Молдова визнала Придністров'я окупованою територією

СВОЇМИ СЛОВАМИ / 

У Молдові Конституційний суд визнав перебування військових баз або військових контингентів, які контролюються іншими державами, на території країни неконституційним. Про це повідомляє NewsMaker.


Однак участь Молдови в міжнародних операціях з підтримання миру не суперечить нейтральному статусу країни. Дане рішення виніс Конституційний суд у ході розгляду запиту, який подали ліберали Міхай Гімпу, Валеріу Мунтяну, Георгій Брега і Коріна Фусу 26 травня 2014 року.

Також в рішенні суду зазначено, що «військова окупація частини території Республіки Молдова в момент проголошення нейтралітету і в умовах відсутності міжнародного визнання і гарантії цього статусу не впливає на дійсність конституційних положень про нейтралітет».

Крім того, в Конституційному суді наголосили, що «в разі загрози фундаментальним конституційним цінностям, таким як незалежність, територіальна цілісність або держбезпека, влади Республіки Молдова зобов'язані вжити всіх необхідних заходів, в тому числі військові, для їх захисту».

Президент Молдови Ігор Додон розкритикував Конституційний суд за рішення визнати неконституційним розміщення на території країни іноземних військових контингентів, зокрема Російської Федерації. Відповідну заяву Додон опублікував в Facebook

«Не вперше цей склад суду кланяється перед уніоністами. Створюється враження, що судді хотіли і букву конституції дотримати, і румунське громадянство не скомпрометувати», - зазначив президент Молдови.
 

За словами Додона, подібне рішення суду змушує його діяти більш рішуче для захисту територіальної цілісності Молдови. «Склад Конституційного суду зміниться, а країна залишиться, і залишиться те, що судді поставили під сумнів», - резюмував він. Раніше Додон хотів надати особливий статус придністровському регіону. 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації