ТОП-10 рейдерських атак за роки незалежності України

ГРОШІ НА БОЧКУ! / 

Напередодні Дня Незалежності України експерти Українського інституту дослідження екстремізму проаналізували етапи становлення рейдерства в Україні за період з 1991 року до сьогодні та оприлюднили рейтинг «ТОП-10 рейдерських атак за роки незалежності України».


За словами експерта УІДЕ Руслана Старовойтенка, при формуванні рейтингу враховувались наступні критерії: наявність ознак застосування нелегітимного насильства, наявність постраждалих, соціально-економічні збитки,  інформаційний та негативний міжнародний резонанс, фінансова привабливість  об’єктів рейдерства.

Загалом експерти Інституту виділяють такі резонансні приклади рейдерських атак за роки незалежності:

1. Морський торгівельний порт «Південний», Одеська область.
2. ДМК «Таврія», Херсонська область.
3.Кондитерська фабрика «Житомирські ласощі», Житомир.
4.Деревообробні підприємства «Ванесса», Чернігівська область.
5. ТОВ «Агрофірма Корнацьких», Миколаївська область.
6. Агрофірма «Чумаки», Дніпропетровська область.
7. Промисловий ринок «7-ий кілометр», Одеська область.
8. Тростянецький елеватор ДП «Сантрейд» (Bunge-Україна»), Вінницька область.
9. Торгова мережа «Амстор», Київ, Запоріжжя, Маріуполь (загалом 20 магазинів по Україні).
10. Завод «Електроважмаш», Харків.


На жаль, за 25 років незалежності в Україні так і не запроваджені ефективні заходи по боротьбі з рейдерством. За інформацією заступника голови Мінюсту Павла Мороза, лише за 2015 рік відбулося 3000 рейдерських атак, 90% з яких були успішними. Україна потребує негайних дій щодо приборкання цього явища наряду з корупцією та зовнішньою агресією, - впевнені в УІДЕ.

Руслан Старовойтенко наголошує, що наразі напрацьовано вже десятки ефективних рішень щодо вирішення проблеми рейдерства, тому варто лише провести інвентаризацію досвіду напрацьованих рішень спрямованих проти рейдерства з 2005 року до сьогодні та мати політичну волю для їхньої реалізації.
 
«По-перше, має бути закріплене чітке юридичне визначення поняття «рейдерство» та запроваджена кримінальна стаття для покарання замовників, учасників, реєстраторів (нотаріусів), арбітражних керуючих, інших посадових осіб, які брали участь у рейдерстві. По-друге, необхідно запровадити реєстрацію бізнесу та необхідних ліцензій у відкритій системі електронного урядування. Та зрештою, утворити спеціальний підрозділ у структурі Національного антикорупційного бюро України щодо боротьби з протиправним поглинанням та захопленням власності», - каже експерт. 
 
Прес-служба Українського інституту дослідження екстремізму

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації