Наскільки подорожчають опалення і гаряча вода з 1 липня цього року та як це відіб'ється на житті людей

ЩЕ НЕ ВЕЧІР / 

9 червня 2016 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, вирішила підвищити тарифи на опалення та гарячу воду. «Слово і Діло» пропонує до уваги читачів інформацію про те, як зміняться платежі за цими послугами залежно від регіону проживання.


До уваги не бралися дані щодо міст-супутників АЕС – Вараша (Рівненська обл.) та Южноукраїнська (Миколаївська обл.), а також дані щодо Закарпатської області, яка перейшла на автономне опалення.

Тут потрібно враховувати, що до розрахунку не бралися такі постачальники, як Кузнецовське міське комунальне підприємство (м. Вараш, Рівненська обл.) та КП «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» (м. Южноукраїнськ, Миколаївська обл.).

Це постачальники послуг ЖКГ у містах-супутниках атомних електростанцій, ціни яких значно відрізняються від загальноукраїнських.

Так, у Вараші опалення 1 кв. м житла до підвищення коштувало 2,92 грн, після підвищення стане – 3,9 грн. Гаряча вода коштувала 14,91/куб. м, а стане – 15,58 грн за кубометр.

В Южноукраїнську опалення 1 кв. м коштувало 4,40 грн, стане – 4,73 грн, водночас вартість гарячої води була 16,86 грн/куб. м, а стане – 17,57 грн/куб. м.
 

Варто відзначити, що Закарпатська область повністю перейшла на автономне опалення, тому тарифоутворення в цій області відбувається за іншим принципом. 


Зростання тарифів на житлово-комунальні послуги дозволить державі відшукати можливості для підвищення соціальних стандартів. Про це в інтерв'ю газеті «Сегодня» розповів міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За словами міністра, раніше Україна витрачала величезні суми для того, щоб компенсувати занижені тарифи, які не відповідали ринковим цінам, проте прирівнювалися до рівня бідності в країні.

 


«Що ми робили раніше? Ми всі гроші, які в нас є в Бюджеті, направляли на те, щоб цей тариф знизити до рівня бідності. Мільярди доларів – 54 млрд за різними оцінками – ми витратили на те, щоб знизити рівень тарифів до рівня бідності», – констатував Рева.


Порівняно з 2015 роком кількість сімей, що звернулися за компенсацією витрат на оплату житлово-комунальних послуг, збільшилась у 3,3 раза. Але принцип «спочатку дайте нам європейські зарплати, а потім підвищуйте тарифи», за словами глави Мінсоцполітики, діє з точністю до навпаки.

«В Європі це працювало в зовсім іншому порядку. Вони спочатку відпустили тариф – і він уперся в економічну стелю, а всі гроші, які в них були, вони кинули на підвищення соціальних стандартів. В результаті вони не морочилися з тарифами – вони регулювалися ринком, а гроші, які з'являлися в Бюджеті, витрачали на підвищення рівня життя. А нам сьогодні говорять: «Ви, будь ласка, знижуйте тарифи». Це означає «ті ресурси, яких у вас і так небагато, знову кидайте на дотацію «Нафтогазу», яка була в 14-му році 114 млрд грн», – зазначив Рева.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації