Новоселицькі депутати почали підготовку до "весілля": створюють об'єднану громаду

ГАЙ, ДО ГУРТУ! /


Коли починаєш писати про те, як у Новоселицькому районі намагаються створювати об’єднані громади, все частіше напрошуються шлюбні аналогії, у цьому випадку - з підстаркуватим перспективним нареченим, який мо перебирає дівчатами, котрі наче так стоять кругом нього в черзі і лиш чекають своєї черги в майбутній гарем.

 

Великого гарему новоселицький парубок не хоче, бо не сподівається на великий посаг, який дасть жлобувата держава разом із переобтяженими бюджетними зобов’язаннями дівками, тим більше землю за ними лиш обіцяють, каністру з бензиною то дають, то відбирають, єдине чим хочуть підкупити – намистечком із 60% ПДФО і можливими грішми на тротуар кругом хати, якою бігатимуть голодні шмаркаті діти, яких потім треба бути водити до школи, годувати, купувати сульфацил і, крім того - любиму дружину можуть обрати на виборах за партійними списками.
 

Жарти-жартами, а подібна перспектива новоселицьким депутатам не до вподоби, тим більше, є реальна загроза, що восени одружать на всіх гуртом і згоди не питатимуть. Тому поза порядком денним сесії новоселицької міськради найбільше дебатів викликало саме питання початку процесу створення об’єднаної громади. При чому до формулювання рішення підійшли настільки обережно, що остаточна його редакція потребує лінгвістичної експертизи.

 

Нагадаємо, за перспективним планом до об’єднаної Новоселицької громади до її складу повинні увійти 18 сіл довкола: Ванчиківці, Тарасівці, Маршинці, Котелеве, Щербинці, Форосна, Довжок, Жилівка, Малинівка, Динівці, Черленівка, Рокитне, Слобода, Зелений Гай, Рингач, Шишківці, Строїнці і Берестя.

 

Серйозний набір, який фактично являтиме район в мініатюрі і не обіцяє передбачуваності під час виборів ради громади. Вже не кажучи про те, що більшість цих сіл власних доходів майже не мають і обіцяють лише купу витрат на створення інфраструктури плюс: навчальні заклади і амбулаторії, дороги комунальної власності і решта, відсутність нормального транспортного сполучення і багато-багато іншого.

 

Тому довго-довго думали і рішення нарешті прийняли. Тому доручили провести вивчення і громадське обговорення протягом місяця, після цього винести на якусь із наступних сесій питання про добровільне об’єднання суміжних сіл в Новоселицьку міську громаду. Тобто, зрозуміло одне – поспішати із пропозиціями руки, серця і бюджету новоселицькі депутати не будуть. Але й зволікати з ним надто довго побояться. Тому подивимось на результати і висновки обговорень, які поки що незрозуміло яким чином проводитимуться, але всі зацікавлені сторони готуватимуться до них ретельно.

 

А поки що пропонуємо читачам взяти участь в опитуванні і дати відповідь на питання – які населенні пункти із запропонованого списку, не ми винні що він такий довгий, повинні бути в складі об’єднаної новоселицької громади? Проголосувати можна ТУТ

 

Ну і на останок: сесія міськради також прийняла звернення (на прохання фракції "Батьківщини") до президента і кабміну щодо мораторію на продаж землі сільгосппризначення. Ну вот дуже це питання непокоїть депутатів в Новоселиці, яка не має жодного метру такої землі. Але, юльки просять, нам що, шкода? 

 

 

Андрій РОМАНЦОВ, "Район.Інфо"


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації