Чи потрібне Чернівцям індустріальне відродження? (ОНОВЛЕНО)

ВІДРОДЖЕННЯ МІСТА / 

Кожен чернівчанин принаймні раз чув про завод «Гравітон», однак більшість знає про плачевний стан його приміщень. Не те, щоб вони пустували. На відміну від інших міських колишніх індустріальних гігантів, тут останніми роками доволі ефективно почали розпоряджатися з закинутими площами. У зруйнованих цехах після капремонту розмістили сучасний поштовий ХАБ, новий автовокзал, знайшлося місце для офісів митниці і МРЕВ. Не вистачало на заводі тільки промисловості.

І от цього року ситуація почала змінюватися: ініціативна група із підприємств, що знаходяться на однойменному мікрорайоні, зареєструвала свою ідею зі створення промислового парку. Для тих, хто не в курсі, це територія, визначена ініціатором створення індустріального парку і облаштована відповідною інфраструктурою, у межах якої учасники проекту можуть розвивати промислове виробництво, а також науково-дослідну, інформаційну чи телекомунікаційну діяльність. Для створення такого комплексу є лише одна вимога – територія у 15 га, частину з якої ініціативна група планувала орендувати у міста.

Однак тут виникла проблема: проти індустріального парку та тисячі робочих місць у ньому висловилися депутати фракції «Рідне місто».

Нам не потрібно жодних пільг від міської влади, нам потрібне лише згода щодо земельних питань. Чому деякі чиновники висловилися проти? Вони почали розказувати щось незрозуміле про мафію, – розповідає Віталій Чорноусенко, директор ПАТ «Гравітон».
 

Подібні технопарки – не новинка для України, адже вони вже декілька років вдало працюють у Львові, Калуші, Житомирі, Запорізькій області. На Буковині його хочуть зробити своєрідним центром створення робочих міст. Планується, що першочергово до роботи залучать 1000 працівників. Головна особливість такого технопарку – це реєстрація усіх підприємств саме у нашому місті. Так, наприклад, ТзОВ «Аутомотів Електрік Україна», що займатиметься виготовленням електричних приладів для автомобілів, уже зареєстроване у Чернівцях за адресою вул. Руська, 248.

Варто зрозуміти, що усі податки будуть сплачуватися до міського бюджету. Це буде доволі велика сума, враховуючи велику кількість робочих місць.
 


Зараз ремонт ведеться на площі у 9 тисяч кв.м, а якщо місцеві чиновники не заважатимуть своїми рішеннями роботі індустріального парку, можливо, вдасться відремонтувати ще одну секцію площею 12 тисяч кв.м та створити ще понад 2 тисяч робочих місць.

Нам немає сенсу набирати працівників з Німеччини чи з іншої європейської країни. Залучатимемо до праці виключно місцеве населення. До того ж, тут є доволі велика кількість кваліфікованих працівників.
Зараз майбутній чернівецький промисловий парк веде співпрацю із українськими колегами у документальній та юридичній сферах, адже, за словами Віталія Анатолійовича, пробити броню міської владу в обличчі деяких депутатів – неможливо.

Не важливо, як називатиметься майбутній комплекс. Ми прагнемо створити якомога більше робочих місць, однак деякі депутати просто нас не чують. Вже рік земельна комісія, у складі якої приїжджав і Василь Продан, і Володимир Бешлей, вивчає наше питання. Тут вони кивають головами, розуміючи усе, а потім підіймають ті питання, які я вже неодноразово їм пояснив. Шкода, що сесія міської ради перетворюється на шоу, втрачаючи робочу атмосферу.
 


Попри усі перешкоди, ініціативна група ПАТ «Гравітон» продовжує збирати усі необхідні документи та розробляє стратегію роботи, плануючи подати усі папери до міської ради згідно чинного законодавства.

Віта СУПРУН, "Думай"

*****

Поки чернівецькі депутати воюють з прогресом і здоровим глуздом, корейці планують створити технопарк в Харкові

Корея заинтересована в создании технопарка на территории Харьковской области.

Об этом сообщил 26 марта в ходе встречи с председателем Харьковской облгосадминистрации Игорем Райниным Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Корея в Украине Ли Янг-Ху.

Во время официальной встречи с корейской делегацией Игорь Райнин презентовал экономический потенциал Харьковской области, отметив, что регион является лидером в Украине и возглавляет рейтинг социально-экономического развития, составленный Кабинетом министров.

«Сильные моменты Харьковской области – это мощная промышленность, развитый агросектор. Мы активно работаем над диверсификацией рынков и импортозамещением. За последние три-четыре года промышленность Харьковщины впервые демонстрирует рост, пока небольшой – 5 %. Мы также видим дальнейшее развитие в области всех сфер, связанных с наукой и IT-сектором», - подчеркнул председатель ХОГА.

Он также пригласил делегацию Республики Корея принять участие в международном инвестиционном форуме, который состоится в Харьковской области в сентябре 2016 года.

Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Корея в Украине заявил, что обязательно примет участие в мероприятии и, в свою очередь, пригласил представителей Харьковской области на инвестиционный форум, который пройдет в Корее 14 июня.

«Между Кореей и Украиной есть много общего – с точки зрения безопасности, истории. У вас очень мощные фундаментальные технологии, а у нас - очень развитые прикладные технологии. Если совместно использовать наш потенциал, это обеспечит максимальный результат, - отметил Ли Янг-Ху. - Нынешний президент Пак Кын Хе подчеркивает лозунг «креативная экономика». Это означает, что все решает человеческий ресурс, наука и технологии. И я думаю, что в этом Харьковская область является для нас хорошим партнером».

В частности, посол Республики Корея отметил потенциал Харьковской области в области науки и образования, а также с точки зрения географического положения и развитости инфраструктуры.

«В Харькове есть хорошая инфраструктура и климат, чтобы реализовать проект технопарка. У вас хорошая наука, технологии и индустрия. Харьков – это Мекка науки и технологии не только для Украины, но и для Европы. Мы можем реализовать такой проект. Мы в этом заинтересованы. У вас прекрасная база, если правильно ее использовать, то Харьков станет городом будущего и центром будущего», - подчеркнул Ли Янг-Ху.

Джерело: http://glavnoe.ua/
 

Довідково:

У Чернівцях також міг з'явитися технопарк. Там могли виготовляти комплектуючі для таких автомобільних брендів, як Volkswagen, Mercedes, Porsche, Land Rover.

На сесії в мерії можуть домовитись про створення технопарку на Гравітоні. Це повідомив Олексій Каспрук на своїй сторінці у Фейсбук. Запропонував ідею тзОВ «Автоматив електрик Україна». Якщо цей проект втілять в життя, то вже на наступний рік може з'явитися перша тисяча робочих місць. А в подальшому можуть створити високотехнологічний технопарк на 15 гектарах. Проект стане корисним для міста, оскільки принесе дохід в бюджет і подарує нове майбутнє для мікрорайону, вважає Каспрук. Для реалізації проекту потрібна добра воля депутатів.

Проте депутати Чернівецької міської ради голосу здорого глузду не почули, - інформує Buknews.
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації