У Мінсоцполітики пояснили, звідки дістануть гроші на підвищення "мінімалки"

З ОДНІЄЇ КУПКИ НА ІНШУ / 

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що гроші на підвищення мінімальної зарплати до рівня 3,2 тис. гривень планується взяти з економіки України. Про це міністр сказав на брифінгу у четвер, повідомляє NEWSru.ua з посиланням на Економічну правду.

"Гроші (на підвищення мінімальної зарплати - ред.) планується взяти з економіки України. Жодним чином не планується зростання грошової маси через її друкування, жодним чином не планується під це залучення іноземних кредитних ресурсів", - сказав міністр.

За його словами, мова йде тільки про той ресурс, який є сьогодні в економіці України і який передбачений законом "Про державний бюджет України на 2017 рік".

"Тим, хто ставить під сумнів макроекономічні показники цього бюджету через прийняте рішення, хочу відповісти: прогнозний рівень інфляції залишається той же, дефіцит бюджету залишається той же… Таким чином, жодних підстав для заяв про те, що це розкрутить маховик інфляції або змінить курс долара, немає", - сказав Рева.

"Тобто мова йде про уточнення тих показників, які вже сьогодні є в бюджеті. Мова не йде про розширення цих показників за рахунок збільшення дефіциту або залучення іноземних позик", - підсумував міністр.

При цьому Рева зазначив, що органи соціального захисту населення не переглядатимуть призначені в нинішньому опалювальному періоді субсидії після збільшення мінімальної зарплати з 2017 року в два рази - до 3200 грн.

"Призначені субсидії у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати переглядатися не будуть до кінця опалювального сезону... Надалі, звичайно, будуть зміни, але це буде вже в травні 2017 року", - сказав Рева.

"Одразу хочу зауважити, що це не була спонтанна ідея, яка народилася у голові буквально за годину-дві або за ніч. Йдеться про планомірну та цілеспрямовану роботу, яку було проведено Кабінетом міністрів України та відповідними міністерствами протягом шести місяців нашої діяльності", - сказав Рева.

Він нагадав про те, що проектом бюджету на 2016 рік передбачено встановлення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 1 600 грн з 1 грудня, а у проекті головного фінансового документу на наступний рік заплановано змінити цей показник (з 1 травня - 1684 грн, з 1 грудня - 1762 грн). Учора Гройсман повідомив про те, що уряд ініціює двократне збільшення мінімальної заробітної плати – до 3200 гривень, крім того з 1 грудня цього року відбудеться підвищення мінімальної пенсії на 10%.

Міністр пояснив, чому уряд опрацьовував різні варіанти підвищення соцстандартів. Зокрема, основою для такого рішення було прийняття минулого місяця постанови Кабміну, яка дозволила переглянути розмір споживчого кошика.

І це було зроблено уперше за останні 15 років, наголосив Рева.

Він пояснив, чому це підвищення одразу не було прописане у проекті Держбюджету на 2017 рік. "Бюджет повинен базуватися на тих законодавчих актах, які діють на момент його подачі, а для того, щоб запровадити мінімальну заробітну плату у розмірі 3 200 грн, воно потребує прийняття додаткових законодавчих актів, які зроблять можливими цю дію. Саме тому Кабінет міністрів поки що заклав саме ті показники, які мали закласти безумовно", - наголосив міністр.

До другого читання у Верховній Раді, уряд опрацює пропозиції та рекомендації парламентарів, а також внесе свої зміни щодо перегляду показника мінімальної заробітної плати, зазначив Рева.

Підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн потребує додаткових надходжень до бюджету на рівні 28 млрд грн - заступник міністра фінансів

Заступник міністра фінансів Євген Капінус в ефірі "5 каналу" заявив, що підвищення мінімальної заробітної плати в межах державного бюджету України на 2017 рік удвічі - до 3,2 тис. грн – потребує додаткових надходжень до скарбниці на рівні 28 млрд грн.

"В цілому, ми розраховуємо, що знадобиться 28 млрд грн додаткових надходжень", - сказав Капінус, відповідаючи на запитання, який додатковий обсяг коштів знадобиться держбюджету у зв`язку з підвищенням мінімальної заробітної плати.

Водночас, зазначив він, у результаті підвищення мінімальної зарплати держбюджет отримає додаткові надходження з єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб.

"Із заробітної плати будуть сплачуватися податки, які також будуть йти до державного бюджету і які, ми сподіваємося, дадуть нам можливість покрити витрати, необхідні для підвищення заробітних плат. Для виплат вчителям, медикам", - додав Капінус.

За його словами, невеликий дефіцит держбюджету, який сформується в результаті, буде покритий за рахунок перерозподілу в рамках коригування держбюджету на 2017 рік.

При цьому заступник міністра наголосив, що уряд не буде використовувати для покриття соціальних статей зовнішні запозичення.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про плани підвищити мінімальну зарплату в 2017 році до 3,2 тисячі гривень.

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко зазначив, що зростання мінімальної заробітної плати до 3,2 тисячі гривень не вплине на розмір субсидії, призначеної у опалювальному сезоні 2016-2017 років.

Президент Петро Порошенко зазначив, що зростання "мінімалки" не підвищить податки для бізнесу.

Подвійна "мінімалка" істотно підніме зарплати чиновників - Рева
 
Кабінет міністрів вважає за необхідне відв'язати зарплати чиновників від мінімальної заробітної плати та прив’язати її до прожиткового мінімуму, сказав Рева.

"Їх (чиновників - ред.) зарплати мають бути прив'язані до прожиткового мінімуму. Якщо мінімальна заробітна плата за своєю природою повинна стосуватися тільки тих, хто отримує низькі доходи, то прожитковий мінімум, як універсальний показник, стосується усіх без винятку громадян України та усіх аспектів їхнього матеріального забезпечення. Якщо покращується показник прожиткового мінімуму, то він повинен стосуватися усіх одночасно", - сказав Рева.

Нині ж, наголосив міністр, ситуація є занадто несправедливою, оскільки якщо йдеться про заплановане держбюджетом-2016 на цей рік підвищення мінімальної зарплати, то це означає, що розмір посадових окладів суддів, робітників НАБУ, НАЗК, рахункової палати, державних службовців, народних депутатів збільшиться, оскільки він прив’язаний до мінімальної заробітної плати. "Якщо у нас з 1 грудня мінімальна заробітна плата 1 600 грн по закону про держбюджет і ми хочемо збільшити на 10%, то для людини, яка отримує 1600 гривень, це означає додатково отримання 160 грн, якщо у іншого посадовця оклад 10 мінімальних зарплат, то це - 1600 грн. А якщо є такі посадовці, у яких сто мінімальних заробітних плат, то при зростанні вони будуть додатково отримувати 16 тисяч", - сказав Рева.

На його переконання, так не має бути. Адже, людині, в якої дійсно невеликі доходи, коштів не значно більше стає, а виходить, що влада ненавмисне підвищує життєві стандарти для зовсім інших категорій громадян.

Уряд має намір змінити систему прив'язки ліцензій, штрафів та інших платежів до мінімальної зарплати
 
Уряд має намір змінити систему прив`язки оплати ліцензій, судових зборів, штрафів та інших платежів до мінімальної зарплати, яку за проектом держбюджету на 2017 рік буде збільшено з 1 січня до 3200 грн із 1600 грн, повідомив Рева.

"Ми ці питання відрегулюємо у новому законі (супутньому законопроекту про держбюджет на 2017 рік - ред.). Як ми відрегулюємо - ви побачите", - сказав Рева. Міністр додав, що оновлений проект держбюджету на 2017 рік буде представлено на розгляд парламенту не пізніше 17 листопада, як того вимагає регламент.

Перший заступник голови спільного представницького органу роботодавців Олексій Мірошниченко зазначив, що мінімальна зарплата часто вказується в законодавстві як міра виміру, і це питання уряду необхідно продумати перед підвищенням розміру мінімальної зарплати.

"Практично всі адміністративні послуги зав`язані на мінімальну зарплату. Є й деякі ліцензії, які вимірюються в мінімальних зарплатах. Питання в тому, наскільки це рішення (підвищення мінімальної зарплати - ред.) сприятиме покращенню підприємницького середовища в Україні", - сказав Мірошниченко.

Також він зазначив, що при декларування чиновниками свого майна, відповідальність за надання недостовірної інформації починається з 250 мінімальних зарплат. "Раніше це було 362 тис. грн, а зараз буде 800 тис. грн", - сказав Мірошниченко. Він додав, що до мінімальної зарплати також прив`язана система штрафів, і це питання поки що не врегульовано.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації