У Чернівцях з успіхом пройшов Міжнародний симпозіум «Теорія і практика репродукції людини» за участю вченого зі світовим ім’ям Джоном Джангом

НАШЕ ЗДОРОВ’Я /


Упродовж трьох травневих днів у Чернівцях проходив Міжнародний симпозіум «Теорія і практика репродукції людини», котрий об’єднав кращих фахівців України та світу, зокрема, активно до заходу долучились представники Австралії, Бельгії, Туреччини, США.


Як повідомляє кореспондент БукІнфо, виступи корифеїв репродуктології поєднувалися із наочною демонстрацією найновіших досягнень у даній галузі: формат «жива хірургія» дозволив учасникам симпозіуму в онлайн-режимі слідкувати за складними хірургічними операціями та коментувати їх. За словами учасників симпозіуму, високоякісний технічний супровід відіграв важливу роль у тому, що робота велася справді плідно та продуктивно.

Вчений зі світовим ім’ям Джон Джанг, доктор медицин, директор Центру «Нова надія» (Нью-Йорк, США) зазначив, що його приємно дивує те, на якому високому рівні репродуктивна медицина розвинена в Україні. Причому, якщо порівнювати з досягненнями хоча би за трирічний період, то вони просто вражаюче зросли. Доктор Джанг висловлює припущення, що є усі підстави говорити про блискучі перспективи даної медичної галузі в Україні.

Як інформують організатори симпозіуму, методика Джона Джанга – пронуклеарне перенесення, або ж народження дитини від трьох батьків. Фактично одночасно цю ж методику засвоїли й українці. Якщо вдаватися в подробиці самої технології даної операції, то вона полягає у тому, що ядра клітин батька та матері переносяться у донорську яйцеклітину, яка вже позбавлена ядра. В такий спосіб дитина отримує генетичний набір ядерної ДНК від трьох осіб, а батьки отримують здорову генетично і рідну їм дитину.

Головною метою симпозіуму стало об’єднання українського та світового досвіду в галузі репродуктивної медицини, оскільки вона стрімко розвивається і потребує постійного вдосконалення з боку фахівців. Подібні симпозіуми традиційно проводяться в нашій країні, проте переважно у столиці або ж містах-мільйонниках, і тільки цього року честь приймати симпозіум випала Чернівцям.

Організаторами симпозіуму стали «Буковинський державний медичний університет», Департамент охорони здоров’я ЧОДА, Громадська організація «Об’єднання», Українська асоціація репродуктивної медицини», Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Медичний центр лікування безпліддя.
 
 
Іванна СТЕФЮК, для БукІнфо (с)
Фото департаменту охорони здоров’я ЧОДА

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації