Кабмін затвердив концепцію переходу на страхову медицину

МЕДИЧНА РЕФОРМА / 

Кабінет Міністрів України ухвалив низку постанов, які закладають основи реформування системи охорони здоров'я в Україні та вирішують оперативні питання управління медичною сферою.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Зокрема, затверджені 2 концепції - реформи фінансування системи охорони здоров'я та розвитку системи громадського здоров'я, - ухвалено постанову про створення госпітальних округів, затверджені ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, постанову, яка спрощує лікарням процес формування кошторисів, а також 2 постанови, якими з резерву і шляхом перерозподілу на поточний рік додатково виділені понад 867 млн грн.

Одним із ключових документів, який дає старт медичній реформі, є концепція реформи фінансування системи охорони здоров'я України. Вона закріплює модель національного солідарного медичного страхування зі 100% покриттям громадян. Згідно з концепцією, збори страхових внесків здійснюватимуться через загальну систему оподаткування та збиратимуться у державному бюджеті. Страхові виплати за лікування окремої людини не будуть прив'язані до розміру її індивідуальних внесків. Регулюватиме стосунки між лікарем та пацієнтом створений єдиний національний замовник, який плануватиме та закуповуватиме медичні послуги для громадян, напряму контрактуватиме медичні заклади, оцінюватиме та контролюватиме якість послуг, підтримуватиме електронну систему збору та обміну медичною інформацією тощо. Держава впроваджує поняття гарантованого пакету медичної допомоги. Йдеться про чітко визначений набір медичних послуг та ліків, право на отримання якого матимуть всі без винятку громадяни України. Гарантований пакет медичної допомоги щороку переглядатиметься та публікуватиметься.

Процес переходу на нову модель фінансування галузі буде поступовим та розрахований на 3 роки з остаточним запровадженням у 2020 році. Концепція набуває чинності з моменту її схвалення Кабінетом Міністрів і вже до кінця поточного року Міністерство охорони здоров'я має розробити план заходів з її реалізації.

У пакеті документів, поданих на розгляд Уряду, МОЗ України також запропонувало проект постанови, який підсилює автономізацію медзакладів.

Нагадаємо, раніше профільне міністерство скасувало 33 накази, надавши право медзакладам самостійно формувати свій штатний розклад. Ухвалена сьогодні постанова "Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ" надає всім медичним закладам країни автономію фінансового планування вже з наступного року та по суті переводить медичні заклади на "глобальний бюджет". Відтепер кошториси складатимуться за спрощеною економічною класифікацією, яка містить лише два коди - поточні та капітальні видатки. Керівники закладів можуть оперативно здійснювати перерозподіл коштів між статтями, ухвалювати більш гнучкі та якісні управлінські рішення. Звітність по витратах буде подаватись за всіма кодами економічної класифікації.

Також розпочато процес створення Госпітальних округів - механізму співпраці між органами місцевої влади (районами, містами, ОТГ) з метою кращого управління медичною інфраструктурою. Відповідна ухвалена постанова встановлює технічні критерії для визначення географічних меж госпітальних округів та порядок їх створення: наявність принаймні однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня); охоплення території з населенням мінімум 200 тис. осіб, у разі наявності лікарні 2 рівня або 120 тис. осіб, у разі наявності лікарні тільки 1 рівня; можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу за 60 хвилин. Госпітальний округ планується з такими межами і набором закладів, щоб в перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу.

Обласні державні адміністрації повинні протягом місяця надати МОЗ пропозиції щодо складу та меж округів. Їх перелік окремою постановою Кабмін повинен затвердити до 1 лютого 2017 р.

Особливого значення експерти надають ухваленню концепції розвитку системи громадського здоров'я в Україні. Вона закладає засади переорієнтації фокусу системи охорони здоров'я від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров'я людини.

Уряд також підтримав постанову "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)". Ухвалення Ліцензійних умов дозволить визначити єдині вимоги до суб'єктів ринку лікарських засобів та створить умови для забезпечення захисту законних інтересів громадян в частині отримання ними лікарських засобів належної якості.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації