці» – 10 %, яка отримує дотацію з міського бюджету і безкоштовно поширюється серед окремих верств населення.

Майже 27 % чернівчан не слухають жодних радіостанцій. Водночас Найрейтинговішою ФМ-радіостанцією є Люкс-ФМ 102.4 – 27 %. Другу позицію, з різницею у понад 10 %, займає Радіо «Буковина» (15 %) – це обласне радіо, яке має як проводове, так і ФМ покриття.

 

Порівнявши за п’ятибальною шкалою оцінку різних сторін життя Чернівців на червень 2017 р. і на вересень 2015 р., можна зробити такі висновки:

 

- Основні проблеми – з середнім значенням оцінки менше «трійки», за декілька років не змінилися. Зокрема, це стан доріг і тротуарів, робота комунального громадського транспорту (тролейбуси) і приватних перевізників (маршрутки), стан прибудинкових територій і медичне обслуговування.

 

- Показники середнього значення по більшості проблем несуттєво, але дещо покращилися, за виключенням «Стану прибудинкових територій», де відбулося погіршення.

- Також незадовільно оцінені «Рівень безпеки громадян» (2,92) і «Боротьба з корупцією і хабарництвом» (1,73), які лише опосередковано стосуються місцевої влади.

 

Оцініть, будь-ласка, за 5-ти бальною шкалою, де «1» – найнижча, а «5» – найвища оцінка, стан таких сторін життя Чернівців
 
 
Середнє значення на червень 2017 р.
Середнє значення на вересень 2015 р.
Стан доріг
2,14
1,9
Стан тротуарів
2,46
2,22
Комунал. гром. транспорт (тролейбуси)
2,64
(2,85)
Стан прибудинкових територій
2,73
2,99
Медичне обслуговування
2,77
2,72
Робота приват. перевізників (маршрутки)
2,97
(2,85)
Робота «Водоканалу»
3,2
3,2
Збір сміття
3,24
2,98
Шкільна освіта
3,45
3,45
Вуличне освітлення
3,47
3,27
Дошкільні установи
3,55
3,38
Стан парків і скверів
3,61
3,57
Спортивні заклади
3,72
3,26
Заклади культури
3,72
3,36
Робота закладів харчування
3,76
3,56
Рівень безпеки громадян
2,92
---
Боротьба з корупцією і хабарництвом
1,73
---
 
Якщо уявити, що в міському бюджеті з’явилися 50 млн. грн. на проекти розвитку і Ви маєте можливість обрати 3 пріоритети, що з переліченого Ви оберете? (БАГАТОВАРІАНТНЕ)
 
Пріоритет
Так, % від усіх опитаних
Капітальний ремонт доріг міста
64,3
Закупівля обладнання для лікарень
52,4
Оновлення громадського транспорту
29,5
Будівництво сміттєпереробного заводу
26,6
Закупівля обладнання для шкіл і дитсадків
19,7
Будівництво дитячих майданчиків
19,3
Будівництво спортивних майданчиків
14,7
Ремонт міжбудинкових проїздів
13,1
Відкриття нових тролейбусних маршрутів
12,3
Ямковий ремонт доріг міста
9,5
Інше
2,3
 
Які проблеми щодо розвитку міста Вас найбільше турбують? Чи маєте Ви пропозиції з цього приводу? Що Ви хотіли б, щоб було зроблено?
 
Пропозиції
Кількість
Дороги і тротуари
350
Транспорт: кількість ТЗ, графік, рівень обслуговування, єдиний квиток,
130
Медичне обслуговування: обладнання, ремонти, доступні ліки, доплати, якість
93
Боротьба з корупцією і хабарництвом: чиновники, освіта, медицина
68
Облаштування прибудинкових територій: озеленення, дитячі майданчики
63
Сміття: санітарний стан, баки і смітники, вивіз, завод з переробки
45
Робота «Водоканалу»: водопостачання (якість, тиск, старі труби), каналізація, люки
38
Спортивна інфраструктура (майданчики, стадіони, гуртки)
30
Басейни та аквапарк
28
Вуличне освітлення
26
 
Як, на Вашу думку, змінилася ситуація в міському господарстві Чернівців після останніх місцевих виборів восени 2015 року?
 
Червень 2017 р, у %
Як змінилася ситуація в міському господарстві Чернівців за останній рік? – Вересень 2015 р., у %
Не змінилася
60,6
61,7
Покращилася
19,8
22
Погіршилася
16,2
13,3
Не визначились
3,4
3
 
 
Прізвище та імя
РЕЙТИНГ ПІЗНАВАНОСТІ
Я Вам зачитаю список чернівчан, а Ви скажіть, хто з них Вам відомий? (БАГАТОВАРІАНТЕ, % від усіх опитаних
РЕЙТИНГ ВИБОРУ
Якби найближчої неділі відбувалися вибори на посаду міського голови, за якого кандидата Ви  проголосували б? (ОДИН ВАРІАНТ),
% від усіх опитаних
РЕЙТИНГ АНТИПАТІЇ
За яких кандидатів на посаду міського голови Ви не проголосуєте за жодних обставин? (БАГАТОВАРІАНТЕ, % від усіх опитаних
КАСПРУК Олексій
 
97,1
46,4
13,6
МИХАЙЛІШИН Віталій
83
11,6
30,4
БЕШЛЕЙ Володимир
 
35,2
2,1
10,9
РОМАНЧИШИН Андрій
22
1,8
5,5
СЕНИЧАК Михайло
 
21,8
1,6
5,3
ПРОДАН Василь
 
35,8
0,9
13,1
ПУРШАГА Олександр
 
24,1
0,9
6,8
ОБШАНСЬКИЙ Сергій
22,8
0,8
7,4
МАКСИМЮК Василь
 
18,9
0,7
5
КОВАЛЮК Богдан
 
12,9
0,5
5,2
СЕРЕДЮК Володимир
 
12,5
0,3
4,7
 
До чиєї думки Ви найбільше прислухаєтесь щодо оцінки суспільно-політичної ситуації в місті? (БАГАТОВАРІАНТНЕ)
 
 
 
% від усіх опитаних
 
до журналістів
44,2
 
до експертів
32,7
 
до друзів, сусідів, колег, родичів
25,4
 
до блогерів
9,9
 
до міського голови
8,9
 
до депутатів міської ради
2,2
 
інше
9,7
 
Не визначились
2,9
 
 
 
 
 
З яких ЗМІ Ви в основному отримуєте інформацію про новини в Чернівцях? (БАГАТОВАРІАНТНЕ), % від усіх опитаних
Інформації з яких ЗМІ Ви довіряєте найбільше? (БАГАТОВАРІАНТНЕ), % від усіх опитаних
Телебачення
56,6
46,3
Інтернет-сайти
31,4
27,4
Соціальні мережі
31,0
20,9
Друковані ЗМІ
19,9
16,4
Радіо
12,1
6,5
 
На яких місцевих телеканалах Ви переважно дивитеся інформаційні програми? (БАГАТОВАРІАНТНЕ)
 
 
% від усіх опитаних
Вересень 2015 р., % від усіх опитаних
ТРК «Чернівці»
36,4
41,2
Телекомпанія «ТВА»
34,3
51,1
Телеканал «Чернівецький промінь»
19,5
26,6
Телеканал «Буковина»
17,4
25,1
Інші
0,8
---
Жодний
27,4
20,4
 
Яким новинним передачам місцевих телеканалів Ви віддаєте перевагу?
(БАГАТОВАРІАНТНЕ)
 
 
% від усіх опитаних
Чернівецький репортер (Чернівці)
34,4
Теми дня (ТВА)
27,1
Новини (Буковина)
19,4
Новини міста (Чернівецький промінь)
9,5
Жодній
29
 
Які із перелічених інформаційних передач місцевого телебачення Ви найчастіше переглядаєте? (БАГАТОВАРІАНТНЕ)
 
 
% від усіх опитаних
Журналістське розслідування (ТВА)
18,9
Реалії (Буковина)
11,6
Пряма відповідь (ТРК Чернівці)
10,2
Час змін (ТВА)
7,9
Чия правда (Чернівецький промінь)
6,1
Політика (ТВА)
5,4
Сара в кулуарах (ТВА)
4,9
Без емоцій (Чернівецький промінь)
4,7
Майдан (Чернівецький промінь)
4,1
Діалоги (Чернівецький промінь)
4,1
Жодну
45,8
 
 
Які місцеві новині Інтернет-ЗМІ Ви найчастіше читаєте? (БАГАТОВАРІАНТНЕ)
 
 
% від усіх опитаних
Молодий буковинець
29
Bukinfo
19
Buknews
9
Чернівці-Таймс
8
Час
5
Інформ. агентство «АСС»
4,6
Інші
2
Жодну
38,2
 
З яких соціальних мереж Ви переважно отримуєте новини? (БАГАТОВАРІАНТНЕ)
 
 
% від усіх опитаних
Facebook
44,6
ВКонтакте
20,4
Однокласники
10,6
Twitter
3,2
Ukrainians
1,7
Інші
3
Жодної
36,2
 
Статево-віковий розподіл користувачів соціальних мереж
 
Чоловіки
Жінки
18-35 років
36-59 років
60+ років
Facebook
48
52
55
40
5
ВКонтакте
46
54
81
16
3
Однокласники
37
63
34
57
9
 
Які місцеві газети Ви найчастіше читаєте? (БАГАТОВАРІАНТНЕ)
 
 
% від усіх опитаних
Молодий буковинець
48,6
Погляд
15,5
Час
10,7
Чернівці
10,1
Буковина
5
Версії
2,5
Буковинське віче
1,8
Інші
1
Жодну
31,2
 
Які радіостанції Ви найчастіше слухаєте? (БАГАТОВАРІАНТНЕ)
 
 
% від усіх опитаних
Люкс-ФМ 102.4
26,7
Радіо «Буковина»
15,2
Блиск-ФМ 106.6
13,9
Радіо-П’ятниця 101.2
12,6
Ретро -ФМ 105.0
9,3
Русское радио Україна 91.3
7,9
Буковинська хвиля 100.0
7,0
Радіо «Промінь»
6,2
Радіо-10 103.2
4,8
Вуличне радіо
4
Ера ФМ 103.6
3,0
Інші
1,8
Жодну
26,9

  

Організатори дослідження: Центр соціологічних досліджень Філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Громадська організація «Інститут місцевого самоврядування», Чернівецька обласна організація товариства ”Знання” України


Час проведення: збір даних здійснювався з 18 по 27 червня 2017 р.


Територія, яку охоплювало опитування:
місто Чернівці.


Питання соціологічної вибірки:
Генеральна сукупність складає 190 тисяч осіб (чернівчани віком від 18 років і старше, які мають право голосу). Обсяг вибірки – 1 515 осіб. Вибірка – двоступенева, стохастична, стратифікована; репрезентативна за статтю і віком. Гранична статистична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) – 2,53 % при Р=95%.


Метод опитування:
Особисте формалізоване інтерв’ю («face to face»). Збір даних здійснювали 43 респонденти, переважно студенти-соціологи.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації