Друга хвиля об’єднання громад накотилася на Чернівецьку область: експерти очікують на 8 тергромад до кінця року (ФОТО+ВІДЕО)

РАДА ГРОМАДИ /

Невдовзі на території Чернівецької області можуть з’явитися ще вісім об’єднаних територіальних громад. На думку експертів, буковинці нарешті почали розуміти переваги громад і тому все більше виявляють бажання об’єднуватися. Про це йшлося сьогодні, 9 серпня, на прес-конференції на тему «Друга хвиля об’єднання громад на Буковині: стан і перспективи», передає кореспондент БукІнфо.

Як розповіла начальник відділу управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Христина Марчук, до кінця 2016 року на фінальному етапі об’єднання вже є 5 громад. Зокрема, це Красноїльська, Чудейська, Сторожинецька, Новодністровська та Вижницька територіальні об’єднані громади. Загалом же очікують на об’єднання 8 громад.

«Відносно тих громад, які вже існують, то їм держава надала фінансову підтримку, це 45,4 млн. грн. на розвиток інфраструктури. На 85% від зазначеної суми проекти вже подані, тобто це десь на 37 млн. Мова йде про 48 проектів, які Мінрегіон вже погодив і вони почали реалізовуватися в об’єднаних громадах», - сказала Христина Марчук.

Регіональний консультант з комунікації Асоціації міст України Тарас Халавка відзначив, що громад, які можуть цьогоріч об’єднатися, хоча й менше за минулорічний показник, однак за кількістю населення – буде більше.

«Якщо всі вісім громад об’єднаються, то вони будуть налічувати 110 тисяч населення. Попереднього року в нас об’єдналося близько 80 тисяч в десяти громадах. Якщо все буде добре, то до кінця року другою хвилею можуть об’єднатися до 200 тисяч буковинців, що складе близько 20% від населення області», - сказав експерт.

Водночас Ігор Бабюк в коментарі журналістам зауважив, що про другу хвилю варто говорити лише тоді, коли буде завершеною перша.

«Зараз триває процес об’єднання, тому говорити про другу чи третю хвилю не можна. Для мене першою хвилею є об’єднання територіальних громад. Це формування громад, які перебирають на себе повноваження та ті кошти, які виділяє держава. Ось це і є головним завданням. На мою думку, в Чернівецькій області воно виконується, не зважаючи на різні суперечки і проблеми. Громади все ж таки утворюються», - зазначив фахівець.

Наразі ж для того, щоб проходив нормально та безперешкодно процес об’єднання, потрібно щонайменше внести відповідні зміни до Конституції з питань децентралізації, вважає Ігор Бабюк.
 
 
 
 
 
 
 


БукІнфо (с)
Фото й відео – Максим Козменко

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації