Керівництво Кельменецької райради створює штучні проблеми в районі - керівник апарату Кельменецької РДА Петіченко

І НЕМА НА ЦЕ РАДИ... / 


Для забезпечення належного рівня життєдіяльності населення, економічного і соціального розвитку району необхідна узгодженість зусиль між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Замість того, щоб оптимально поєднати цілі, засоби Кельменецької РДА та Кельменецької районної ради і спільно працювати над вирішенням питань, яких є чимало у Кельменецькому районі, районна державна адміністрація змушена спрямовувати свою діяльність над розв’язанням проблем, штучно створених апаратом районної ради.  


Про це на своїй сторінці у Facebook написала керівник апарату Кельменецької РДА Еліна Петіченко.

 

На фоні проблем, які існують в державі, непорозуміння між Кельменецькою районною державною адміністрацією і Кельменецькою районною радою через спільні розпорядження можна віднести до несуттєвих питань, що миттєво вирішуються, але, насправді, це не так. Хочу пояснити. У 2003 році був визначений Порядок підготовки і внесення проектів спільних розпоряджень голів районної державної адміністрації та районної ради, який затверджений рішенням сесії районної ради, - зазначає Н.Петіченко.


За її словами, протягом 14 років прийняття спільних розпоряджень відбувалося наступним чином. На визначеній сторінці проект розпорядження візувався відповідальними посадовими особами районної державної адміністрації та районної ради, подавався на підпис головам, після чого проходив реєстрацію у службі з діловодства районної державної адміністрації. Оригінал примірника з візами залишався в районній державній адміністрації, який в подальшому передавався на зберігання до архіву.


Я, як керівник апарату Кельменецької районної державної адміністрації, здійснюю правове, організаційне та інше забезпечення діяльності районної державної адміністрації щодо реалізації її повноважень. Також, організовую та здійснюю загальне керівництво діяльністю апарату районної державної адміністрації і несу відповідальність за виконання покладених на нього завдань. 


В цьому році апарат Кельменецької районної ради визначив інший метод підготовки спільних розпоряджень. Районну державну адміністрацію поставили перед фактом і з вимогою завізувати проект спільного розпорядження, який суперечив Регламенту, Інструкції з діловодства Кельменецької районної державної адміністрації, що розроблені на підставі вимог чинного законодавства. З зазначених причин, проект спільного розпорядження, підготовлений апаратом районної ради, не був введений в дію.


Для порівняння надаю спільне розпорядження, розроблене районною державною адміністрацією і підготовлений Проект апаратом районної ради.  В зв’язку з цим, з метою виключення подальших непорозумінь, Кельменецька районна державна адміністрація виступила ініціатором щодо розроблення нового Положення про порядок підготовки і внесення проектів спільних розпоряджень голів районної державної адміністрації та районної ради з подальшим його затвердженням на черговій сесії Кельменецької районної ради.


Апарат районної ради так і зробив (http://gromady.cv.ua/kl/rada/273/document_drafts). Але, при цьому, жодний пункт зазначеного проекту Положення не був погоджений з апаратом районної державної адміністрації. Наші пропозиції щодо спільного обговорення, внесення до нього правок апаратом районної ради були категорично відхилені. (Проект рішення додається).


Посадовці розраховують на те, що депутати Кельменецької районної ради розглянуть його в робочому порядку та віддадуть голоси без обговорення. Після чого, Кельменецька районна державна адміністрація буде зобов’язана виконувати пункти, які суперечать, в першу чергу, вимогам Регламенту. Тобто, проекти спільних розпоряджень не будуть в котрий раз завізовані працівниками районної державної адміністрації, підписані головою, відповідно не вступлять в дію. Мені було заявлено, що не дадуть змоги виступити перед депутатами районної ради для прийняття ними остаточного рішення.


Хочу додати, що спільні розпорядження приймаються у випадках, коли виділяються кошти з районного бюджету (наприклад, для надання матеріальної допомоги на лікування жителям району, учасникам АТО, їх сім’ям і т.д.)


Головним розпорядним коштів являється районна державна адміністрація. Голова районної державної адміністрації несе персональну відповідальність за виконання покладених на державну адміністрацію завдань і здійснення нею своїх функцій. Голова Кельменецької районної державної адміністрації підзвітний і підконтрольний Кельменецькій районній раді у частині делегованих повноважень, але ж ніяк апарату ради.


На сьогодні, через примхи апарату районної ради вже існують проблеми з виділенням коштів громадянам, в тому числі онкохворим. Проблему створено штучно. Немає взаєморозуміння, співпраці, конструктивного діалогу. Розмова відбувається у формі ультиматумів. Незахищені верстви населення вже стали заручниками непорозумінь і власних амбіцій працівників апарату Кельменецької районної ради.


Розумію людей, які вважають, що заняття чиновників – це перекладання папірців. Але насправді, опрацювання документів є кропіткою роботою, від її якості, оперативності залежить швидкість прийняття управлінського рішення.

 

Сканкопії документів зі сторінки Е.Петіченко на Facebook


PS БукІнфо. Чиряки на тілі Кельменеччини в особі партійців-аграріїв та пана Ілаша з його свитою починають проривати. Наразі лише у конфлікті з районною державною адміністрацією, яку спонукають до підписання спільних протизаконних рішень. Тому не дивно, чому Кельменеччина пасе задніх у процесі децентралізації, коли місцеві князьки керують так, ніби Брєжнєв досі живий...


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації