Британці проголосували за вихід з Європейського Союзу. Прем'єр Кемерон йде у відставку - ВВС

ІСТОРИЧНЕ РІШЕННЯ / 

На історичному референдумі в Британії перемогли прихильники виходу країни з Європейського Союзу. За таке рішення проголосували 51,9% громадян (17,4 млн), проти - 48,1% (16,1 млн), повідомляє BBC, з посиланням на Виборчком.

Євроскептики обійшли опонентів з перевагою в 1,26 млн голосів: за Brexit висловилися 17 410 742 особи, проти - 16 141 241. Явка виборців склала понад 71,8%. В цілому в референдумі взяли участь понад 33,5 млн осіб. Це була найвища явка на виборах різного рівня, що проходили в Великобританії з 1992 року.

Жителі Лондона, Шотландії і Північної Ірландії проголосували за збереження членства країни в ЄС. Уельс і Англія підтримали Brexit. Найактивніше за розставання з Євросоюзом голосували в англійських Бостоні (75,6%), Саут-Холланд (73,6%) і Касл-Пойнті (72,7%). Найбільше прихильників Brexit виявилося в Гібралтарі (95,9%).

Британія була членом ЄС протягом 43 років. Великобританія стане першою країною, що вийшла з Євросоюзу з моменту його заснування. Однак результати голосування на британському референдумі не означають, що країна відразу перестане бути членом Євросоюзу. Процедура виходу може затягтися на кілька років.

Дані, що надходять з Британії, вплинули на світові фондові біржі та ринки валют. Так, фунт стерлінга впав до мінімуму за тридцять років. Курс британської валюти до долара на мінімумі обвалився більш ніж на 11%. Євро впав до американської валюти більш ніж на 3,7%.

Світові ціни на нафту вранці в п'ятницю опускалися більш ніж на 6%.

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявляв: якщо британці підтримають вихід з ЄС, то назад шляху не буде.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер також попереджав, що в разі можливого виходу Великобританії з ЄС не слід чекати нових переговорів про її членство у Євросоюзі.

А голова Євроради Дональд Туск повідомив, що процедура виходу Британії з ЄС може затягнутися на 7 років.

Експерти зазначали, що вихід призведе до "серйозного шоку" для британської економіки, країна може втратити близько 100 млрд фунтів стерлінгів (145 млрд дол.).

Переговори про вихід Великобританії з ЄС почнуться найближчим часом, заявив глава Європарламенту Мартін Шульц. "Великобританія вирішила піти своїм шляхом. Я думаю, що економічні дані сьогоднішнього ранку показують, що це буде дуже важкий шлях", - сказав він в ефірі телеканалу ZDF.

Шульц повідомив, що обговорить ситуацію, що склалася з канцлером Ангелою Меркель, а у вівторок, 28 червня, Європарламент збереться на надзвичайне засідання.

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що ЄС готовий до виходу Великобританії, передає "Європейська правда".


"Серйозний, навіть драматичний момент, особливо для Великобританії. Ми готові до такого негативного сценарію. Не буде ніякого правового вакууму. Від імені всіх 27 лідерів заявляю: ми прагнемо зберегти нашу єдність як 27 країн", - сказав Туск.

"Я запропонував неофіційну зустріч 27 країн в рамках саміту Європейської ради на наступному тижні. Я також пропоную лідерам починати широку дискусію про майбутнє нашого Союзу", - додав Туск.

Генсек ОБСЄ Ламберто Заньєр вважає, що референдум в Великобританії став уроком, який потрібно "вивчити швидко і смиренно".

На думку глави МЗС Австрії Себастьяна Курца, вихід Великобританії з Євросоюзу стане серйозним політичним потрясінням для Європи. "Новини з Великої Британії мають дійсно отверезюючий характер. Схоже, це сумний день для Європи і Британії", - написав у Twitter міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Лідер ультраправої голландської Партії свободи Герт Вілдерс назвав поразкою європейських еліт підсумки референдуму і заявив про необхідність проведення аналогічного плебісциту в Нідерландах, повідомляє rtlnieuws.

Глава МЗС Фінляндії Тімо Сойні заявив, що ЄС потребує оновлення, щоб забезпечити своє існування на роки вперед.

Лідер Національного фронту Марін Ле Пен (раніше викрита в роботі на Кремль - ред.) зажадала проведення у Франції референдуму щодо членства країни в ЄС. "Результати референдуму в Великобританії - це перемога свободи!", - вважає вона.

Білий дім повідомляє, що президент США Барак Обама проінформований про підсумки минулого в Великобританії референдуму і має намір найближчим часом обговорити ці результати з британським прем'єр-міністром Девідом Кемероном.
 
Вихід Великобританії з Європейського Союзу, за який проголосували більшість жителів Сполученого Королівства, не несе в собі нічого доброго для для України. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова постійної делегації України в ПАРЄ, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Володимир Ар'єв.

"Brexit. Великобританія проголосувала за вихід. Це землетрус, наслідки якого ЄС буде розгрібати довго. Що це означає для України? Якщо коротко - абсолютно нічого хорошого. Євросоюз закриється від будь-яких зовнішніх подразників і буде ліквідувати внутрішні, щоб не пішла ланцюгова реакція. Тому, санкції проти РФ, дуже ймовірно, почнуть поступово знімати з 2017 року, а безвізовий режим для нас, Грузії і Туреччини відкладеться на невизначений час. Все буде пояснюватися нанесеним ударом, який насправді є тектонічним", - написав народний депутат.

"Нам в цих умовах треба навчитися об'єднуватися для захисту від ворога, який активізується на всіх напрямках. Без єдності, якого не вистачило ЄС, ми не вистоїмо. А повинні. Заради тих, хто заплатив за незалежність життям", - додав глава постійної делегації України в ПАРЄ.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації