У 13 областях України вирує грип: школи закривають на карантин. Буковина поки мовчить...

Вірус групи А господарює у 13 областях України. З понеділка мінімум на тиждень на незаплановані канікули відправилися школярі одразу двох областей - Вінницької та Одеської. Найбільш схильні до захворювання діти 7-14 років, пише газета "Сегодня".

Окрім вінницьких і одеських школярів, сидять удома донецькі і запорізькі учні. За даними Мінохоронздоров'я, частина шкіл Запорізької області закрито з 26 січня, інша частина - з 2 лютого.

У Донецькій області за останній тиждень захворіло 16,5 тис школярів. У п'яти районах області епідпорог перевищено у 1,5-2 рази. Але в інших районах, як наприклад, в Старобешевському, діти продовжують наполегливо гризти граніт науки - тут поки що епідемії не зафіксовано. Миколаївські школярі не вчаться з 12 лютого, їхній відпочинок триватиме мінімум до кінці наступного тижня.

В інших областях залежно від епідеміологічної ситуації, закривається всього по декілька шкіл. Наприклад, в Харківській області цей кардинальний захід боротьби ввели лише у трьох школах.

Не захлеснула хвиля епідемії тільки Київську, Дніпропетровську і Львівську області, а також Буковину і Крим, хоча там теж багато хворих. "Епідпорог - це середній показник захворюваності за три роки, які прораховуються для кожного регіону. В Києві його не перевищено. У столиці захворює всього 5-6% населення на тиждень. За таких темпів розповсюдження захворювання не можна прогнозувати, коли буде перевищено поріг і чи закриватимуться школи", - повідомила замголовного епідеміолога МОЗ України Людмила Мухарська.

Під час епідемії лікарі рекомендують укріплювати імунітет і залишати дітей вдома.

"Карантин вводиться, щоб уникнути контактів між школярами у великих групах, де вірус передається дуже швидко. Батьки повинні обмежити візити свого чада в гості до однолітків. Паралельно треба стимулювати імунітет. Як мінімум аскорбіновою кислотою і сиропом шипшини.

Якщо на вулиці волого і сльота, дитину краще не випускати. Адже віруси краще за все передаються саме у таку погоду. Коли ми вдихаємо вологе повітря, підвищується проникність слизистих оболонок, вірусам легко проникнути в організм", - пояснив головний імунолог Києва Олег Назар.

Цього року у нас вірус групи А. Для нього характерна гостріша картина захворювання, висока температура. Але якщо у людини хороший імунітет або зроблено щеплення, то можна і не захворіти.

"А людей з хронічними бронхітами, захворюваннями органів травлення і так далі вірус може серйозно підкосити. Якщо у таких людей ще немає загострень, бажано щепитися від грипу. Якщо щепити вже не можна, потрібно вживати вітаміни, лук, часник, прянощі і дихати ефірним маслом гвоздики", - рекомендує імунолог.

Грип починається з першіння у горлі, через декілька годин різко до 39-40 градусів підвищується температура, починається головний біль, озноб, рясне потовиділення, запаморочення, ломота у м'язах і суглобах.

Якщо з'являється кашель або сильна нежить і біль у горлі - то це просто застуда. Проміжок від моменту потрапляння вірусу грипу до організму дуже короткий - буквально день-два. Тут врятуватися допоможе інтерферон, який слід почати вживати з першими симптомами недуги. Українські медики чекали початок грипу у січні, а школи на карантин в країні почали закривати в кінці минулого місяця.

NEWSru.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації