У Чернівцях обласний ендокринологічний диспансер невдовзі чекають серйозні зміни. А що робити діабетчикам?

САМ НА САМ З ДІАБЕТОМ / 

Буковинці стурбовані інформацією про те, що обласний ендокринологічний диспансер, який знаходиться по вулиці Федьковича, 50, хочуть закрити, хворих перевести, лікарів звільнити, а саму будівлю продати. З такими пересторогами до редакції БукІнфо звернувся буковинець Анатолій Потеруха, який вже більше 20 років хворіє на діабет.

Чоловік стверджує, що в диспансер надійшов лист за підписом начальника департаменту охорони здоров’я Оксани Андрієць про розформування лікувального закладу й переведення хворих стаціонару до обласної та районних лікарень.

«Декілька років тому вже піднімався шум про розгін стаціонару й переведення хворих в обласну лікарню й по районах. Хотіли корпус продати. Але тоді ми підняли ґвалт. Підписи збирали. І так все закінчилося. Щоправда, потім зняли головного лікаря диспансеру, бо він інформацію розповсюдив серед людей. Сьогодні я заїхав до диспансеру і мені сказали, що з’явився лист за підписом Андрієць. Повторюється та сама історія. Знову хочуть розігнати всіх, лікарів звільнити і будівлю медзакладу продати. Про це мені сказав лікар, який там працює», - розповів буковинець.

У департаменті охорони здоров’я ОДА кореспондентові БукІнфо підтвердили процес реформування здоровохоронної галузі. Зокрема і зменшення ліжкомісць в стаціонарі ендокринологічного диспансеру теж буде.

«Наразі триває процес оптимізації ліжкового фонду і вирішується питання щодо раціонального використання бюджетних коштів. Про ліквідацію чи розформування медичного закладу Обласний ендокринологічний диспансер не йдеться», - зазначив заступник начальника департаменту Юрій Лесюк.

«Однак враховуючи, що останніми роками змінюється формат лікування хворих в диспансері, оскільки стаціонарна допомога для хворих, наприклад, на цукровий діабет при умові, що людина отримує інсулін, не є обов’язковою. В багатьох випадках люди лікувалися на стаціонарі для того, щоб підтвердити групу інвалідності. Але для цього є інші шляхи», - зазначив посадовець.

«Зараз йдеться про те, що можливо ліжка ендокринологічного диспансеру будуть переведені до обласної клінічної лікарні, де рівень надання медичної допомоги відповідає третинному рівню надання допомоги, тобто найвищому. А ендокринологічний диспансер як був, так і залишиться. Він забезпечуватиме діагностику й амбулаторне лікування хворих на ендокринологічну патологію», - додав лікар.

Як наголосив Юрій Лесюк, будівлю корпусу диспансеру продавати не будуть. Наразі будинок є пам’яткою архітектури, тут за Австрії розміщувалися дачі заможних чернівчан, тому догляд за ним потребує додаткових витрат, каже посадовець. Євроремонтів там немає, але й дах не протікає, констатує держслужбовець.

За словами заступника начальника департаменту охорони здоров’я, ендокринологічний диспансер є дубляжем функцій обласної лікарні.

«Ми вивчаємо, до прикладу, досвід східноєвропейських країн, які найближчі до нас знаходяться по рівню надання медичної допомоги, то там немає таких закладів окремих. Взагалі такі однопрофільні лікарні відійдуть в минуле, адже майбутнє за багатопрофільними медичними закладами, які дійсно надають кваліфіковану медичну допомогу. Це совдепія чистої води», - зауважив Юрій Лесюк.

Реформування ендикронологічного диспансеру розпочнуть не раніше наступного року.

БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації